قهوه ملانژ چیست؟ با کاپوچینو متفاوت است! در منزل درست کنید!

انواع مختلفی از قهوه ملانژ هم از نظر ظاهری و هم از نظر آماده سازی وجود دارد. بنابراین اگر در یک کافی شاپ مخلوط یا ملانژ را سفارش دهیم ممکن است نوشیدنی شبیه به لاته ماکیاتو برامون بیارند که به جای قند در آن از عسل استفاده شده است اما در اصل این نوشیدنی چیز دیگری است!

ملانژ بیشتر در اتریش، سوئیس و هلند محبوب است. غالباً با لاته و کاپوچینو مقایسه می شود، اما برخی آن را ترکیبی از این دو توصیف می کنند.

در اصل، قهوه ملانژ در قرن 18 میلادی در قهوه خانه های وین پخش شد، جایی که در آن از قهوه بو داده یا رست شده به روش وین تهیه می شد: قهوه با کف شیر را با نسبت نصف نصف با هم مخلوط شدند.

در خارج از وین اتریش از برچسب ” ملانژ وینر” غالباً برای این نوشیدنی استفاده می کند!

خرید قهوه اسپرسو 

 چطوری یک فنجان قهوه ملانژ درست کنیم!

ملانژتهیه ملانژ به هیچ وجه دشوار نیست. همه آنچه ما نیاز داریم کف ساز شیر است و باید به روش آماده سازی و درجه حرارت نیز توجه کنیم: بنابراین نوشیدنی لایه لایه می شود.

بنابراین، ابتدا باید 1 دسی لیتر شیر آنقدر هم بزنید تا کف کرده و یک قهوه قوی دم کنیم. سپس باید شیر جوشیده شده و داغ را درون یک لیوان شفاف بریزیم و سپس قهوه قوی دم ششده را به آرامی به آن اضافه کرده و سپس کف شیر را روی آن اضافه کنیم. اگر خوش شانس باشیم، قهوه ای با سه لایه می خوریم.

نسخه های زیادی از درست کردن ملانژ وجود دارد. مثلا شما می توانید اول قهوه را بریزید و بعد شیر داغ را روی آن بریزید و سپس کف شیر را روی آن اضافه کنید. بعضی ها شکلات را روی آن قرار می دهند یا تکه های شکلات را درون آن می پاشند.

اما نکته اصلی در قهوه ملانژ، شیر داغ و کف شیر موجود در بالای قهوه است. به شما بستگی دارد که موقع خوردن که کف شیر را با قهوه مخلوط کنید تا طعم نرم تری داشته باشد یا خیر. به هر حال، نوشیدن یک فنجان قهوه ملانژ یک تجربه بسیار لذت بخش است.

خرید قهوه فوری

ملانژ، با کاپوچینو متفاوت است!

تفاوت ملانژ با کاپوچینویک قهوه ملانژ وینی در حقیقت یک قهوه اسپرسو مخلوط شده با شیر داغ است که  که بر روی آن فوم شیر قرار گرفته است.

یک کاپوچینو هم یک قهوه اسپرسو است که بر روی آن مقدار زیادی (بیشتر از ملانژ) فوم شیر بر روی آن است.

خب دوستان، پس تنها تفاوت ملانژ با کاپوچینو در شیر داغ موجود در آن و البته میزان کمتر فوم شیر روی آن است. در واقع در کاپوچینو یک قهوه دولایه (اسپرسو+فوم شیر) و ملانژ قهوه ایی سه لایه (اسپرسو+شیر داغ+فوم شیر) است.

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture