دراژه قهوه : یک پیشنهاد ویژه برای دوست داران شکلات و قهوه! طرز تهیه (با تصویر)!

دراژه قهوه همان شکلات با مغز دانه های رست شده قهوه است که یک گزینه عالی برای خوردن آن در کنار چای یا قهوه عصرانه می باشد! ایده این پیشنهاد از این سوال سرچشمه گرفته است که چه کاری می توانیم انجام دهیم تا دانه های قهوه به ما انرژی بیشتری بدهند؟

هنگامی که دراژه های سفید، شیری یا  شکلات تلخ را داخل دهان می گذارید، ابتدا از عطر و طعم شکلات لذت می برید و سپس با طعم دانه قهوه داخل آن روبرو می شوید! این شکلات ها، دانه قهوه را به مانند بمبی انرژی بخش در درون خود پنهان دارند!

حال این سوال پیش می آید که ما چطوری خودمون می تونیم دراژه قهوه رو درست کنیم؟ البته دوستان، بسته بندی های آماده آن نیز در فروشگاه عرضه می شود که می تونید بخرید! اما این مطلب برای افرادی است که قهوه و پودر شکلات در منزل دارند و نمی خواهند لذت درست کردن آن را از دست بدهند 🙂

مواد مورد نیاز برای تهیه دراژه قهوه در منزل!

دراژه قهوهاین مواد می تواند بسیار ساده باشد، شما فقط به شکلات و دانه های قهوه احتیاج دارید. با این حال، انتخاب هر یک از این دو مورد می تواند تأثیر اساسی در محصول نهایی داشته باشد. گزینه سنتی شکلات نیمه شیرین یا تیره است که به خوبی با قهوه ترکیب می شود.
با این حال،اگر عاشق شکلات شیری یا خامه ای یا طرفدار شکلات سفید هستید، خب می تونید از اونها برای درست کردن دراژه قهوه استفاده کنید! شکلات های طعم دار نیز برای این کار مناسب هستند، به شرطی که هر ماده ای که در شکلات استفاده شده است (آجیل،میوه های خشک، و غیره) به صورت تکه های بسیار کوچکی در آن باشند.
برای افراد با سلیقه های مختلف می توانیم شکلات تلخ، افراد با ذائقه های گرم طعم تند چیلی، شکلات نعنایی برای ذائقه های سرد و شکلات شیرین و خامه ای را برای کسانی که  غذاهای شیرین دوست دارند، پیشنهاد دهیم!
هرچند انتخاب دانه قهوه شما به اندازه انتخاب نوع شکلات شما برای ایجاد دراژه قهوه تاثیر گذار نیست ولی با این حال یک عامل بسیار مهم به حساب می آید. برای دانه های قهوه خود یک رست متوسط یا دارک را پیشنهاد می کنیم که کمی تلخی بیشتر برای جبران شیرینی شکلات خواهد داشت.
یک قانون خوب برای ترکیب مناسب این کار، استفاده از شکلات تلخ با رست سبک تر و برعکس است. از دانه های قهوه  طعم دار مانند فندق یا وانیل نیز می توان برای ایجاد طعم های خاص در این کار استفاده نمود.

مراحل تهیه دراژه قهوه

اکنون که تمام مواد لازم را در اختیار دارید، در اینجا ما دستورالعمل های گام به گام را برای شما آورده ایم:

1. شکلات را ذوب کنید!

شکلات ذوب شده

آب درون ظرف (ترجیحا پلوپز که دارای دو جداره باشد) را به جوش بیاورید سپس با کاهش آب درون ظرف، شکلات ها را به تکه های کوچک خرد کرده و آن را به ظرف خود اضافه کنید.
مرتباً هم بزنید تا زمانی که شکلاتی صاف و مایع داشته باشید. این کار را می توان در مایکروویو نیز در فواصل 30 ثانیه ای انجام داد!
نکته مهم: ذوب شدن شکلات بر روی حرارت مستقیم باعث سوزاندن شکلات و ایجاد طعمی تلخ و بافتی ناخواسته می شود.

2. دانه های قهوه را داخل شکلات بریزید!

قهوه روی شکلات بریزید!

چند دقیقه قبل از ایت مرحله، صبر کنید و اجازه بدید تا شکلات کمی خنک شود که این کار باعث میشه شکلات غلیظ شود تا یک پوشش ضخیم تر به دانه های قهوه داده شود.
سپس دانه های رست شده قهوه را درون ظرف شکلات بریزید و هم بزنید، اطمینان حاصل کنید که هر دانه به خوبی با شکلات پوشیده شده است و سعی کنید هیچ کدام از دانه ها به هم نچسبد.

3. دانه های قهوه را از ظرف شکلات جدا کنید!

دانه های قهوه شکلاتی
در این مرحله، با استفاده از یک چنگال، هر یک از دانه های قهوه را جدا کرده و اجازه دهید شکلات اضافی درون ظرف بریزد! این مرحله آسان، اما می تونه خسته کننده باشه!
فقط به یاد داشته باشید که تلاش و صبر شما به خوبی پاداش خواهد گرفت 🙂
نکته : اگر این مرحله خیلی طول بکشد، شکلات ذوب شده شما ممکن است دوباره سرد شود! پس فقط چند ثانیه آن را روی حرارت، گرما دهید تا دوباره ذوب شود.
و بعد از انجام مراحل بالا دانه ها را روی کاغذ روغنی بگذارید (بخاطر جلوگیری از چسبیدن آنها به سطح)!

4. دراژه ها را سرد کنید!

دانه قهوه شکلاتیدانه ها را در یخچال یا فریزر بگذارید تا حداقل یک ساعت خنک شود. در این مرحله شکلات به اندازه کافی محکم می شود که به شما امکان می دهد دانه ها را درون یک ظرف بریزید. سپس دوباره دانه ها را در یخچال یا فریزر نگهداری کنید.

نکته: خوردن دراژه قهوه یک میان وعده مغذی است! زیرا آنها به دلیل داشتن شکلات، نسبت به قهوه حاوی مقدار آنتی اکسیدان بیشتری هستند که موجب افزایش بیشتر انرژی شما می شود!

5. اضافه کردن دومین لایه شکلات (اختیاری)!

شکلاتهای متنوع

اگر دوست دارید دانه های شما نسبت بیشتری از شکلات به خود داشته باشد، به سادگی مراحل 1 تا 4 را هر تعدادی که دوست دارید تکرار کنید.
شما ممکن است تعجب کنید که نمونه دراژه های آماده ای که از فروشگاه می خرید، دارای درخشش بیشتری نسبت به چیزی که در منزل آماده می کنید باشند!
این موضوع در واقع نتیجه استفاده یک نوع اسپری لاک براق کننده غذایی است که صنعتی است و به طور معمول در آشپزخانه های خونگی به آن دسترسی نداریم! ولی نگران نباشید! طعم و بافت، دقیقاً یکسان خواهد بود.
خوردن دراژه به تنهایی یا با چای و قهوه بسیار خوشمزه است و حتی مناسب برای تزیین دسرهای شما نیز می باشد! نوش جان 🙂
منابع :
0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture