زمانی که افتتاح کافی شاپ می تواند باورها را به چالش بکشد

گاهی نیاز است ما در هر فضایی و هر جامعه ای که زندگی می کنیم برای اصلاح آن جامعه و حذف باورهای نادرست آن دست بکار شویم، هرچند اینکار با هزینه ها و دردسرهای زیادی همراه شود، موضوعی که در کشور عربستان با افتتاح کافی شاپ مخصوص برای حضور افراد به همراه سگ خود در سال 2020 اتفاق افتاد.

یکی از مواردی که در کشور عربستان همانند کشور ایران با آن برخوردهای بدی اتفاق می افتد و همیشه یک چالش بین حضور حیواناتی از جمله سگ در مکان های عمومی بین افراد مختلف و قوانین وجود دارد.

ما در اینجا سعی نداریم در مورد درست و غلط بودن موضوعی اظهار نظر کنیم زیرا این به افراد و باورها و طرز تفکر آنها بستگی دارد که چه چیزی را درست و چه چیزی را نادرست تلقی می کنند، ما در اینجا سعی داریم در مورد تغییر در مورد نگرش و باور صحبت کنیم و اینکه گاهی لازم است در مورد باورهایمان تفکر کنیم.

افتتاح کافی شاپ برای حضور افراد با سگ

افتتاح کافی شاپ

یکی از حیواناتی که همیشه بین حضور و عدم حضور آن در جامعه با درگیری های مختلف همراه بوده است سگ می باشد، از یک طرف وفا و مهربانی بالای این حیوان و از طرف دیگر نجس و ناپاک بودن آن از دیدگاه اسلام.

اظهار نظر در مورد این موضوع به طور قطع به متخصصان آن باید رجوع شود، اما از یک طرف عدم وجود هیچ آیه ای در قرآن برای بازگو کردن نجس بودن این حیوان و از طرف دیگر وجود روایاتی از امامان بر نجس بودن آن باعث شده که بحث در مورد این موضوع زیاد باشد.

در کشورهایی از جمله عربستان و ایران قوانین سختی برای حضور سگ در جامعه وجود دارد مخصوصا در کشور عربستان که سگ ها حتی حق حضور در مکان های عمومی را ندارند.

پلیس مذهبی عربستان همواره پیاده‌ روی با حیوانات خانگی را در این کشور را ممنوع می‌ دانست و به شهروندان سعودی اجازه نمی‌ داد همراه حیوان خانگی خود در اماکن عمومی ظاهر شوند که این موضوع همواره با واکنش های منفی زیادی در جامعه همراه بوده است و اعتراض های زیادی به همراه داشته است.

اما موضوعی که شاید بتوان شروع یک تغییر در این نگرش دانست اجازه افتتاح کافی شاپ در شهر ساحلی خوبر در عربستان سعودی می باشد که به دوست داران حیوانات این اجازه را می ‌دهد که همراه سگ خود به طور قانونی به کافه شاپ بیایند و کسی هم بابت این موضوع آنها را مجازات نخواهد کرد.

داستان افتتاح کافی شاپ، برای حضور سگ

سگ در کافی شاپ

دالال محمد که یک بازرگان کویتی می باشد تصمیم گرفت با ساخت و افتتاح کافی شاپی که حضور سگ ها در آن مجاز باشد بتواند باعث تغییری در دیدگاه و نگرش افراد داشته باشد، البته اجازه دولت عربستان نیز برای اینکار نیز جالب بوده است.

این موضوع که با واکنش های مختلفی نه تنها در عربستان بلکه در سایر نقاط جهان همراه بود باعث شد که خبرگزاری فرانسه با دالال محمد به طور اختصاصی در مورد این موضوع مصاحبه کند و او این چنین بازگو کرده که:

“من همراه با سگم به عربستان آمدم اما اجازه نداشتم با او در ساحل قدم بزنم. بسیار از این موضوع ناراحت شدم و تصمیم گرفتم با افتتاح یک کافی شاپ چنین مکانی را برای کسانی که سگ دارند فراهم سازم و به آنها کمک کنم تا بتوانند همراه حیوان خانگی خود به مکانی عمومی بیایند.”

نظر شما در مورد این موضوع و اتفاق چیست و آیا شما به عنوان دوست دار قهوه موافقید به حضور سگ درون کافی شاپ ها و یا افتتاح کافی شاپ مخصوص اینکار، در قسمت نظرات منتظر شما هستیم 🙂

 

 

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture