قهوه صبحگاهی و بررسی 10 روش برای ارتقا قهوه خود! (بخش اول)

چه گزینه بهتر از آنکه روز خود را با یک قهوه صبحگاهی فوق العاده شروع کنید؟  یک روش عالی برای بیدار شدن از خواب و قبل از آنکه با عجله از درب خانه خارج شوید، چند لحظه را به خود اختصاص دهید و با دم کردن یک قهوه روز خود را شروع کنید.

اما نکته مهم این است که مزه قهوه شما چگونه است؟ ممکن است شما به این موضوع عادت کرده باشید و هر روز صبح قهوه بنوشید ولی آیا واقعاً از طعم قهوه  خود به طور کامل لذت می برید؟

ما در اینجا هستیم تا با بررسی 10 مرحله ساده که می توانید با استفاده از آنها به قهوه صبحگاهی دم کرده خود روحی دوباره بدمید، به شما کمک کنیم پس ما را همراهی کنید.

1. دانه بهتر انتخاب کنید.

دانه قهوه

اینکه همیشه همان قهوه ای که سالها می نوشید استفاده کنید کار آسانی است، اما امروزه انتخاب قهوه بسیار گسترده و چشمگیر شده است.

از کافی شاپ محلی گرفته تا فروشگاه مواد غذایی، بسیاری از نمونه های قهوه های عالی برای استفاده و نوشیدن در دسترس شما هستند، پس بیایید دست به تغییر بزنید اگر واقعا از قهوه خود لذت کافی نمی برید.

بهترین روش برای اینکه شما دانه قهوه مختص خود را پیدا کنید این است که اصلا به توصیه بقیه افراد گوش ندهید، قهوه مناسب برای هر فردی متفاوت است و اصلا به قیمت یک قهوه بستگی ندارد، شاید یک قهوه از بهترین برند دنیا و قیمت بسیار بالا برای شما اصلا جذابیتی نداشته باشد.

بهترین کار این است که شما هر روز یک قهوه با میزان رست متفاوت را بررسی کنید و از روش آزمون و خطا قهوه مناسب خود را پیدا کنید.

خرید دانه قهوه عربیکا

2. دانه قهوه خود را به خوبی نگهداری کنید.

نگهداری

یک موضوع رایج که ما گاها در نوشیدن قهوه صبحگاهی خود با آن رو به رو شویم این است که طعم قهوه ما تغییر کرده است، و با خود فکر میکنیم که توهم زده ایم ولی واقعا فکرتان درست است 🙂

هنگامی که دانه های قهوه را به خانه می رسانید، باید آنها را به روش صحیح ذخیره کنید تا طعم و عطر آنها حفظ شود، این بدان معنی است که یک ظرف که هوا به آن نفوظ نکند انتخاب کنید.

بعد از ریختن قهوه درون ظرف  آن را در یک مکان خنک، تاریک و خشک قرار دهید(یخچال و فریزر نه!) و اگر از یک ظرف شفاف استفاده می کنید، آن را در کمد و به دور از گرمای وسایل خود قرار دهید.

3. دانه ها را اندازه بگیرید و وزن کنید!

وزن ذانه ها

هر روش دم آوری به نسبت متفاوتی از دانه های قهوه آسیاب شده و آب نیاز خواهد داشت، اگر از قهوه خیلی کم استفاده کنید و عطر و طعم ندارید، و اگر بیش از حد بریزید قهوه شما غلیظ می شود!

نکته اصلی این است که مقدار مناسب قهوه را برای قهوه ساز خود پیدا کنید و چند فنجان در یک زمان درست کنید، به عنوان مثال یک دستگاه قطره چکانی استاندارد برای هر فنجان آب از 1 قاشق غذاخوری قهوه استفاده می کند.

در صورت نیاز، دانه های قهوه خود را با ترازو آشپزخانه اندازه گیری کنید تا میزان مناسب برای سلیقه و روش دم کردن شما باشد.

خرید دانه قهوه روبوستا

4. بهترین آسیاب قهوه خود را پیدا کنید.

بهترین آسیاب

در مورد آسیاب قهوه گزینه های مختلفی پیش روی شما می باشد، وسایلی که برای اینکار وجود دارند کارایی متفاوتی دارند گاهی فقط با ریختن قهوه درون آنها قهوه مناسب با ذائقه شما را آماده می کنند.

ولی گاهی هم باید روش کار کردن با آنها را کاملا یاد بگیرید تا آسیاب مورد نظر شما را بتوان از آنها تهیه کرد.

هنگامی که بهترین آسیاب را برای خود پیدا کردید، وقت آن رسیده که اندازه قهوه را با روش دم کردن خود مطابقت دهید، به طور کلی ، آسیاب های ریزتر برای اسپرسو استفاده می شوند در حالی که آسیاب های متوسط برای دستگاه های قطره ای مناسب هستند.

از آسیاب درشت نیز برای دم کرده های سرد یا چیزهایی مانند فرنچ پرس استفاده خواهید کرد، در صورت تردید، به توصیه های سازنده که به عنوان راهنما بر روی دستگاه قرار می دهند مراجعه کرده و از آنها کمک بگیرید.

منبع: www.thespruceeats.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture