کاپوچینو و موکا!؟! مهمترین تفاوت های این دو قهوه محبوب در چیست؟ (بخش دوم)

در بررسی تفاوت کاپوچینو و موکا و ادامه موضوع مورد بحثمان می خواهیم ببینیم که در واقع مهمترین تفاوت های کاپوچینو و موکا در چیست؟

باید بگوییم تفاوت های واضحی برای این دو قهوه وجود دارد ولی نا تا حدی که بتوان از اسم آنها این تفاوت ها را فهمید چون، موکا مخفف شهر بندری در یمن است که نوشیدنی در اصل از آنجا بوجود آمده است، در حالی که کاپوچینو از لباسهای راهبان کاپوچین گرفته شده است که  لباسشان قهوه ای روشن بوده و شبیه به کاپوچینو بوده است.

بنابراین بیایید با هم مقایسه ای کامل بین هر دو نوشیدنی، برای درک بهتر تفاوت های آنها انجام دهیم.

1. کاپوچینو یک نوشیدنی شیری است!

کاپوچینو و شیر

باید بگوییم کهبین کاپوچینو و موکا اگر یک نوشیدنی شیری و خامه ای بیشتر مورد علاقه شماست پس باید شما کاپوچینو را انتخاب کنید.

زیرا این نوشیدنی دارای  بیشترین شیر موجود در بین قهوه ها می باشد البته به جز لته ها که گاها شیر بیشتری در آنها استفاده می شود، و در کاپوچینو حداقل 2 برابر حجم قهوه از شیر استفاده می شود که این نسبت تا 4 برابر نیز انجام می شود.

موکا شیر به مراتب کمتری دارد، و به طور معمول باید فقط یک لایه نازک از کف شیر داشته باشد که به سختی بتواند حتی به عنوان شیر واقعی آن را ثبت کرد.

2. موکا قهوه شکلاتی اصل است!

موکا

در بین کاپوچینو و موکا وقتی صحبت در مورد عطر و طعم می شود، موکا در بین مردم برنده اکثرا برنده می شود زیرا بیشتر مردم عاشق شکلات هستند و با کمال میل به جای اسپرسوی خالص، ترکیب یک شکلات و نوشیدنی اسپرسو را انتخاب می کنند.

موکا قهوه ای ست که اگر به روش اصلی تهیه شود ک قهوه شکلاتی اصلی به حساب می آید نه مانند خیلی از قهوه ها که از شکلات به عنوان چاشنی و تزیین در آن استفاده می شود.

موکا به اندازه کاپوچینو رقیق نمی باشد و دلیل آن نیز استفاده از شکلات است که باعث می شود یک نوشیدنی غلیظ شود، به همین خاطر حتی اگر شما به کاپوچینو خود شکلات نیز اضافه کنید غیر ممکن است که طعمی شبیه به موکا تهیه کنید.

فروشگاه قهوه کافی مافی

3. کاپوچینو همیشه از موکا بزرگتر است

اندازه قهوه

وجود مقدار زیاد شیر و کف آن در کاپوچینو باعث می شود که بین کاپوچینو و موکا، کاپوچینو همیشه در لیوان های بزرگتر سرو شود.

برای مقایسه باید بگوییم که یک کاپوچینو کافی شاپ معمولی دارای حجم حدوی 150 میلی لیتر می باشد در حالی که یک موکا با مواد تشکیل دهنده خود حجمی تقریبا 120 میلی لیتری را ایجاد می کند.

پس اگر دنبال نوشیدنی حجیم تر و بزرگتر می باشید باید به شما بگوییم حتما به این موضوع دقت کنید. 🙂

4. در طرز تهیه موکا خیلی سخت گیری نمی شود!

قهوه موکا

در تهیه همه قهوه ها مقداری انعطاف وجود دارد و می توان دستور ساخت آنها را کمی دچار تغییر کرد، اما در بعضی موارد دستور العمل مشحصی وجود دارد.

به طور مثال در تهیه کاپوچینو 100 تا 150 میلی لیتری نسبت استفاده از شیر به قهوه دو به یک می باشد و این موضوع مشخص است، در حالی که برای موکا موضوع کمی متفاوت است.

اولاً قانون مشخصی مانند کاپوچینو برای تهیه آن یا روش خاصی برای نوشیدن آن وجود ندارد، و در واقع می توانید در هر کافی شاپ یک دستور العمل برای تهیه آن فرا بگیرید زیرا تنها چیزی که در اصول تهیه آن باید مشترک باشد استفاده از مقداری زیاد شکلات در اسپرسو می باشد!

به همین خاطر است که در تهیه آن از خود شکلات، سس شکلات و یا پودر کاکائو نیز استفاده می کنند، همچنین به جای فوم شیر از خامه زده شدخ نیز استفاده می شود.

خرید قهوه اسپرسو 

5- کاپوچینو طعم قهوه کمتری دارد

کاپوچینو

به دلیل ماهیت کاپوچینو و موکا ممکن است دریابید که کاپوچینو آن طعم قوی قهوه ای را که به دنبال آن هستید به شما ارائه نمی دهد.

دلیل آن هم شیر موجود در کاپوچینو است که همه چیز را کم رنگ می کند، و منجر به ایجاد طعم کمتر اسپرسو می شود، به همین خاطر کاپوچینو به عنوان یک نوشیدنی صبحگاهی مناسب تر است.

اما اگر به دنبال عطر و طعم اسپرسو هستید موکا انتخاب بهتری است، مسئله این است که قهوه و شکلات خیلی خوب با هم ترکیب می شوند، هر دو طعم فوق اعاده ای دارند که ترکیب آنها نیز نتیجه عالی به همراه دارد.

منبع: www.coffeeandteacorner.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture