بیماری کرونا و قهوه ، تاثیرات آن بر میزان استفاده از قهوه در جهان؟

بیماری کرونا و قهوه موضوعی است که با گسترش این بیماری برای دوست داران قهوه سوالات فراوانی به همراه داشته است.

پس از گسترش بیماری کووید 19 در سراسر جهان مصرف بسیاری از مواد غذایی با تغییرات فراوانی همراه بوده است، و بسیاری از مردم به دنبال داشتن برنامه غذایی متناسب با افزایش سیستم بدنی خود در مقابل این بیماری هستند.

در این مقاله سعی داریم به تعدادی از سوالات مهم دوست داران قهوه که در این دوران برایشان ایجاد شده است پاسخ دهیم که این جوابها توسط متخصصان اروپایی و آمریکایی و طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه داده شده است.

آیا خرید و نوشیدن قهوه در زمان شیوع ویروس کرونا امن است؟

کرونا و قهوه

یکی از سوالات رایج در زمان حال حاظر، ارتباط ویروس کرونا و قهوه می باشد و بسیار پرسیده می شود که آیا نوشیدن قهوه بی خطر است و یا  اینکه این بیماری از طریق بسته بندی های قهوه و محتوی داخل آن منتقل نمی شود؟

طبق تحقیقات مرکز کنترل بیماری آمریکا “CDC” خود قهوه هرگز وسیله ای برای انتقال کرونا ویروس به حساب نمی آید و خطر انتقال این ویروس از طریق بسته بندی قهوه بسیار کم است، به همین خاطر استفاده از قهوه و بسته بندی های شرکت های مختلف را می توان گفت که تقریبا بی خطر به حساب می آید.

آیا نوشیدن قهوه و نوشیدنی های گرم می توانند محافظی در برابر ویروس کرونا باشد؟

مریضی و کافی

موضوعات مختلفی در مورد تاثیرات نوشیدنی های گرم و ویروس کرونا بیان شده است ولی موضوعی که می توان با قطعیت به آن پاسخ داد این است که هیچ ارتباطی بین نوشیدنی های گرم و محافظت در برابر ویروس کرونا پیدا نشده است.

ران اکلز، متخصص بیماری های تنفسی در دانشگاه کاردیف طبق تحقیقاتی که انجام داده است بیان می کند: نوشیدنی های گرم شاید باعث تسکین علائم بیماری شود، اما این موضوع تنها بخاطر افزایش ترشح بزاق و مخاط در دهان و بینی است که موجب کاهش التهاب می شود.

اما موضوعی که وی به آن تاکید دارد، ویروسی که منجر به بیماری و عفونت می شود به هیچ وجه با مصرف نوشیدنی گرم از بین نمی رود.

اما نوشیدن قهوه و چای در حال حاظر با وجود شرایط سخت اجتماعی و روحی، برای ایجاد آرامش و تسکین اعصاب بسیار توصیه می شود تا بتوان این شرایط سخت را گذرانده و به آینده امیدوار بود 🙂

تاثیر کرونا بر میزان نوشیدن قهوه در جهان

کرونا و کافی شاپ

در ادامه بررسی موضوع ویروس کرونا و قهوه به سراغ این موضوع می رویم که این بیماری روی نوشیدن قهوه در جهان چه تاثیری داشته است.

این بیماری بر روی بسیار از مشاغل دنیا تاثیر منفی بالایی داشته است و حتی باعث تعطیلیه بعضی از مشاغل شده است، اما این تاثیر منفی بر روی قهوه آن طور که انتظار می رفته است بالا نبوده!

با تعطیل شدن بسیاری از کافی شاپ ها و کافه رستوران ها در سراسر جهان انتظار میرفت که صنعت قهوه با مشکل جدی رو به رو شده و با رکود شدیدی همراه شود.

اما پس از گذشت چند ماه از گسترش این بیماری آمارها این موضوع را نشان نمیدهد، با توجه به این موضوع که بسیاری از مردم در خانه حضور دارند و دارای زمان آزاد بیشتری نسبت به دوران قبل از کرونا هستند، نشان داده است که مصرف قهوه در منازل حدود 12 درصد افزایش داشته است.

ولی باید به این موضوع دقت شود مصرف قهوه در کافی شاپ ها و رستوران تقریبا 37 درصد کاهش پیدا کرده است که اینموضوع باعث بسته شدن و ورشکستگی بسیاری از کافی شاپ ها در سراسر جهان شده است.

که این مورد می تواند تاثیر بدی بر صنعت قهوه در جهان داشته باشد، کارشناسان پیش بینی می کنند که عدم مراجعه مردم به کافی شاپ ها و رستورانها حتی ممکن است بعد از پایان ویروس کرونا نیز همچنان با کاهش و رکود همراه باشد!

منبع: www.ncausa.org

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture