اسموتی هندوانه و طرز تهیه این نوشیدنی دلچسب در فصل گرما!

اسموتی یک نوشیدنی بسیار سالم و مغذی برای ما به حساب می آید که دارای انواع بسیار مختلفی می باشد که یکی از مهمترین آنها مخصوصا در فصول گرما اسموتی هندوانه می باشد.

اسموتی ها به طور معمول و به راحتی می توان با استفاده از یک مخلوط کن که در آن میوه و سبزیجات و همچنین یک مایع اضافه شده مانند آب میوه، آب سبزیجات، شیر یا حتی ماست استفاده می شود قابل تهیه می باشد!

اسموتی هندوانه را می توان یک گزینه بسیار مناسب برای تحمل گرما به حساب آورد که می تواند در اوج خستگی ناشی از کار و فعالیت روزانه به عنوان یک رفرش کننده بدن بسیار خوب عمل کند و قبل از آموزش روش تهیه آن چند نکته مهم را برای شما بازگو می کنیم:

نکاتی در مورد تهیه اسموتی هندوانه

نکات لازم نوشیدنی

اسموتی هندوانه، روش تهیه آن کمی متفاوت تر است نسبت به تهیه اسموتی های دیگر و دلیل آن هم میزان آب بسیار بالای هندوانه می باشد که اگر روش تهیه آن را بلد نباشیم اسموتی ما بسیار آبکی و بی طعم می شود.

برای مقابله با مشکل اسموتی آبکی، هندوانه را در این دستور العمل از قبل فریز می کنیم، البته به جای اینکار می توانید اسموتی را با هندوانه تازه و یخ خرد شده نیز درست کنی ، اما قوام آن مانند نوشیدنی جویس می شود نه مانند میلک شیک که بیشتر مردم آن را ترجیح می دهند.

ما برای تهیه اسموتی هندوانه نیاز به این داریم که دانه های هندوانه را از آن خارج کنیم که توصیه می شود قبل از فریز کردن آنها را خاج کنید.

وقتی کار برش هندوانه خود را شروع کردیم، پوست آنرا که جدا کردیم بهتر از گوشته آنرا در تکه های خیلی کوچکی خورد کنیم تا به مخلوط کن فشار نیاید.

این اسموتی، به خاطر مچ شدن طعم هندوانه با میوه های دیگر به مدل های مختلفی سرو می شود و انواع گوناگونی دارد که مهمترین آن اسموتی هندوانه توت فرنگی، اسموتی هندوانه کیوی و اسموتی هندوانه موز اشاره کرد.

نحوه تهیه اسموتی هندوانه

اسموتی هندوانه و نحوه تهیه

مواد لازم:

  • 3 فنجان هندوانه بدون تخمه (منجمد شده و خرد شده به اندازه های کوچک)
  • شیر 1 لیوان (در صورت تمایل می توانید از شیر سویا نیز استفاده کنید)
  • 1/2 فنجان ماست
  • 3 قاشق غذاخوری شربت افرا
  • نعناع 2 برگ تازه
  • 2 تکه هندوانه کوچک نیز برای تزیین

آموزش تهیه مرحله به مرحله با تصویر

در ابتدای کار مواد لازم که در بالا ذکر شد را جمع آوری کنید و هندوانه را در تکه های کوچک خرد کنید، اطمینان حاصل کنید که تکه های هندوانه نسبتاً کوچک هستند.

اسموتی هندوانه

یک سینی که با کاغذ آشپزی پوشیده شده است انتخاب کنید و هندوانه های خرد شده خود را با فاصله بر روی آن قرار دهید، سپس توسط یک کیسه پلاستیکی روی آن را بپوشانید و به مدت 1 ساعت در فریزر خود قرار دهید.

یخ در بهشت

تکه های هندوانه منجمد را از یخچال خارج کرده و درون مخلوط کن بریزید و در ادامه شیر، ماست را به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید و در آخر کار شربت افرا را به ترکیب خود اضافه کنید و آن را مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود.

مخلوط کن

در انتهای کار خود آن را درون لیوان های شیشه ریخته و با قرار دادن تکه های هندوانه و برگهای نعناع می توانید زیبایی خاصی به اسموتی هندوانه خود دهید و آن را برای سرو کرد در بین مهمانی های خانوادگی خود استفاده کنید و از نوشیدن آن لذت ببرید.

اسموتی هندوانه و توت فرنگی

منبع: www.thespruceeats.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture