سلامت قهوه و 8 روشی که برای نوشیدن آن توصیه می شود انجام دهیم!(بخش 1)

قهوه را می توان جزء محبوب ترین نوشیدنی های جهان دانست، همین امر باعث می شود سلامت نوشیدن قهوه نیز یک امر بسیار مهم به حساب بیاید.

متخصصان بهداشت جهانی بر این باورند که کسانی که قهوه به عنوان نوشیدنی محبوبشان به حساب می آید جزء سالم ترین افراد هستند.

تحقیقات نشان داده است که برای بسیاری از افراد به جز میوه و سبزیجات، قهوه مهمترین منبع برای دسترسی بدن آنها به آنتی اکسیدان می باشد.

ما در این مقاله سعی داریم 8 راه حل که برای افزایش سلامت قهوه مفید می باشد را برای شما توضیح دهیم.

1. بعد از ساعت 2 بعدازظهر قهوه با کافئین بالا ننوشید!

نوشیدن قهوه در شب

قهوه یکی از غنی ترین منابع طبیعی کافئین در رژیم غذایی است،کافئین یک ماده محرک است که یکی از اصلی ترین دلایل محبوب بودن قهوه است، انرژی حاصل از کافئین به شما کمک می کند وقتی احساس خستگی می کنید، سرحال و شاداب شوید.

اما اگر اواخر روز قهوه بنوشید، می تواند در خواب شما اختلال ایجاد کند، خواب ضعیف نیز مشکلات متعددی برای سلامت شما به همراه دارد، به همین دلیل عدم استفاده از قهوه با کافئین بالا در اواخر روز امری مهم به حساب می آید.

حتی می توان توصیه کرد که بعد از ساعت 2،3 بعد ازظهر به جای استفاده از قهوه، چای را که حاوی کافئین بسیار کمتری است را در برنامه غذایی خود جایگزین کنید.

2. از تهیه و ترکیب قهوه خود با شکر پرهیز کنید!

شکر و قهوه

اگرچه قهوه به خودی خود سالم است، اما می توانید به راحتی آن را به چیزی مضر تبدیل کنید، بهترین راه برای انجام این کار اضافه کردن شکر فراوان به قهوه خود است!

اضافه کردن شکر را می توان به عنوان یکی از بدترین ترکیبات در رژیم غذایی مدرن است، شکر به دلیل مقدار زیاد فروکتوز، با خود انواع بیماری های جدی مانند چاقی و دیابت را به همراه دارد.

اگر شما وابستگی فراروانی به شکر و استفاده از آن دارید برای جایگزین کردن آن و حذف شکر از برنامه غذایی خود پیشنهاد ما استفاده از گیاه استویا می باشد.

3. استفاده از برندهای با کیفیت قهوه، ترجیجا ارگانیک

 

لاوازه

کیفیت قهوه بسته به روش پردازش وفرآوری و نحوه رشد دانه های قهوه می تواند بسیار متفاوت باشد.

امروز در تولید دانه های قهوه استفاده از سموم دفع آفات مصنوعی و سایر مواد شیمیایی که برای سلامت انسان بسیار مضر می باشند برای افزایش تولید بسیار رایج است همانند تولید سایر مواد غذایی، به همین خاطر توصیه می شود با خرید قهوه از برندهای معروف و با کیفیت از سلامت دانه های قهوه مطمئن شوید.

با این حال حتی با انتخاب برندهای معروف نیز احتمال تاثیر سموم شیمیایی بر روی قهوه وجود دارد به همین خاطر توصیه می شود از قهوه های ارگانیک برندهای با کیفیت استفاده کنید که در آنها میزان استفاده از سموم بسیار کمتر می باشد.

4. از نوشیدن قهوه زیاد اجتناب کنید!

اندازه قهوه

در حالی که مصرف متعادل ​​قهوه برای سلامتی بسیار مفید است، نوشیدن بیش از حد آن نه تنها ممکن است فواید آن را کاهش دهد باعث ایجاد خطرات مختلفی برای سلامت شما شود.

مصرف زیاد کافئین ممکن است عوارض جانبی مختلفی داشته باشد، اگرچه این امر وابسته به حساسیت افراد مختلف، متفاوت است.

به طور کلی، طبق تحقیقات بهداشت کانادا توصیه می شود که نباید میزان کافئین از 1.1 میلی گرم در هر پوند (2.5 میلی گرم درکیلوگرم) از وزن بدن در روز تجاوز کند.
با توجه به اینکه یک فنجان قهوه به طور متوسط ​​حاوی حدودا 95 میلی گرم کافئین می باشد، برای یک انسان متوسط که دارای 80 کیلوگرم وزن باشد با توجه به نسبت بالا نوشیدن دو فنجان قهوه بیشتر در روز توصیه نمی شود.
البته به این موضوع توجه کنید که این موارد با توجه به شرایط انسان های مختلف و حساسیت های آنها می تواند تغییر کند و گاهی حتی نوشیدن 2 فنجان قهوه برای یک فرد مضر و گاهی نوشیدن 4 فنجان قهوه برای یک فرد مشکلی ایجاد نمی کند.

 

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture