دانه قهوه سبز و بررسی مزایای وِیژه عصاره آن برا سلامتی و زیبایی!(بخش اول)

دانه های قهوه متعلق به گیاه قهوه است. عصاره دانه قهوه سبز که از دانه های قهوه خام گرفته شده است، در سال های اخیر بسیار مورد توجه و استفاده قرار گرفته است.

به دلیل مزایای شگفت انگیز عصاره قهوه سبز برای سلامتی، پوست و مو باعث شهرت بالای آن شده است، دانشمندان و محققان بسیاری از ترکیبات مفید را در دانه های قهوه سبز مانند اسید کلروژنیک، لیگنان و تریگونلین پیدا کرده اند.

به همین دلایل است که دانه های قهوه سبز برای درمان موارد مختلف بهداشتی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال، دانه های قهوه سبز به عنوان یک درمان خانگی موثر برای اختلالات قند خون، پوسیدگی دندان، چاقی، فشار خون بالا، میگرن و سطح کلسترول بالا در نظر گرفته می شود.

برای دستیابی به بیشترین مزایای دانه های قهوه سبز، باید دانه های قهوه خام یا رست نشده را انتخاب کنید زیرا هر فرآیندی مانند خشک کردن، تمیز کردن، دم کشیدن و رست دادن، خواص پزشکی و ترکیبات مفید آن را از بین می برد.

بیشترین مزایای دانه های قهوه سبز به دلیل خاصیت ضد سرطان، ضد قند خون و ز بین بردن میکروب های آن می باشد.

فواید دانه قهوه سبز برای سلامتی و زیبایی!

فواید آن

1. کمک به کاهش وزن

کاهش وزن

برای صحبت از فواید شگفت انگیز سلامت و زیبایی دانه های قهوه سبز، باید در ابتدا به توانایی آن در کمک به کاهش وزن اشاره کنیم.

اگر مشکل چاقی دارید یا می خواهید سریع و موثر لاغر شوید، توصیه می شود قبل از هر وعده غذایی یک فنجان دمنوش دانه قهوه سبز بنوشید.

دلیل این امر این است که دانه های قهوه سبز، حاوی کاتچین های معروف به پلی فنول هستند که در افزایش میزان متابولیسم بدن و کاهش سطح اکسیداتیو چربی موثر هستند.

نوشیدن دمنوش دانه قهوه سبز، به بدن کمک می کند غذاهای خورده شده را به کالری تبدیل کند، اگر به طور منظم چای دانه قهوه سبز می نوشید، می توانید همیشه وزن ایده آلی داشته باشید.

خرید دانه قهوه عربیکا

2. افزایش سلامت بدن در برابر اثرات رادیکال های آزاد!

رادیکال آزاد

تشکیل رادیکال های آزاد در بدن تأثیرات سوئی بر سلامتی دارد. بین آسیب رادیکال های آزاد و بسیاری از مشکلات مزمن سلامتی مانند بیماری های التهابی و قلبی عروقی، سرطان و آب مروارید ارتباط تنگاتنگی وجود دارد.

مبارزه با اثرات رادیکال های آزاد یکی از مزایای شگفت انگیز دانه های قهوه سبز، برای سلامتی است که می خواهیم در این مقاله به شما معرفی کنیم.

ترکیبات بیواکتیو موجود در دانه های قهوه سبز، عامل اصلی این مزیت هستند. فلاونوئیدها ، پلی فنول ها و اسید کلوژنیک حاوی خواص آنتی اکسیدانی هستند.

این ترکیبات زیست فعال به جلوگیری از تشکیل رادیکال های آزاد کمک می کنند و از مولکول ها و سلول ها در برابر آسیب محافظت می کنند، همچنین وجود برخی از مواد معدنی ضروری در دانه های قهوه سبز، برای سلامتی انسان بسیار مفید میباشند.

3. افزایش میزان متابولیسم

دانه قهوه سبز

اسید کلوژنیک موجود در دانه های قهوه سبز توانایی افزایش میزان متابولیسم پایه و تقویت متابولیسم بدن را دارد. در صورت مصرف منظم، دانه های قهوه سبز، همچنین با جلوگیری از آزاد شدن بیش از حد گلوکز از کبد به خون، سطح گلوکز خون را تنظیم می کنند.

خرید دانه قهوه روبوستا

4. دانه قهوه سبز به عنوان یک ملین طبیعی (ضد یبوست)

دانه قهوه سبز

اگر به دنبال گزینه های طبیعی برای ملین معمولی هستید، باید به فواید شگفت انگیز دانه های سبز قهوه برای سلامتی اهمیت دهید و دانه قهوه سبز، را باید به عنوان یک ملین طبیعی در نظر گرفت.

بنابراین جای تعجب نیست که به عنوان یک درمان خانگی موثر برای حرکات نامنظم روده استفاده می شود، دانه های قهوه سبز حرکات روده را تقویت کرده و آنها را آسان می کند.

5. دیابت را درمان کنید

دیابت

دیابت به دلیل سطح بالای قند خون در بدن ایجاد می شود. مطالعات مختلف نشان داده است که درمان دیابت یکی از فواید شگفت انگیز دانه های سبز قهوه، برای سلامتی است.

دانه های قهوه سبز، می توانند سطح قند خون را کنترل کرده و حساسیت به انسولین بدن را افزایش دهند. بنابراین مصرف دانه های قهوه سبز، به مبتلایان به دیابت نوع II توصیه می شود.

خرید قهوه 

6. خستگی را برطرف کنید

خستگی

استفاده از دانه های قهوه سبز، همچنین به رفع سرگیجه و خستگی کمک می کند و انرژی بدن شما را که از دست رفته است را برمیگرداند، این مورد نیز باید در لیست فواید شگفت انگیز دانه های قهوه سبز گنجانده شود.

منبع: www.allremedies.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture