دانه های قهوه سبز و بررسی مزایای وِیژه عصاره آن برا سلامتی و زیبایی!(بخش دوم)

می توان گفت دانه های قهوه سبز یکی از شگفت انگیزترین بخش های قهوه به حساب می آید که دارای خواص و ویژگی های بسیار منحصر به فرد و فراوانی می باشد که سعی داریم در ادامه بحث گذشته سایر این موارد را با هم بررسی کنیم.

7. سطح کلسترول را کاهش دهید

کلسترول

سطح بالای کلسترول در بدن ممکن است خطر ابتلا به بیماری های مزمن مختلف مانند سکته و حمله قلبی را افزایش دهد. به همین خاطر برای ما مهم است که سطح کلسترول را متعادل نگه داریم.

ما نباید از فواید بالای دانه های قهوه سبز در این زمینه چشم پوشی کنیم. دانه های قهوه سبز توانایی افزایش کلسترول خوب و کاهش کلسترول بد را دارند، و با همین عمل قادر است سطح کلسترول را در حالت تعادل نگه دارد.

افرادی که سطح کلسترول بالایی دارند باید رژیم غذایی و سبک زندگی سالمی داشته باشند و باید به طور منظم با پزشک خود قرار ملاقات بگذارند تا سطح کلسترول را بررسی کنند.

8. کنترل میزان فشار خون

فشار خون

دانه های قهوه سبز در کنترل سطح فشار خون تاثیر بسیار زیادی دارند، که از جمله مواردیست که باید در لیست فواید شگفت انگیز آن برای سلامتی گنجانده شود.

اگر از مشکل فشار خون بالا رنج می برید، برای کاهش سطح فشار خون یکی از پیشنهاد های مناسب نوشیدن چای و دمنوش دانه های قهوه سبز می باشد.

خرید دانه قهوه

9. جلوگیری از آرتریت روماتوئید

دانه قهوه سبز

جلوگیری از آرتریت روماتوئید یکی از مزایای شگفت انگیز دانه های قهوه سبز است که می خواهیم در این مقاله به شما معرفی کنیم.

دانه های قهوه سبز به دلیل وجود اسید کلروژنیک و ترکیبات مفید برای این مسئله بسیار موثر است. بعلاوه عصاره دانه های قهوه سبز به افرادی که مبتلا به آرتریت روماتوئید هستند، برای جلوگیری از آرتروز بسیار توصیه می شود.

مطالعاتی که در سال 2012 انجام شد نشان داده است که اسید کلروژنیک موجود در دانه های قهوه سبز، حاوی خواص ضد آرتروز می باشد.

10. کاهش اشتها

اشتها

اگر می خواهید به دنبال درمان های طبیعی برای گرسنگی مکرر و ولع مصرف مواد غذایی باشید، باید به مزایای شگفت انگیز دانه های سبز قهوه، علاقه مند باشید.

دانه های قهوه سبز، به عنوان یک مهار کننده اشتها موثر و قوی در نظر گرفته می شوند. بنابراین ، مصرف آن می تواند هوس غذایی ما را کنترل کرده و از پرخوری ما جلوگیری کند. در نتیجه، به بدن ما کمک می کند تا چربی های بیشتری بسوزاند و از اضافه وزن  خلاص شویم.

11. گردش خون را بهبود ببخشید

دانه قهوه سبز

گردش خون ضعیف ممکن است منجر به افزایش خطر ابتلا به چندین بیماری کشنده مانند نارسایی قلبی، سکته مغزی، نارسایی مزمن کلیوی و غیره شود.

ترکیبات فعال و مفید موجود در دانه های سبز قهوه، به شل شدن رگ های خونی، محافظت از پلاکت ها از لخته شدن و بهبود گردش خون کمک می کند.

خرید قهوه استارباکس

12. دانه های قهوه سبز یک سم زدای طبیعی

سم زدا

دانه های قهوه سبز، همچنین برای سم زدایی طبیعی مفید است. کبد نقش مهمی در پاکسازی سموم و مواد زائد از بدن دارد.

اگر عملکرد نامناسب کبد منجر به تجمع بیش از حد سموم و ایجاد بسیاری از بیماری های مزمن سلامتی شود. خوشبختانه ، مصرف دانه های قهوه سبز، می تواند عملکرد مناسب کبد را تضمین کرده و کلسترول های بد، سموم و چربی های غیر ضروری را از بدن دفع کند.

بنابراین وقتی از فواید شگفت انگیز دانه های قهوه سبز، برای سلامتی صحبت می کنیم، نباید اثرات سم زدایی آن را نادیده بگیریم.

13. تقویت انرژی

انرژی

نوشیدنی دانه های سبز قهوه، مملو از کافئین است به همین خاطر به عنوان یک تقویت کننده انرژی عالی در نظر گرفته می شود. مصرف دانه های قهوه سبز، می تواند سطح انرژی شما را بالا ببرد و شما را در طول روز فعال و سرحال نگه دارد.

اینها تنها تعداد کمی از ویژگی های فوق العاده دانه های سبز قهوه، بود که با هم بررسی کردیم، شاید با دیدن این همه خواص شما هم به فکر نوشیدن این ترکیب فوق العاده بیفتید.

منبع: www.allremedies.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture