قهوه گانودرما از تبلیغات تا واقعیت های درمانی آن و نکاتی که قبل از مصرف بدانید.

 

در واقع در هیچ جای جهان قهوه ای با نام گانودرما کشت نشده و نخواهد شد در واقع قهوه گانودرما نامی است بر ترکیبی است از پودر قهوه و عصاره قارچ گانودرما و گاهی اوقات با سایر گیاهان دارویی هم ترکیب می شوند و با نام قهوه گانودرما با نام های تجاری مختلف در بازار موجود می باشد .

قارچ گانودرما یا رِی شی یا جان افزا  یک نوع قارچ است که در چین و مناطق گرم آسیا رشد می کند و قرن هاست در طب سنتی مردم شرق آسیا استفاده می شود.

در عصر صنعتی شدن زندگی ها و افزایش تعداد بیماری هایی از جمله دیابت، بیماری قلبی، انواع سرطان های ، آلرژی ها و…که ناشی از عوامل مختلف از جمله تغذیه غلط، کم تحرکی بطور کل سبک زندگی اشتباه همراه با آلودگی آب و هوا می باشد است.

بشر همواره بدنبال راه حلی برای درمان بیماری ها و همچنین افزایش طول عمر و کیفیت زندگی بیماران مبتلا است .

قهوه گانودرما که یکی از این راه حل های پرطرفدار این روزها می باشدکه به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. باعث شده است تبلیغات شرکت و برندهای تجاری در این زمینه تقربیا بازار خوبی برا فروش و درآمدزایی ازاز این محصول ایجاد کرده است.

خواص قهوه گانودرما چیست؟

قهوه گانودرما

برای قهوه گانودرما خاصیت های درمانی زیادی بیان کردند از جمله می توان به درمان و بهبود چند مورد سرطان جمله سرطان سینه، سرطان خون، پروستات و برخی از بیماری ها پوستی ، دیابت، آلرژی، افسردگی اشاره کرد وعملا مکانیسم اثر گذاری این قهوه خاصیت آنتی اکسیدانی همراه با تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش تعداد گلبول های سفید خون می باشد.

آزمایش های دقیق بالینی و آزمایشگاهی برای تاثیرگذاری این قهوه در درمان بیماری ها در جایی از جهان تا کنون ثبت نشد و فقط این اطلاعات بر اساس آزمایش های میدانی برخی از محققین ثبت و ارائه شده است.

عوارض قهوه گانودرما را جدی بگیرید!

قهوه گانودرما

مهم ترین نکته در باب قهوه گانودرما و دیگر محصولات بر پایه قارچ گانودرما این می باشد هیچ یکی محصولات فرآوری شده برا پایه قارچ گانودرما دارای تاییده سازمان جهانی غذا و دارو نمی باشد و هیچ آزمایشی که نتایج معتبری داشته باشد تا کنون بر  روی این قارچ انجام نشده است و مصرف این محصولات از طرف این سازمان تایید شده نیست.

تبلیغات بدون نظارت این محصول با فریب افکار عمومی و بزرگ نمایی خواص قهوه گانودرما به معرفی این قهوه با عنوان شفا دهنده و بدون اطلاعات تخصصی معرفی کرده است.

عوارض گانودرما تقریبا 3 الی 4 هفته پس از مصرف بروز میکند مهم ترین عارضه ایجاد کننده آن با کاهش پلاکت خون باعث ایجاد خونریزی در بدن از جمله خون دماغ و خونریزی داخل دهان یا خونریزی در داخل بدن می شود.

از دیگر عوارض شایع آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تهوع
 • سرگیجه
 • بثورات پوستی
 • درد معده
 • مشکلات گوارشی و هضم

قهوه گانودرما

مصرف قهوه گانودرما در خانم های باردار و شیرده به دلیل اینکه تاکنون اطلاعات معتبر دارویی در این مورد ارائه نشده است،برای جلوگیری از خطرات احتمالی ممنوع می باشد.

قبل از مصرف این قهوه دقت به این دو نکته مهم و ضروری می باشد:

1:  از مصرف خودسرانه و خود درمانی یا صرفا تحت تاثیر تبلیغات از مصرف  قهوه گانودرما پرهیز کنید و حتما با پزشک خود در رابطه مصرف، دوز مصرفی،نحوه مصرف و تداخل دارویی آن با دیگر داروها، مشورت کنید.

2: لطفا از کیفیت محصول، نحوه تولید، زمان تولید و انقضا این قهوه مطمئن شوید.

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. شیما می‌گوید

  چقدر جالب. من تصور میکردم این قهوه واقعا این خواص رو داره اما ممنون از آینکه ما رو آگاه کردین

  1. مرضیه فراهانی می‌گوید

   سلام وقت بخیر
   خوشحالیم مورد توجه شما قرار گرفت

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture