قهوه زنجبیل قیشر (قهوه اتریشی ) و طرز تهیه آن در منزل، قهوه مناسب برای کرونا!

قهوه زنجبیل قیشر ( قهوه اتریشی ) یکی از نوشیدنی هایی که بخاطر استفاده از زنجبیل در آن می تواند گزینه بسیار مناسبی برای این روزهای جامعه ما بخاطر گسترش کرونا، که می توانیم به سراغ آن برویم.

وجود یک برنامه غذایی مناسب و سالم یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین مواردی است که بهتر است در این شرایطی که جهان با بیماری COVID-19 رو به رو شده است به آن دقت کنیم و در انتخاب تغذیه خود بیشتر دقت کنیم.

برخی از گیاهان دارویی از جمله زنجبیل و دارچین جز مهمترین گیاهانی که برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار موثر می باشند، و استفاده از این دو گیاه و تاثیر آنها بر روی بیماری های سرماخوردگی و آنفلانزا کاملا ثابت شده است.

هر چند که استفاده از این گیاهان تاثیر مستقیم بر سیستم ایمنی داشته ولی نمی توان آنها را به عنوان داروی اختصاصی این بیماری دانست چرا که این بیماری هنوز درمان قطعی ندارد.

قیشر چیست و چگونه تهیه می شود؟

قیشر یمن

قیشر یک نوشیدنی گرم می باشد که دارای اصالتی یمنی است، این نوشیدنی معمولا با پوسته های قهوه و زنجبیل و دارچین تهیه می شود.

این نوشیدنی جز محبوبترین نوشیدنی های کشور یمن می باشد، این نوشیدنی به خاطر صرفه جویی و قیمت ارزانی که دارد حتی در رقابت با قهوه نیز این نوشیدنی پیشی گرفته است و به جای قهوه استفاده می شود.

در این نوشیدنی به روش سنتی آن بیشتر از پوسته های دانه های قهوه استفاده می شود به جای استفاده از خود آن، به همین خاطر معمولا دارای ظعم سبکتر و کافئین کمتری نسبت به قهوه می باشد و تقریبا یک با یک نوشیدن که مابین قهوه و چای می باشد رو به رو هستیم.

تهیه قیشر جز فرهنگ و رسوم کشور یمن به حساب می آید، و دارای یک روش تهیه ساده می باشد که شما به راحتی و با ترکیب پوسته های قهوه، زنجبیل، دارچین  و به اندازه کافی آب و گذاشتن بر روی شعله تهیه می شود.

فقط در تهیه آن بهتر است که سه بار کار جوشیدن آن ادامه پیدا کند تا طعم و عطر کامل مواد تشکیل دهنده آن آزاد شود و این نوشیدنی به خاطر طعم سبک و آرامش بسیار گزینه مناسبی برای استفاده در بعد از غذا می باشد.

تهیه قهوه زنجبیل قیشر

قهوه اتریشی

وقتی ما نحوه تهیه قیشر را در مرحله قبل یاد گرفتیم نحوه تهیه این قهوه نیز بسیار شبیه به آن بوده و آسان می باشد.

مواد مورد نیاز

کرونا

  • 1 فنجان آب
  • 6 قاشق چای خوری قهوه
  • 4 قاشق چای خوری شکر
  • 1.5 قاشق چی خوری زنجبیل
  • 1 قاشق چی خوری دارچین
  • 1.8 ادویه مخلوط (بهتر است همراه با جوز هندی باشد)

روش تهیه قهوه زنجبیل قیشر

قهوه زنجبیلی ( قهوه اتریشی )

در روش سنتی تهیه این قهوه همه مواد تشکیل دهنده را همزمان مخلوط کنید و آن را حرارت دهید و قهوه خود را تهیه کنید، ولی در روش امروزی آن ابتدا قهوه، زنجبیل، ادویه و شکر خود را مخلوط کنید و داخل آب جوش بریزید و خوب مخلوط کنید و بهم بزنید.

سپس مخلوط تهیه شده خود را روی یک حرارت ملایم قرار دهید و دارچین خود را داخل مخلوط خود بریزید (در صورت سلیقه خود می توانید دارچین را با هل جایگزین کنید) و کاملا هم بزنید تا ترکیب شما به دمای جوش برسد.

حال قهوه شما آماده شده است ولی برای مزه و طعم بهتر لازم است که چند دقیقه صبر کنید تا ادویه ها مواد اضافی درون نوشیدنی شما ته نشین شود، می توانید از عسل نیز به عنوان یک همراه خوب برای این قهوه استفاده کنید.

بعد از ته نشین شدن کامل نوشیدنی خود را داخل فنجان مناسب ریخته و آن را سرو کنید.

با امید به آنکه روز به روز با رعایت اصول بهداشتی و انتخاب یک برنامه غذایی مناسب بتوانیم در مقابل این بیماری خطرناک پیروز شویم و آن را شکست دهیم.

منبع: www.thespruceeats.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture