آئروپرس و کمکس: بررسی و مقایسه دو قهوه ساز محبوب! (بخش دوم)

در ادامه بررسی خود بین آئروپرس و کمکس سعی دارم تا با بررسی ویژگی های این دو قهوه ساز و روش تهیه قهوه بتوانیم برای شما راهنمای کاملی ارائه دهیم که متناسب با شرایط و ذائقه شما کدام یک برای انتخاب شما مناسبتر است.

ما در قسمت قبل روش تهیه قهوه را توسط آئروپرس و کمکس بازگو کردیم و در اینجا سعی داریم بیشتر به بررسی تفاوت های آنها بپردازیم.

مقایسه آئروپرس و کمکس

مقایسه قهوه جوش ها

اکنون که شما نحوه تهیه قهوه با این دو وسیله را آموخته اید و نحوه کار کردن آنها را بیشتر شناخته اید احتمالا کمی به تفاوت های آنها پی خواهید برد که ما سعی کردیم در اینجا آنها را به طور جزئیتری بررسی کنیم:

دیزاین یا طراحی

وقتی ما رد مورد تفاوت و مقایسه این دو قهوه جوش صحبت می کنیم، روش که آنها استفاده می کنند در بتن موضوع قرار می گیرد، همانطور که قبلا نیز گفته ایم آئروپرس بر پایه فشار کار می کند.

آب در یک محفظه بسته با قهوه آسیاب شده شما تماس پیدا می کند و با قرار گرفتن تحت فشار باعث دم آوری قهوه شما می شود و در انتها باعث استخراج قهوه شما می شود.

در حالی که این موضوع برای کمکس متفاوت است و در تهیه قهوه با آن از روش پور اور یا همان قطره ای استفاده می شود که آب با عبور از قهوه شما و فیلتر باعث استخراج قهوه شما و دم کشیدن آن می شود!

زمان دم کشیدن

زمان دم کشیدن

همانطور که گفتیم آئروپرس بر اساس فشار طراحی شده و به همین خاطر با اعمال سریع فشار باعث می شود قهوه شما سریعتر استخراج شود و تایم و زمان کمتری شما برای آماده شدن قهوه خود منتظر بمانید.

بر اساس نوع آسیاب و شرایط دیگر این زمان ممکن است کمی تغییر کند ولی به طور متوسط این مدت زمان در آئوپرس حدودا 2 دقیقه می باشد.

در حالی که در مورد کمکس قهوه شما نیاز به دم کشیدن دارد پس بر اساس میزان قهوه شما که می خواهید برای چند نفر قهوه درست کنید و چه مقدار قهوه استفاده می کنید این موضوع متغیر است.

نحوه آسیاب قهوه

آئروپرس و کمکس

از آنجایی که مدت زمان دم کشیدن قهوه در آئروپرس کوتاه است لازم است آسیاب قهوه شما تا جایی که امکان دارد متوسط متمایل به ریز باشد، هرچه آسیاب انتخابی شما ریزتر باشد بخاطر تماس بیشتری که آب با آن دارد استخراج قهوه بیشتر خواهد بود.

در حالی که در کمکس این موضوع کاملا متفاوت است، با توجه به زمان دم بالاتر آن هرچه آسیاب شما درشت تر باشد قهوه شما با گذشت زمان بیشتری استخراج پیدا می کند و دارای طعم و رایحه قوی تری خواهد بود، در واقع لازم است میزان آسیاب شما با میزان زمان دم کشیدن شما متناسب باشد.

فیلتر آئورپرس و کمکس

کمکس

فیلترهای استفاده شده در کمکس نوعی خاص می باشند که اصولا 20 درصد نسبت به فیلترهای کاغذی معمولی سنگین تر و ضخیم تر می باشند.

این ویژگی های فیلتر کمکس باعث می شود که قهوه شما به اصطلاح تمیز تر و روشن تر باشد، زیرا هرچه فیلتر شما ضخیم تر باشد روغن ها و نا خالصی های قهوه شما را بیشتر جذب خود می کند و باعث می شود رسوباتی در دم کرده شما نباشد.

در ائروپرس شما هم قادر به استفاده از فیلترهای کاغذی خواهید بود و هم فلزی، توصیه می کنیم در صورت استفاده از فیلترهای کاغذی برای هربار دم کردن از دو فیلتر استفاده کنید تا بتوانید روغن ها را جذب کنید.

اگر ترجیح می دهید که قهوه شما دارای املاح بیشتری باشد توصیه می کنیم در آن از فیلتر فلزی استفاده کنید که اجازه می دهد روغن ها و مواد بیشتری از آن عبور کرده و قهوه سنگین تری برای شما به همراه بیاورد.

منبع: www.craftcoffeeguru.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture