آئروپرس و کمکس: بررسی و مقایسه دو قهوه ساز محبوب! (بخش اول)

آئروپرس و کمکس دو وسیله یا روش دم کردن قهوه می باشند که اگر از دوست داران و علاقه مندان نوشیدن قهوه باشید قطعا نام آنها را شنیده اید، اما دانستن این موضوع که این دو روش چه تفاوتی با هم دارند و کدام یک برای شما مناسب می باشد، موضوعی می باشد که سعی داریم با هم آن را بررسی کنیم.

اگر بخواهیم به طور کاملاً خلاصه و تیتر بار تفاوت بین آئروپرس و کمکس را برای شما بازگو کنیم باید بگوییم: طرح، زمان دم کشیدن، قابل حمل بودن، ضخامت و اندازه فیلتر  مهمترین این موارد می باشند.

در زیر ما این موارد را باهم بررسی کردیم و قهوه ای که شما باید از آنها انتضار داشته باشید را برای شما بازگو کردیم:

چگونه با آئروپرس قهوه دم کنیم؟

آئروپرس

در ابتدا بین آئروپرس و کمکس به سراغ طراحی آئروپرس می رویم که به گونه ای طراحی شده که برای آماده کردن  یک فنجان قهوه می باشد، شما می توانید قهوه خود را به طور یکدفعه ای آماده کنید و در واقع خیلی قادر به کم و زیاد کردن متغیرها در حین تهیه قهوه خود ندارید.

شما در ابتدای کار لازم است که فیلتر کاغذی و فنجان قهوه خود را گرم کنید،  و سپس 17 گرم دانه قهوه را وزن و جدا کنید و آنها را با استفاده از گریندر در اندازه های متوسط متمایل به ریز آسیاب کنید.

فیلتر کاغذی خود را درون درپوش فیلتر قرار دهید و آن را درون قسمت بالای محفظه آئروپرس قرار دهید. سپس پیستون انتقال هوا آن را بگیرید و داخل قسمت بالای محفظه قرار دهید.

اکنون باید ائروپرس خود را معکوس کنید تا پیستون در پایین و محفظه در بالا قرار بگیرد، قهوه تازه آسیاب شده خود را در محفظه قرار داده و آن را بر روی ترازو خود قرار دهید.

سپس ترازو خود را صفر کرده و آب خود را که از قبل گرم کرده اید را به اندازه 250 میلی لیتر به آن اضافه کنید، دقت کنید بهتر است برای ارتباط کامل آب و قهوه خود آنها را کمی با هم مخلوط کنید.

پس از اتمام این کار فیلتر کاغذی که قبلا داغ کرده بودید را کمی آب بروی آن ریخته تا طعم کاغذ آن از بین برود، سپس بر روی درپوش گذاشته و آن را از بالا بر روی مخفظه آئورپرس خود محکم ببندید.

سپس آن را برعکس کرده و بر روی فنجان خود قرار دهید و شروع کنید به آرامی پیستون را فشار دهید، جوری زمان بندی کنید که کار شما 20 ثانیه طول بکشد و پیستون را تا چسبیده شدن به قهوه آسیاب شده خود پایین ببرید.

چگونه با کمکس قهوه دم کنیم؟

کمکس

بر خلاف ائروپرس، طراحی کمکس برای آماده کردن قهوه در تعداد بالا می باشد، تعداد رایجی که با آن می توان آماده کرد، سه، شش و ده فنجان می باشد که ما در اینجا نحوه تهیه برای 3 فنجان را برای شما تشریح می کنیم.

در ابتدای کا توصیه میکنیم که فیلتر کاغذی خود را بر روی دهانه کمکس خود گذاشته و با ریختن آب داغ بر روی آن طعم فیلتر خود را بشویید و سپس آب داخل آن را خالی کنید، با این کار عطر و طعم کاغذ و هرگونه ماده اضافی را از کمکس خارج می کنید و همزمان وسیله خود را نیز داغ می کنید.

در ادامه 15 گرم قهوه آماده کنید و آن را با گریندر به حالت متوسط رو به درشت آسیاب کنید، در ادامه قهوه را درون فیلتر ریخته و در مرحله اول به اندازه دو برابر قهوه خود یعنی 30 میلی لیتر آب به آرامی بر روی قهوه خود بریزید.

این مرحله شکوفا نامیده می شود و هنگامی اتفاق می افتد که آب به قهوه اضافه می شود و دی اکسید کربن آزاد می شود و در نتیجه حباب های زیادی ایجاد می شود.

پس از حدود نیم دقیقه شروع به افزودن آب بیشتر کنید، در نظر داشته باشید که کل زمان دم کردن شما باید 3 دقیقه طول بکشد.

همه آب را به طور هم زمان اضافه نکنید بلکه سعی کنید آن را بر اساس زمان دم کرده خود با اضافه کردن 30 میلی لیتر در هر بار کنترل کنید، این کار منجر به استخراج بهتر قهوه شما می شود.

هنگامی که به مقدار 250 میلی لیتر آب رسیدید، ریختن آن را متوقف کنید، فیلتر کاغذی که همراه کف قهوه است بردارید، و از نوشیدن قهوه دم کرده خود لذت ببرید.

منبع: www.craftcoffeeguru.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture