سلامت قهوه و 8 روشی که برای نوشیدن آن توصیه می شود انجام دهیم!(بخش 2)

سلامت قهوه و تاثیرات این نوشیدنی محبوب بر روی بدن آنقدر موضوع مهمی و قابل اهمیتی می باشد که می توان همچنان به آن پرداخت و از دیدگاه های مختلف آن را مورد بررسی قرار داد.

در نتیجه گیری کلی که تا الان در مورد قهوه آموخته ایم می توان به این موضوع دقت کرد این است که، چیزی که نوشیدن قهوه و فواید آن را می تواند تحت الشعا قرار دهد عادت های غلطی است که در هنگام نوشیدن قهوه آنها را انجام می دهیم.

از جمله این موارد مصرف شکر زیاد، مصرف دخانیات و سیگار، و فعالیت کم بدنی که بسیاری از دوست داران قهوه این موارد را رعایت نمی کنند. ما سعی داریم در این مقاله نیز به تعدادی دیگر از مواردی که برای ما سلامتي ما مهم ترند، بپردازیم.

5. مقداری دارچین به قهوه خود اضافه کنید!

دارچین و نوشیدنی

دارچین از گیاهان بسیار مقوی به حساب می آید که مصرف آن توسط پزشکان بسیار توصیه می شود، مخصوصا با قهوه این گیاه ترکیب طعمی بسیار جالبی به همراه دارد و در سلامت قهوه شما تاثیر چشم گیری دارد.

مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند قند خون ، کلسترول و تری گلیسیرید خون را در بیماران دیابتی کاهش دهد، به همین خاطر اگر دنبال ترکیبی می باشید که به قهوه خود اضافه کنید توصیه می شود که دارچین را حتما در برنامه خود قرار دهید.
ولی موضوعی که دارچین نیز از آن مستثنی نمی باشد، مصرف زیاد این گیاه نیز عوارض جانبی به همراه دارد پس در استفاده از این گیاه نیز کنترل شده عمل کنید.

6. عدم استفاده از خامه های غیر طبیعی و مصنوعی!

قهوه و سلامتی
خامه های مصنوعی و غیر طبیعی تجاری اصولا دارای مواد افزودنی زیادی می باشند و به شدت فرآوری می شوند و استفاده از آنها سلامت قهوه شما را کاملا تحت تاثیر قرار می دهد.
هرچند تحقیقات زیادی در مورد تاثیرات بهداشتی خامه های قهوه غیر لبنی انجام شده است، اما محتوای آنها از نظر برند متفاوت است و برخی از این برندها ممکن است از سایرین سالم تر باشند، با این وجود تجربه نشان داده است برندهای لبنی(کرم قهوه) دارای کیفیت بهتری هستند.
به همین خاطر توصیه می شود در استفاده از خامه هایی که برای قهوه خود استفاده می کنید سعی کنید از خامه های لبنی پرچرب طبیعی(کرم قهوه) استفاده کنید.

مطالعات نشان می دهد که فرآورده های شیر حاوی مواد مغذی مهم هستند، از جمله این موارد می توان گفت، لبنیات یک منبع عالی کلسیم است و باعث می شود خطر ابتلا به پوکی استخوان و شکستگی استخوان در شما کاهش پیدا کند، همچنین دارای ویتامین K که باعث بهبود سلامت استخوان می شود.

7. مقداری کاکائو به قهوه خود اضافه کنید!

کاکائو و نوشیدنی

دوست داران قهوه اکثرا بخاطر طعم تلخ قهوه ها دوست دارند که نوشیدنی خود را به همراه افزدونی های دیگر سرو کنند، کاکائو یکی از بهترین این افزودنی ها به شمار می رود.

اضافه کردن یک قاشق کاکائو بخاطر آنتی اکسیدان های موجود در آن و همچنین انواع فواید سلامتی دیگر، از جمله کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، به عنوان یک چاشنی و افزودنی به قهوه شما بسیار توصیه می شود.

قهوه موکا یکی از نوشیدنی هایی است که در آن از کاکائو و شکلات استفاده می شود، می توان این قهوه را به عنوان یکی از سالمترین نوع قهوه دانست با این شرط که سعی شود کمترین میزان شکر در تهیه آن استفاده شود.

8. استفاده از فیلترهای کاغذی برای دم کردن قهوه

فیلتر دم کردن قهوه

نکته ای در مورد دم کردن قهوه باید به آن توجه کرد این است که قهوه دم کرده حاوی کفستول، که یک دیترپن است که می تواند سطح کلسترول خون را بالا ببرد.

حل این مشکل خیلی سخت نیست و کاهش سطح کفستول بسیار ساده است، آن هم استاده از یک فیلتر کاغذی است. دم کردن قهوه با یک فیلتر کاغذ به طور چشمگیری مقادیر کفستول را کاهش می دهد اما اجازه می دهد کافئین و آنتی اکسیدان های مفید قهوه شما از آن عبور کنند.

هرچند که وجود کفستول به طور کامل هم بد به شمار نمی آید، تحقیقات نشان داده است که وجود آن خاصیت ضد دیابتی دارد ولی باز هم توصیه می شود در دم کردن قهوه خود از فیلتر های کاغذی استفاده کنید.

منبع: www.healthline.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture