باریستاها و کرونا! شغلی که نیاز به حمایت بسیار جدی دارد!

باریستاها و کرونا موضوعی می باشد که شاید درد دل بسیاری از کافه داران و باریستاهای حرفه ای می باشد، کوید 19 از تولید کنندگان تا باریستاها بر همه افراد در سرتاسر زنجیره تامین قهوه تأثیر خود را گذاشته است.

خرید دانه قهوه

بیش از 90 درصد کافه ها در سراسر جهان مجبور شده اند در برخی مواقع درهای خود را ببندند، گرچه این موضوع برای برخی کافی شاپ دارها قابل کنترل بوده، اما برای بسیاری از دست دادن ناگهانی مشتری و این تجارت بسیار ویرانگر بوده است.

متأسفانه همانطور که این موضوع روی کافی شاپ ها تأثیر می گذارد، بر افرادی که در آنها کار می کنند نیز تأثیر گذار است و هزاران باریستا در سراسر جهان شغل خود را از دست داده و یا حقوقشان کاهش پیدا کرده است.

با این حال اگرچه شرایط سختی برای همه ما می باشد، اما لازم است که ما دوست داران قهوه حمایت خود را از مشاغل قهوه  از جمله کافه ها و باریستاهای محلی انجام دهیم.

نحوه تاثیر کرونا بر روی باریستاها و فروشگاه های قهوه!

باریستا و کوید 19

در واقع می توان گفت که بیماری کرونا باعث تغییر شیوه مصروف قهوه شده است و تقریبا باعث شده که کافی شاپ ها بیشتر به حالت نیمه فعال در بیایند و گاهی کاملا تعطیل شوند، و همچنین شیوه کار آنها نیز تغییر کرده است و بسیاری به سمت قرار دادن پیک و تحویل قهوه درب منزل برای مشتری خود روی آورده اند!

از آنجا که انواع و اقسام مشاغل مجبور شده اند فعالیت خود را به حداقل برسانند و درهای مغازه های خود را ببندند، بیکاری در سراسر جهان بسیار افزایش یافته است.

فقط در ایالات متحده که صولا دارای مراکز آمارگیری دقیق و صحیحی می باشند، نرخ بیکاری فقط در دو ماه از 3.5٪ به 14.7٪ رسیده است که درصد بیشتر این آمار شامل مشاغل مرتبط با خدمات غذایی و مهمان داری از جمله کافی شاپ ها و رستوران دارهای می باشد که بر مشاغل بسیاری از مردم در تمام بخشهای صنعت تأثیر گذاشته است.

هرچند گاهی با بهبود روند و افزایش پرتوکال های بهداشتی مسئولین اجازه باز بودن و فعالیت کافی شاپ ها را داده اند اما موضوع اصلی و مهم باز بودن آنها نمی باشد بلکه عدم وجود مشتری و کاهش بسیار بالای آن دغدغه اصلی می باشد.

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

موارد و مشکلات که باعث ایجاد این وضعیت برای باریستاها و کافی شاپ ها شده است بسیار گسترده می باشند که از جمله آنها می توان به ترس مردم از حضور در محیط های تفریحی(البته کاملا صحیح و ضروری می باشد)، عدم هماهنگی و اتخاذ تصمیم های متناقض نهادها مختلف در این امر، افزایش قیمت تمام محصولات و… اشاره کرد.

تعدادی از جالب ترین  حمایت ها از باریستاها در زمان کرونا

کافی شاپ و کرونا

در اینجا سعی داریم مواردی ذکر کنیم که شاید از نظر شما بسیار جالب باشد که در حالی که بسیاری از صاحبان کافی شاپ ها بدون اهمیت دادن به نیروهای خود درب مغازه های خود را بسته اند هستند کسانی که ایده های جالبی را برای کمک به باریستاها و نیروهای خود در زمان کرونا داشته اند.

صاحب یکی از کافی شاپ ها به نام یاریسمس، سعی کرد با برگزاری دوره های آموزشی با هزینه کم برای کسانی که دوست داشتند تا نحوه راه اندازی کافه و تهیه قهوه را یاد بگیرند و تخصیص درآمد آن به نیروهای خود، کمک ویژه ای به آنها کرد.

یا در یکی از کافی شاپ های محلی کیسه ای در جلوی درب قرار دادند تا اگر مردم دوست داشتند برای حفظ باریستا و کافی شاپ خود هزینه ای بیشتر پرداخت کنند، جالب اینجا بود ک تقریبا همه افراد مراجعه کننده این کار را انجام دادند.

فروشگاه قهوه کافی مافی

در کشور انگلستان مجمع مشاغل 325000 پوند کمک مالی به کافی شاپ ها و باریستاهای مستقل انجام داد و همچنین یک کمپین تبلیغاتی ایجاد شد تا برای باریستاها بیکار در زمان کرونا مشتری های پیدا کنند.

به این نکته دقت کنیم که بسیاری از باریستاها واقعا عاشق کار خود می باشند و در واقع با قهوه و کار خود زندگی می کنند، و وظیفه همه ماست در این شرایط کرونا نه تنها به آنها بلکه به هر کاری که در این شرایط سخت به کمک ویژه نیازمند است در حد توان خود و هر کسی به روش خود به آنها کمک کنیم، یادمان نرود هیچ کسی جز خود ما به فکرمان نیست!

منبع: www.perfectdailygrind.com

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture