قهوه ارگانیک و غیر ارگانیک، بررسی تاثیرات خطرناک آن برا سلامت ما!

در اینجا سعی داریم در مورد موضوعی که بسیار در شرایط حال دقت به آن، برای کیفیت سلامت ما تاثیر گذار است صحبت کنیم، ارگانیک بودن مواد غذایی و به طور اختصاصی قهوه ارگانیک و بررسی همه جوانب آن!

خرید قهوه فوری

طی حدود یک دهه گذشته مواد غذایی ارگانیک، هم در فروشگاه ها از لحاظ فروش و هم در روند سلامتی با گسترش و محبوبیت بسیار بالایی همراه شده اند، اما آیا واقعاً لازم است که وقتی صحبت از قهوه است نیز آن را در نظر بگیریم؟ آیا قهوه معمولی به اندازه قهوه ارگانیک خوب نیست و تفاوت آنها خیلی بالاست؟ اینها سوالاتی هستند که سعی داریم به آنها جواب بدهیم.

قهوه ارگانیک چیست؟

قهوه طبیعی

اگر بخواهیم تعریفی ساده و شفاف از قهوه ارگانیک برای شما ارائه کنیم باید بگوییم: وقتی قهوه بدون استفاده از کودهای شیمیایی، کودهای مصنوعی، سموم دفع آفات یا ارگانیسم های اصلاح شده ژنتیکی رشد شود، به آن ارگانیک می گوییم.

یک جمله و ضرب المثل در اروپا وجود دارد که می گوید: “شما همان چیزی هستید که می خورید، بنابراین سریع، ارزان، آسان یا تقلبی نباشید.” این موضوع برای قهوه شما نیز صادق است.

اگر نمی خواهید یک فنجان قهوه که در معرض آفت کش ها، علف کش ها، قارچ کش ها و کودهای مضر قرار گرفته است بنوشید، قهوه ارگانیک راهی مطمئن برای تضمین سالم ترین تجربه قهوه در عین حال بهترین گزینه برای محیط زیست نیز می باشد.

برخی ممکن است استدلال کنند که بازار ارگانیک فقط یک مد است و غذا و نوشیدنی در سراسر جهان برای فروش باید سطح کیفیت خاصی را حفظ کنند، بنابراین برچسب ارگانیک را تا حدی کلاهبرداری می دانند.

از طرف دیگر  نیز می توان گفت که مقررات مربوط به غذا و نوشیدنی به طور مساوی در سراسر جهان ایجاد نشده است، بنابراین ارگانیک بودن را می توان به عنوان یک ملاک جهانی ثابت و بسیار مناسب برای سنجش سلامت مواد غذایی دانست.

شاید پاسخ به این سوال که اگر بدانید آب آشامیدنی شما در معرض آفت کش ها قرار گرفته است، آیا آن را می نوشید؟ پس چرا در مورد نوشیدن قهوه خود خطر می کنید؟

آیا قهوه ارگاینک سالم تر است؟

سلامت قهوه

شاید بهتر است بدانید بخاطر استفاده از بیش از 200 سموم دفع آفات در محصولات قهوه که به طور متداول رشد می کنند، قهوه غیر ارگانیک یکی از محصولات شیمیایی است که در بین کالاهای کشاورزی در دنیا به شدت شیمیایی شده است.

از آنجا که دانه های قهوه در تمام روز در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار می گیرند، سیستم ایمنی گیاهان قهوه ضعیف شده و باعث حساسیت بیشتر آنها نسبت به حشرات و آفات می شود.

پس از آن کشاورزان باید مقادیر زیادی سموم دفع آفات و حشره کش ها را مستقیماً روی دانه های قهوه بپاشند که به طور حتم در نوشیدنی که مردم روزانه می نوشند بسیار تاثیرات منفی دارد.

با استفاده از این فرآیند می بینید که اینکار فقط برای سلامتی ما مضر نیست، بلکه برای کشاورزانی که قهوه را نیز پرورش می دهند بسیار سمی می باشد.

خرید چای ماسالا

تفاوت قهوه ارگانیک و غیر ارگانیک در چیست؟

قهوه ارگانیک

همانطور که از اطلاعات ذکر شده در بالا مشاهده می کنید، قهوه غیر ارگانیک برای کسی که آن را می نوشد، آن را پرورش می دهد یا حتی کسانی که در آن منطقه فقط زندگی می کنند نیز خیلی گزینه مناسبی نمی باشد.

یک کشاورز ارگانیک کار خود را با یک کود طبیعی آغاز می کند. این معمولاً چیزی است که از خود تفاله قهوه یا کود گاوی حاصل می شود، در ابتدای مراحل لازم نیست به اندازه یک کشاورز معمولی ( کشاورز قهوه غیر ارگانیک) با حشرات یا آفات مبارزه کند، البته در ادامه مشکل مشابه علف های هرز را خواهد داشت.

برای این منظور کشاورز ارگانیک از روش های طبیعی برای رفع علف های هرز استفاده می کند، اینکار می تواند شامل سوزاندن علف های هرز، استفاده از حیوانات برای خوردن علف های هرز یا روش های دیگر باشد.

اما یک کشاورز معمولی فرآیند خود را با سم دادن خاک برای از بین بردن هر گونه قارچ طبیعی که در آن می باشد شروع می کند، مرحله بعدی کوددهی خاک با کود شیمیایی که بر پایه نفت تهیه می شوند، است.

سپس دانه های قهوه قبل از کاشت در حشره کش ها و قارچ کش ها خیس می شوند، پس از کاشت بذرها، ماده شیمیایی دیگری به آب آبیاری اضافه می شود تا آفات از آن دور شوند، بعد از شروع جوانه زدن گیاهان قهوه، یک کشاورز قهوه غیر ارگانیک سم علف های هرز را روی آنها اسپری می کند تا علف های هرز احتمالی رشد نکنند.

با مقایسه این فرآیندهای کشاورزی در کنار یکدیگر انکار تفاوت عمده در روشهای رشد این محصولات قهوه دشوار است، نه تنها تأثیر زیادی بر محیط زیست ما دارد، بلکه می تواند عواقب جبران ناپذیری بر بدن ما نیز داشته باشد.

منبع: www.roastycoffee.com

 

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture