بستنی قهوه خوشمزه و طرز تهیه آن درمنزل (با تصویر)!

بستنی ساده به خودی خود حال آدم رو خوب میکنه اما وقتی قهوه که حاوی کافئین ماده ای نشاط آور و انرژی بخش است هم به آن اضافه کنیم که دیگه عالی میشه!

اگر شما هم به بستنی و درست کردن آن در خونه علاقه دارید، این بار پیشنهاد ما بستنی قهوه است! بستنی و قهوه هر دو از اون دسته خوردنی های جذاب هستند که اگر این دو با هم ترکیب هم شود که فوق العاده می شود!

البته دوستانی که فقط عطر قهوه رو دوست دارند و به کافئین حساس هستند می توانند از قهوه بدون کافئین یعنی دی کف استفاده کنند که البته بررای بچه ها این نوع بهتر هست!

در اینجا طرز تهیه یک بستنی قهوه آسون و سریع  که خودتون بتونید به راحتی در منزل درست کنید آورده شده است، لطفا با ما همراه باشید!

خرید قهوه لاوازا

مواد لازم برای درست کردن یک بستنی قهوه!

مواد لازم برای بستنی قهوه

  • یک و نیم لیوان شیر کامل
  • سه چهارم لیوان شکر
  • یک و نیم لیوان دانه قهوه کامل (می تونید از دانه های قهوه دی کف هم استفاده کنید)
  • کمی نمک
  • یک و نیم فنجان خامه سنگین
  • 5 زرده بزرگ تخم مرغ
  • یک چهارم قاشق چایخوری وانیل
  • یک چهارم قاشق چای خوری قهوه ریز خرد شده

طرز تهیه قهوه بستنی

1)مخلوط بستنی

شیر را با شکر، دانه های قهوه، نمک و نصف خامه را مخلوط کنید و سپس در یک قابلمه متوسط ​​گرم کنید تا کاملا گرم شود تا حدی که بخار کند اما جوش نیاید. پس از گرم شدن مخلوط، آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید 1 ساعت در دمای اتاق بماند.

2)

صافی بذارید

خامه باقیمانده را درون یک کاسه فلزی متوسط که روی یک کاسه بزرگتر که درون آن یخ قرار دارد بگذارید و سپس یک صافی چایی قرار دهید و آن را کنار بگذارید.

خرید قهوه فوری

3)

ترکیب بستنی قهوه

زرده های تخم مرغ را گرم کنید، مخلوط شیر و قهوه را روی حرارت متوسط ​​مجددا گرم کنید تا دوباره داغ و بخار کند (جوش نیاید!).

در یک کاسه جداگانه، زرده های تخم مرغ را با هم صاف کنید. به آرامی مخلوط شیر و قهوه گرم شده را درون زرده تخم مرغ ریخته و مرتباً هم بزنید تا زرده تخم مرغ در شیر گرم به خوبی مخلوط شود.

4) مخلوط قهوه، شیر و تخم مرغ را گرم کنید تا زمانی که مخلوط غلیظ شود که  حدود 10 دقیقه طول می کشد.

5)

ریختن در ظرف

مخلوط را بر روی صافی که بر روی ظرف بزرگتر که قبلا آماده کرده بودید بریزید تا اینطوری دانه های قهوه را از مخلوط جدا کنید. لطفا ته قاشق تون رور بر روی دانه های قهوه فشار بدید تا تمام عصاره قهوه خارج گردد.

سپس وانیل و قهوه ریز خورد شده را به  مخلوط اضافه کنید وهم بزنید، بعد بذارید تا خنک شود.

خرید قهوه اسپرسو 

تفاله قهوه

دوستان لطفا تفاله قهوه تون رو دور نریزید و این مطلب رو بخونید تا بهترین استفاده از تفاله قهوه کنید و آن را زباله حساب نکنید!

6)

مایع آماده بستنی قهوه

این مخلوط را در یخچال بذارید تا سرد بشه و سپس طبق دستورالعمل روی دستگاه بستنی سازتون آن را منجمد کنید. یا می توانید آن را درون فریزر بذارید تا آماده شود. البته خیلی نذارید یخ بزنه!

خب دوستان می تونید بستنی رو میل بفرمایید، نوش جان 🙂

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture