کیک قهوه با روکش طعم بستنی یک دسر خوشمزه، طرز تهیه آن در خانه (با تصویر)!

کیک قهوه یک دسرخیلی خوشمزست زیرا برای درست کردنش از قهوه که خودش عطر خوبی دارد استفاده می شود. اگر با روکش طعم بستنی هم ترکیب شود که بسیار لذیذتر می شود.

با رشد دنیای قهوه و افزایش طرفدارنش، انواع کیک قهوه نیز امروزه شناخته شده هستند و حتی مارک های معروف قهوه نیز آنها را به نام برند خود را درست می کنند و به عنوان دسر به همراه نوشیدن قهوه به مشتریان شان معرفی می کنند. برای نمونه شرکت استارباکس یکی از آنهاست.

در این مطلب مراحل درست کردن به همراه تصویر آورده شده است تا خودتون به راحتی بتوانید اون رو در منزل درست کنید.

مواد لازم

کیک قهوه استارباکس

  • 400 گرم کره
  • 200 گرم شکر
  • 4 تا تخم مرغ
  • 200 گرم آرد
  • 1 قاشق چایخوری پودر بیکینگ
  • 4 قاشق غذاخوری قهوه فوری
  • 100 میلی لیتر آب
  • 100 گرم مغز گردو (اختیاری)
  • 200 گرم بستنی شیرین

روش آسان درست کردن کیک قهوه

درست کردن کیک قهوه

1)

ابتدا فر یا مایکرویو را روشن کنید و درجه آن را بر روی 170 درجه سانتیگراد (338 درجه فارنهایت) قرار بدین تا گرم شود. البته می تونید از شعله وسطی گاز هم استفاده کنید.

تهیه کیک قهوه

2)

کاغذ موم یا کاغذ آستر رو کف ظرف قرار بدید. این کار از چسبیدن کیک قهوه به ظرف بعد از پخت و در حین برداشتن آن جلوگیری می کند.

هم زدن کیک

3)

توی یک ظرف بزرگ، 200 گرم از کره، شکر، تخم مرغ، پودر بیکینگ و آرد رو داخلش بریزید و با همزن حسابی مخلوط کنید تا خمیر کیک قهوه یکدست بشه.

پودر قهوه

4)

2 قاشق غذاخوری از پودر قهوه فوری رو داخل یه ظرف دیگه با آب مخلوط کنید. یک قاشق غذاخوری را درون مخلوط کیک قرار دهید. آنرا هم بزنید و کم کم پودر قهوه حل شده رو به خمیر اضافه کنید. نصف مغز گردوها رو خورد کنید و داخل خمیر بریزید و خوب هم بزنید تا همه مخلوط شوند.

ریختن در ظرف

5)

خمیر را داخل ظرف بریزید. در طبقه وسط فر یا مایکرویو و به مدت 40 دقیقه قرار دهید. با قرار دادن یک خلال دندان یا یک چنگال در کیک و اگر چیزی به چنگال نچسبید می توان مطمئن شد که  کیک قهوه کاملا پخته شده است. آن را از فر خارج کنید و برای خنک شدن بیرون بگذارید.

درست کردن روکش

6)

در این مرحله روکش کیک رو باید آماده کنیم. به این طریق که 200 گرم از کره رو به همراه بستنی درون ظرفی هم بزنید. سپس پودر قهوه رو به آرامی اضافه کنید تا جاییکه احساس کردید رنگ و عطرش برای سلیقه شما خوبه! اگر مخلوط خیلی نرم به نظر رسید، کمی بستنی اضافه کنید.

ایجاد لایه های کیک

7)

لایه های کیک ایجاد کنید. این کار را با تقسیم کیک قهوه به صورت افقی انجام دهید. قبل از قرار دادن یک لایه بر روی دیگری، سطح هر لایه رو با روکش بستنی بپوشونید.

لایه لایه ای کردن

8)

لایه رویی کیک رو با روکش و گردو تزیین کنید. البته شما با سلیقه هستین و می تونید به روش های دیگه هم روی کیک قهوه تون رو تزیین کنید 🙂

بهترین

9)

تمام

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture