مشکلات کافی شاپ ها و رایج ترین خطاهای موجود در آنها!

در اینجا سعی داریم از رایج ترین مشکلات کافی شاپ ها که خیلی اتفاق می افتد برای شما صحبت کنیم. اگر شما صاحب کافی می باشید پس به عنوان یک مالک کافی شاپ، مشتریان به شما اعتماد می کنند تا یک قهوه ی عالی را هر روز برای آن ها سرو کنید.

درست می باشد که خرید دانه های قهوه ی با کیفیت بهترین راه برای شروع این اعتماد می باشد اما یادتان نرود ظاهر قهوه ی شما نیز از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

قهوه از زمان رست و برشته کردن تا زمان نوشیدن مدام در حال تغییر حالت می باشد به همین خاطر عوامل زیادی وجود دارند که بر مزه ی قهوه شما تاثیر گذار می باشند که لازم است شما رعایت کنید.

به همین دلیل است که شما باید تمام تلاش خود را بکنید تا کیفیت قهوه را کنترل کرده و آن را افزایش دهید. در اینجا چهار خطا و اشتباه بیان شده اند که کافی شاپ ها مرتکب آن می شوند و این امر بر کیفیت قهوه شما بسیار تاثیر می گذارد، ما همچنین راه های اجتناب از این خطاها را نیز برای شما بیان کرده ایم:

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

نادیده گرفتن نظافت روزانه ی ابزار و دستگاه ها

تمیز کردن اسپرسو ساز

از مهم ترین مشکلات کافی شاپ ها عدم دقت به این موضوع می باشد که دستگاه اسپرسو ساز را به طور مرتب تمیز نمی کنند، قابف از آنکه این وسیله به خاطر قسمت های ریز زیادی که دارد مکان مناسبی برای رشد میکروب های می باشد و شما برای داشتن طعم مناسب برای قهوه خود نیاز به انجام اینکار دارید، علاوه بر این موضوع با این کار عمر دستگاه خود را نیز افزایش می دهید.

پول مارتین یک مدیر فنی در سیدنی استرالیا می باشد که مسئول پشتیبانی و نگه داری دستگاه های اسپرسو ساز می باشد. او می گوید که:” مهمترین عامل خرابی دستگاه اسپرسوساز، عدم انجام نظافت اساسی می باشد، اگر از دستگاه مراقبت صحیح شود، حتی اگر با آن 5000 قهوه هم درست کنید،  خوشمزگی قهوه ی شما حفظ خواهد شد”.

با اینکه تاریخ سرویس و جایگزینی قطعات در هر یک از دستگاه های اسپرسو متفاوت می باشد و بستگی به شرایط دارد اما، پول مارتین توصیه می کند که فرد تکنسین بهتر است، بخش شاور گروپ اسپرسوساز، سر گروپ ها، واشرها، نازل بخار، تیغه های آسیاب، محفظه ی آسیاب را سالی دوبار مشاهده، تمیز و یا جایگزین کند.

او همچنین به این موضوع اشاره می کند که بخش های ایمنی مولد بخار، کنتورهای جریان، و دریچه های الکترومغناطیسی نیازمند بازرسی سالیانه می باشند و ایجاد یک نظم مناسب در کافه شما، به باریستاهای شما این موضوع را می فهماند که آن ها نظافت را باید به صورت عادتی روزمره انجام دهند.

3 گام برای تمیز کردن اسپرسو ساز

شما می توانید به راحتی و با انجام 3 مرحله یکی از بزرگترین مشکلات کافی شاپ را برای همیشه حل کنید:

  • شستن سرگروه ها بعد از عمل عصاره گیری برای از بین بردن تفاله و ته مانده قهوه.
  •  درآوردن سبد فیلتر بعد از هربار عصاره گیری تا از نشت قهوه به داخل دستگاه جلوگیری شود.
  • شستن و بک فلاش سر گروها با مایع تمیز کننده و شستن پورتا فیلتر ها بصورت روزمره.

در بین این سه گزینه مورد آخر یکی از بدترین مشکلات کافی شاپ ها می باشد که تمام افراد تلاش می کنند از انجام آن به طور روزانه فرار کنند.

خرید قهوه ساز

انبار کردن غیر صحیح از مشکلات کافی شاپ ها

مشکلات کافی شاپ

اگر بخواهیم از دیگر مشکلات رایج کافی شاپ برای شما موضوعی را بیان کنیم باید گفت: عدم رعایت این موضوع که قهوه باید در محل تاریک، خشک و خنک نگه داری شود می باشد.

بیلی توسکاس مالک اسپرسو بار بیلی در ماروبرا، سیدنی می باشد و هر هفته 150 کیلوگرم قهوه در این کافی شاپ مصرف می شود، و او از اهمیت انبار کردن صحیح قهوه برشته مطلع می باشد.

او قهوه ی خود را در کیسه هایی با سوپاپ یک طرفه ذخیره می کند و این کیسه ها در یک اتاق زیر زمینی با دمای ثابت نگه داری می شوند.

بیلی می گوید:” ما کیسه ها را در جایی نمی گذاریم که در معرض خورشید و یا گرمای منتج از ادوات آشپزخانه قرار گیرد. چرا که این امر باعث بیش از حد گرم شدن قهوه شده و آن را روغنی کرده و بی مزه می کند.

” چگونگی انبار کردن قهوه می تواند بسته به آب و هوای منطقه باشد. در تابستان به مدت دو هفته قهوه را استراحت می دهیم و در آب و هوای سرد فقط یک هفته به آن استراحت می دهیم. دیدیم که اگر در آب و هوای سرد قهوه را به مدت 5 الی 7 روز استراحت دهیم، قهوه در هنگام دم آوری خیلی تازه هست.”

تمام کافی شاپ ها به فضای انباری اختصاصی و کنترل دمایی دسترسی ندارند. اگر به چنین فضایی دسترسی ندارید پس لازم است که قهوه خود را به دور از گرمای شدید، سرما، رطوبت و اشعه خورشید نگه دارید.

کافی شاپ هایی را مشاهده کردم که از مشکلات کیفیتی در قهوه رنج می برند و این مشکلات ناشی از انبار کردن قهوه در یک وانت داغ ، در نزدیکی آشپزخانه و یا نگه داری قهوه در کمد در نزدیکی بخاری می باشد.

کیفیت آب استفاده شده از مشکلات رایج کافی شاپ ها!

آب قهوه

یکی از مهمترین و رایج ترین مشکلات کافی شاپ ها که خیلی به آن دقت نمی شود این موضوع می باشد، مزه ی خوشایند قهوه، از آبی تمیز و اکسیژنه ای جاصل می شود که PH آن نزدیک به درجه خنثی باشد.

آب معمولا دارای ترکیبات آلی، رسوب و دیگر مواد می باشد که این مواد می توانند به طور منفی بر مزه ی قهوه ی شما تاثیر بگذارند و باید قبل از جوشیدن آب این مواد فیلتر شوند.

همچنین لازم است که آب شما دارای مواد معدنی همچون کلسیوم، منیزیم، و بیکربنات باشد تا مزه ی قهوه را به طور موثر استخراج کنند. مقدار زیاد این مواد معدنی می تواند رسوب را در دستگاه شما ایجاد کند و قهوه ای کدر و گچی را در اختیار مشتریان قرار دهد. مقدار کم این رسوب باعث می شود که مزه ی قهوه ترش و سرکه ای شود.

نصب فیلتر هایی که از فیلتر کربن فعال استفاده می کنند و یا تراوش را برعکس می کنند می تواند خوب باشد. از آنجا که ویژگی های شیمیایی آب در هر منطقه متفاوت می باشد، لازم است که آب را بررسی و تست کنید.

در نهایت، مطمئن شوید که از سیستم فیلتری درست و صحیح استفاده کنید. اگر به طور منظم فیلتر های خود را جایگزین نکنید و یا سیستم خود را برای مواد معدنی موجود در آب تنظیم نکنید، کیفیت قهوه ی شما کاهش خواهد یافت.

اگر کافی شاپی را اداره می کنید، اعمال و نصب مقیاس های کنترل کیفیت می تواند  بسیار سخت و طاقت فرسا باشد. اما اگر به راه حل فکر نکنید ؛ مسائل مرتبط به کیفیت می تواند ، آشفته برانگیز باشند.

خرید چای ماسالا

دمای جوش دستگاه اسپرسوساز و عدم رعایت آن!

مشکلات کافی شاپ ها

دانستن دمای جوش آب دستگاه اسپرسوساز بسیار مهم می باشد اما بدون ابزار تخصصی شما قادر به شناختن رقم و عدد صحیح و دقیق آن نمی باشید.

با اینکه بسیاری از دستگاه ها اجازه ی تنظیم دما برای هر یک از سر گروپ ها را به شما می دهد، اما این تنظیمات می توانند به طور تصادفی تغییر یافته و مناسب قهوه ی در حال جوش شما نباشند. این امر بر کیفیت قهوه ی شما تاثیر می گذارد.

دمای جوش آب، سرعت استخراج قهوه و مقدار مزه های ترکیبی را تحت تاثیر قرار می دهد. نوشیدنی و دانه های متفاوت به دمای جوش متفاوتی برای استخراج مطلوب نیاز دارند.

مربی قهوه، ملیتا فرارو می گوید که هر یک از ترکیب های متفاوت ، دمای جوش مطلوب متفاوتی را خواستارند حتی اگر در دستگاه یکسان درست شوند. اگر شما نمی دانید که دمایی که استفاده می کنید صحیح و درست می باشد، آن را تست کنید.

ملیتا می گوید:” اگر قهوه ی شما درست نبود_ممکن است فاقد شیرینی می باشد و یا مزه ی ترشی در آن وجود دارد”، دمای آب را چک کنید. درک خواهید کرد که 1 یا 2 درجه دمای اضافی می تواند تفاوتی را ایجاد کند و قهوه ی شما خوب از آب درآید.”

تست مزه باید توسط تیم شما و تامین کننده ی قهوه انجام شود. ملیتا می گوید که دمای محیط کافی شاپ شما می توانند بر نتیجه ی کار شما اثر بگذارد، پس باید به این امر توجه کرد. “وزش باد سرد به دستگاه در زمستان می تواند دمای جوش را به طور نزولی تغییر دهد و باعث استخراج ضعیفی شود.”

منبع: www.ordermentum.com

خرید چای ماسالا

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture