کره بادام زمینی چیست؟ مواد مغذی و مفید آن برای سلامتی ما

کره بادام زمینی در بین بزرگسالان و کودکان بسیار محبوب است. اگرچه خوشمزه است ولی بسیاری از افراد در مورد فواید سلامتی آن تعجب می کنند!

بادام زمینی و کره بادام زمینی حاوی مواد مغذی هستند که ممکن است سلامت قلب فرد را تقویت کرده و قند خون را بهبود بخشد!

بسته به نوع استفاده از آن در رژیم غذایی، می تواند به کاهش وزن کمک کند، یا در حین تمرینات وزنه برداری یا بدن سازی استفاده شود.

با این حال، کره بادام زمینی دارای کالری و چربی بالایی است، بنابراین افراد باید در حد اعتدال از آن لذت ببرند.

خرید کره بادام زمینی

مواد مغذی

مواد مغذی در کره بادام زمینیکره بادام زمینی منبع خوبی از پروتئین ها، ویتامین ها و مواد معدنی ضروری مانند منیزیم، پتاسیم و روی می باشد. نکته قابل توجه این است که هر 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی مواد مغذی، معدنی و ویتامین های زیر را تأمین می کند:

پروتئین: 7/02 گرم پروتئین، میزان پروتئین دریافتی رژیم غذایی توصیه شده (RDA) در هر وعده برای زنان 46 گرم و 56 گرم برای آقایان است که از نظر سن و میزان فعالیت متفاوت است.

منیزیم: 57 میلی گرم منیزیم، میزان منیزیم دریافتی رژیم غذایی توصیه شده RDA هر وعده 420-400 میلی گرم در مردان و 320-310 در زنان توصیه شده است. منیزیم برای سلامتی ضروری است و در بیش از 300 فرآیند شیمیایی در بدن نقش دارد.

فسفر: 107 میلی گرم فسفر است که حدود 15/3 درصد از 700 میلی گرم RDA برای بزرگسالان است. فسفر به بدن در ساخت سلول ها و استخوان های سالم کمک می کند، همچنین به سلول ها در تولید انرژی کمک می کند.

روی:

روی در کره بادام زمینییک وعده کره بادام زمینی (دو قاشق غذاخوری)  0/85 میلی گرم روی را در اختیار شما قرار می دهد.

این مقدار 7/7 درصد از میزان توصیه شده روزانه 11 میلی گرم برای آقایان و 10/6 درصد از 8 میلی گرم RDA برای خانم ها است. روی برای ایمنی، سنتز پروتئین و تشکیل DNA ضروری است.

نیاسین:

حاوی 4/21 میلی گرم نیاسین در هر وعده است که به میزان مصرف 14 تا 16 میلی گرم توصیه شده است. نیاسین به عملکرد بخش اعصاب و  به تولید انرژی بدن کمک می کند.

ویتامین B6:

با تامین 0/17 گرم ویتامین B6 در هر وعده، تقریبا 14 درصد از 1/3 میلی گرم RDA بزرگسالان را فراهم می کند. این ویتامین در بیش از 100 واکنش آنزیمی در بدن نقش دارد و برای سلامت قلب و سیستم ایمنی بدن لازم می باشد.

سدیم:

حاوی 152 میلی گرم سدیم است که 1/10 درصد از مصرف روزانه ایده آل سدیم فرد بالغ یعنی 1500 میلی گرم است.

با این وجود، اگر فرد بیشتر از مقدار توصیه شده مصرف کند، مضرات غذایی را به همراه دارد.

دارای کالری بالا، چربی های اشباع و سدیم است. هر وعده حاوی 3/05 گرم چربی های اشباع است، که 23/5 درصد از حداکثر میزان توصیه شده روزانه انجمن قلب آمریکا برای چربی های اشباع برای کسانی است که روزانه 2000 کالری مصرف می کنند.

افراد باید روزانه کمتر از 13 گرم چربی اشباع شده را استفاده کنند.

فروشگاه قهوه کافی مافی

فواید سلامتی کره بادام زمینی

خوردن کره بادام زمینی به میزان متوسط ​​و به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم مزایای زیر را برای ما به همراه خواهد داشت:

کاهش وزن

کاهش وزن با کره بادام زمینیمطالعات متعددی نشان می دهد که خوردن بادام زمینی و سایر آجیل ها می تواند به افراد در حفظ وزن خود یا حتی به کاهش وزن نیز کمک کند.

این ممکن است به این دلیل باشد که بادام زمینی به لطف پروتئین، چربی و فیبر آنها، احساس سیری را ایجاد می کند و موجب کم خوری ما می شود.

تقویت سلامت قلب

سلامت قلبکره بادام زمینی حاوی بسیاری از مواد مغذی است که می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد، نسبت چربی های اشباع نشده به چربی های اشباع شده در رژیم غذایی نقش ویژه ای در سلامت قلب دارد.

نسبتاً مشابه روغن زیتون است که به عنوان یک گزینه سالم از نظر قلبی نیز شناخته می شود.

بدن سازی

بدنسازیکره بادام زمینی راهی آسان برای افزایش کالری دریافتی است. بسیاری از بدنسازان و علاقه مندان به بدن سازی به دلایل مختلف آن را در رژیم های غذایی خود دارند. اگرچه مقادیر کالری بر اساس قد، سطح فعالیت و میزان سوخت و ساز متفاوت خواهد بود،

میزان کالری توصیه شده روزانه از حدود 1600-2400 کالری در روز برای خانم ها و تا 3000 کالری در روز برای آقایان متغیر است.

با این حال، مردان بالغ فعال باید روزانه 3000 کالری کالری مصرف کنند، در حالی که زنان فعال روزانه به 2400 کالری نیاز دارند.

مدیریت میزان قند خون

کره بادام زمینی یک ماده غذایی نسبتاً کم کربوهیدرات است که حاوی مقادیر خوبی از چربی و پروتئین و همچنین مقداری فیبر است.

این خصوصیات بدان معنی است که کره بادام زمینی، بدون قند اضافه شده، تأثیر معنی داری بر افزایش سطح قند خون ندارد. پس می تواند گزینه مناسبی برای مبتلایان به دیابت باشد.

منبع خوبی از منیزیم است که یک ماده مغذی اساسی برای مبتلایان به دیابت است. قند خون بالا ممکن است باعث کاهش سطح منیزیم در بدن شود. مقادیر کم منیزیم به دیابت و دیابت نوع 2 مرتبط است.

خرید قهوه 

کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه

یک مطالعه در ژورنال تحقیقات و درمان سرطان سینه آمریکا، گزارش می دهد که خوردن کره بادام زمینی و آجیل در هر سنی خصوصا در 30 سالگی ممکن است موجب جلوگیری از ابتلا به بیماری خوش خیم سرطان سینه BDD شود.

حتی افرادی که سابقه خانوادگی سرطان پستان دارند در صورت خوردن کره بادام زمینی خطر قابل توجه کمتری دارند.

کدام کره بادام زمینی بهترین است؟

انتخاب بهترین کره بادام زمینیهنگام انتخاب کره بادام زمینی، به دنبال آن باشید که فقط حاوی بادام زمینی و تعداد کمی یا هیچ ماده دیگری باشد.

برخی از مارک ها حاوی مواد دیگری مانند شکر، نمک و روغن های اضافه شده هستند. در صورت امکان از خرید این موارد خودداری کنید. در عوض سعی کنید کمی عسل به آن به عنوان شیرین کننده اضافه کنید.

طبیعی است که کره بادام زمینی خالص در ظرف حاوی آن به صورت دو فاز جامد و مایع از هم جدا می شود. محتویات را کاملاً هم بزنید تا به حالت عادی برگردد.

شما می توانید کره بادام زمینی با کیفیت را از فروشگاه کافی مافی بصورت آنلاین خریداری کنید.

برای حفظ تازگی، آن را در یخچال نگهداری کنید. کسانی که آلرژی به بادام زمینی دارندلازم است پرهیز کنند زیرا این امر می تواند یک واکنش بالقوه کشنده را برانگیزد.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture