کافینول چیست؟ نحوه تهیه فیلم با قهوه، روشی خاص برای تهیه فیلم!!

کافینول موضوعیست که شاید خیلی از دوست داران قهوه با آن آشنایی ندارند ولی برای کسانی که دوست دار فیلم و تهیه آن می باشد این قضیه کمی متفاوت است.

بسیاری از افراد بر این باورند که گرفتن عکس برای تهیه و تولید یک فیلم (عکس فیلم) یک هنر در حال مرگ است، اما می توان گفت این موضوع دور از ذهن است.

زیرا امروزه در سراسر جهان، هنرمندان دوربین های فیلم قدیمی را بر می دارند و از آنها برای گرفتن عکس های نفس گیر استفاده می کنند، عکس هایی که برای تهیه فیلم (عکسهای فیلم) استفاده می شود، زیبایی خاصی برای آنها دارند و عکس گرفتن با این دوربین ها تجربه ای بی نظیر را فراهم می کند.

اما مشکل بسیاری از عکاسان فیلم یافتن راه هایی برای تهیه و تولید فیلمشان است، خوشبختانه هنوز چند مکان وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید،به خصوص اگر فضای کافی برای ساخت اتاق تاریک را ندارید.

اما بسیاری از این مکان ها تجهیزات مناسبی برای تهیه فیلم سیاه و سفید ندارند، اما در واقع می توانید با استفاده از ابزاری که روزانه بسیاری از عکاسان از آن استفاده می کنند، فیلم سیاه و سفید تهیه کنید: قهوه.!! شاید عجیب باشد ولی بله  درست خواندید، قهوه!

با مخلوط کردن چند مورد با زمینه قهوه  می توانید کافینول تهیه کنید که می تواند برای تولید فیلم سیاه و سفید استفاده شود.

خرید قهوه فوری

کافینول چیست؟

فیلم با قهوه

کافینول مخلوطی مایعی است که از بلورهای قهوه فوری، جوش شیرین و آب تهیه می شود، بعضی اوقات افراد ویتامین C نیز به آن اضافه می کنند.

این ترکیب شیمیایی می تواند برای تولید فیلم مورد استفاده قرار گیرد و در واقع یک جایگزین بسیار پایدار و سازگار با محیط زیست برای سایر مواد شیمیایی مضر مورد استفاده برای تولید فیلم است.

به طور معمول مایعات مورد استفاده برای تولید فیلم دارای مواد شیمیایی مضر مانند فرمالدئید، آمونیاک و متیل کلروفرم هستند، و همه آنها در برخی از موارد بسیار خطرناک هستند.

در حالی که کافینول حاوی هیچ یک از این مواد شیمیایی مضر نیست، و به همین خاطر پوست شما را تحریک نمی کند و می توان آن را به راحتی از پوست پاک کرد بدون اینکه به محیط زیست نیز آسیب برساند.

تاریخچه کافینول

تاریخچه

روند استفاده از کافینول برای تولید فیلم در سال 1995  در انستیتوی فناوری روچستر کشف شد، همه چیز از یک کلاس شیمیایی عکاسی فنی استاندارد که توسط اسکات ویلیامز هدایت می شد شروع شد.

این کلاس وظیفه داشت روشهای تهیه فیلم عکاسی را فقط با استفاده از وسایل استاندارد خانگی کشف کند، بدیهی است که دانشجویان بسیاری از مخلوطهای مختلف را که تأثیرات متفاوتی دارند امتحان کردند.

در این کلاس بود که آنها مخلوط های مختلفی از چای و قهوه را با عوامل دیگر آزمایش کردند تا pH را متعادل کرده و توانستن از یک فیلم تصاویر قابل چاپ بسازند، و از همان جا کافینول آغاز شد.

خرید قهوه نسکافه

چگونه کافینول، درست کنیم؟

روش تهیه

همانطور که قبلاً ذکر شد، برای تهیه کافینول به مواد زیادی احتیاج ندارید، تمام آنچه که شما نیاز دارید قهوه فوری (اطمینان حاصل کنید که بدون کافئین نیست)، جوش شیرین، آب و ویتامین C است.

ابتدا باید شش قاشق چای خوری قهوه فوری را در حدود 150 میلی لیتر آب سرد بریزید، سپس کافیست آن را هم بزنید تا بلورهای قهوه کاملا حل شوند، که مدت زیادی طول نمی کشد ، اما باید این کار را سریع انجام دهید تا همه کاملا حل شوند.

در یک ظرف جداگانه در 200 میلی لیتر آب سرد، چهار قاشق چای خوری جوش شیرین بریزید، بعد از اینکه جوش شیرین را در آب ریختید، کافیست آن را مخلوط کنید تا کاملا حل شود.

پس از داشتن این دو مخلوط، آماده ترکیب آنها هستید و به سادگی هر دو مخلوطی را که درست کرده اید در یک ظرف ریخته، سپس یک قاشق چای خوری پودر ویتامین C به آن اضافه کنید، که ممکن است باعث کفی شدن کافینول شما شود، اما نگران نباشید این موضوع طبیعی است.

منبع: www.craftcoffeeguru.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture