لکه قهوه و اینکه چگونه آنها را از روی لباسمان پاک کنیم!!؟!

موضوعی که شاید خیلی از معتادان قهوه با آن رو به رو می شوند ریختن قهوه بر روی لباسهایشان می باشد، لکه قهوه گاهی اوقات می تواند دائمی و برای همیشه بر روی لباس بمانند.

به همین دلیل قبل از آسیب زدن دائمی لکه قهوه مهم است که اقدام لازم برای تمیز کردن و از بین بردن لکه های قهوه بلافاصله انجام شود زیرا هرچه لکه بیشتر بماند، از بین بردن آن دشوارتر است.

شاید یکی از سخت ترین درد های زندگی این است که صبح به سختی و با عجله قهه خود را درست کنید اما در هنگام خوردن آن، قهوه بر روی لباستان بریزد، هم لباستان کثیف می شود، هم بدنتان می سوزد و هم قهوه تان ریخته، در یک زمان سه بدبختی 🙂

آیا برخی از پارچه ها بیشتر در معرض لکه های قهوه هستند؟

ریختن قهوه

هر چند که می توان گفت اکثر پارچه ها ساختار مشابهی دارند و می توان از مواد شوینده زد لک استفاده کرد ولی باز هم لازم است شما قبل از اینکه بخواهید لکه قهوه را از روی لباستان تمیز کنید به ساختار و جنس لباستان دقت کنید.

پارچه های مختلف دستورالعمل های مختلفی برای تمیز کردن دارند. بعضی از آنها به آب سرد و بعضی دیگر به آب گرم نیاز دارند، برخی برای تمیز شدن به مواد شوینده سنگین و برخی دیگر تنها به نور نیاز دارند.

بنابراین قبل از اینکه از روش هایی که برای شما می گوییم استفاده کنید از جنس لباس خود مطمعن شوید.

فروشگاه قهوه کافی مافی

برای پاک کردن لکه های قهوه به چه موادی نیاز دارم؟

مواد لازم

برای پاک کردن لکه قهوه مواد و چیزهای مختلفی وجود دارد که می توانید برای از بین بردن لکه ها استفاده کنید، و در این بخش به بررسی متداول ترین مواردی می پردازیم که به احتمال زیاد در خانه شما پیدا می شود.

  • نمک

برای پاک کردن لکه های قهوه از لباس می توانید با خیال راحت از نمک استفاده کنید، دلایل استفاده از نمک بسیار زیاد است، زیرا می تواند به راحتی به عمق پارچه نفوذ کند و لکه را از بین ببرد.

اینکار وقتی که لکه هنوز مرطوب است بهتر جواب می دهد، کافی است روی محل لک شده نمک بریزید و بگذارید یکی دو دقیقه آنجا بماند، سپس آن را با استفاده از مسواک تمیز کنید تا از پخش شدن لکه نیز جلوگیری شود.

  • جوش شیرین

جوش شیرین

جوش شیرین یک ماده پاک کننده آزمایش شده برای لک ها است، برای استفاده از آن، باید ابتدا لکه قهوه را با یک حوله یا دستمال کاغذی مرطوب پاک کنید و سپس جوش شیرین را روی منطقه بپاشید.

سپس به آن یک یا دو دقیقه فرصت دهید تا داخل الیاف لباس نفوذ کند، سپس آن را با یک حوله خشک تمیز کنید، ممکن است علائم قهوه هنوز کمی بر روی لباستان وجود داشته باشد، اما باعث می شود لکه ماندگار نشود و می توانید به راحتی آن را در ماشین لباسشویی بیندازید و لکه به راحتی از بین می رود.

  • سرکه

شاید سرکه به خاطر بوی شدید آن خیلی باب میل شما برای استفاده نباشد، اما استفاده از آن مخصوصا سرکه سفید نشان داده که می تواند برای تمیز کرد لکه تاثیر فوق العاده ای داشته باشد.

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

نحوه تمیز کردن لکه از روی لباس

لکه قهوه

در ابتدای کار لباس را زیر آب سرد بگیرید و پس از خیس شدن نمک و جوش شیرین را بر روی لکه بریزید، بعد از چند دقیقه با مسواک لکه را تمیز کنید. (از سرکه هم می توانستید استفاده کنید)

سپس بهتر است لباستان را درون ماشین لباسشویی قرار دهید تا کاملا بکه از بین برود، در صورتی که لکه باز هم کاملا پاک نشده بود می توانید از موادی همچون خمیر دندان ، پودر بچه و صابون نیز استفاده کنید.

منبع:  www.craftcoffeeguru.com

0/5 ( 0 نظر )

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture