مقایسه کاپوچینو و اسپرسو و بررسی تفاوت های این دو نوشیدنی نمادین!

هر چند دانستن تفاوت های میان دو قهوه و مقایسه آنها شاید برای شما گاهی خیلی مهم و ضروری نباشد اما در مورد نوشیدنی های کلاسیک و اصلی قهوه یعنی کاپوچینو و اسپرسو این موضوع کاملا متفاوت است!!

کاپوچینو و اسپرسو دو نوشیدنی می باشند که دانستن آنها تقریبا تمام منو های کافی شاپ ها را برای شما قابل فهم می کنند، زیرا آنها پایه اصلی قهوه و نوشیدنی های مشتق شده از آن می باشد.

کاپوچینیو و اسپروسو!

کاپوچینو و اسپرسو

اگر بخواهیم در یک جمله و بسیار صریح این موضوع را بیان کنیم که، تفاوت اصلی کاپوچینو با اسپرسو این است که کاپوچینو شیر دارد در حالی که اسپرسو ندارد! 🙂

یک کاپوچینو برای تهیه شدن از یک اسپرسو و شیر جوشیده استفاده می کند، در حالی که اسپرسو فقط قهوه است، بدون هیچ چیز و افزودنی دیگری!

از لحاظ اندازه نیز باید بگوییم اسپرسو همیشه کوچکتر از کاپوچینو است و در کاپوچینو از هنر لاته زیبایی همیشه استفاده میشود.

این اختلافات و موارد دیگر نیز وجود دارد که در زیر با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار گرفته است، ما همچنین نحوه انتخاب بین اسپرسو و کاپوچینو را بسته به آنچه که شما دنبال آن هستید و از نوشیدنی خود انتظار دارید برای شما توضیح می دهیم.

1. اسپرسو قهوه خالص است، کاپوچینو حاوی شیر است!

قهوه خالص

اولین و اصلی ترین تفاوتی که بین این دو نوشیدنی متوجه خواهید شد قهوه است، طعم، رنگ و احساس کلی آنها متفاوت خواهد بود.

ما در اینجا بیشتر در مورد اسپرسو صحبت می کنیم چون اساسی ترین نوشیدنی قهوه به شمار می رود، در واقع می توان گفت اسپرسو ساختمان اصلی تمام نوشیدنی های قهوه به شمار می رود.

12 نوشیدنی اساسی وجود دارد، کاپوچینو نیز یکی از این نوشیدنی هاست و همه آنها از اسپرسو به عنوان پایه استفاده می کنند.

و دلیل آن نیز کاملا واضح است  که اسپرسو قهوه خالص است حتی فراتر از قهوه خالص، در واقع کنسانتره قهوه می باشد.

تنها کافی است که به مقدار بسیار کمی آب (کمی بیشتر از 1 اونس / 33 میلی لیتر) شما 7 گرم (یا بیشتر) قهوه آسیاب شده اضافه می کنید، در عرض چند ثانیه انجام می شو ، و شما یک فنجان قهوه بسیار قدرتمند، هر چند کوچک دریافت می کنید.

یک نوشیدنی فوق العاده خالص که بو و عطر قهوه را در تمام فضا پر می کند و با یک کرما فوق العاده بر روی آن تهیه می شود.

اما کاپوچینو حاوی اسپرسو و همچنین شیر است، در واقع مقدار بسیار زیادی شیر جوشیده، و کف شیر می باشد، درست است از اسپرسو ضعیف تری نیز برای تهیه آن استفاده می شود ولی گزینه بسیار مناسبی برای شروع نوشیدن قهوه می باشد.

خرید قهوه اسپرسو 

2. کاپوچینو بر اساس اسپرسو ساخته شده است و دارای هنر لاته است!

هنر لاته

به زبان ساده اگر بخواهیم بگوییم شما یک شات اسپرسو (معمولاً یک شات استاندارد) و 4 برابر بیشتر شیر جوشیده، به علاوه یک لایه ضخیم فوم شیر در بالای آن دارید که به آن کاپوچینو می گویند.

این بدان معنی است که شما کاملاً به اسپرسو احتیاج دارید، هم به دلیل عطر و طعم پررنگ آن و هم برای لایه ضخیم کرما در بالای آن می باشد که وقتی این کرما با فوم شیر برخورد می کنند یک نرکیب زیبا و هنری به نام هنر لاته تشکیل می شود.

در واقع فوم کاپوچینو ویژگی اصلی آن است که بدون وجود اسپرسو آن هم بی فایده است زیرا فوم شیر چیزی پیدا نمی کند که با مانند کرما بتواند با آن ایجاد تضاد و جلوه کند.

خرید قهوه فرانسه

3. اسپرسوها بسیار کوچکتر از کاپوچینو هستند!

کاپوچینو و اسپرسو

برای خیلی از افراد اندازه نوشیدنی بسیار مهم است، به هیچ وجه نمی توان اسپرسویی داشته باشید که از کاپوچینو بزرگتر باشد!

یک فنجان کاپوچینو یک فنجان 5 اونسی است که حاوی 1 اونس اسپرسو، 4 اونس شیر و 1 اونس فوم شیر مخلوط شده با کرما می باشد که غالباً با روی گنبدی همراه است، زیرا فوم شیر تمایل دارد کمی بالاتر از لبه فنجان قرار بگیرد!

در حالی که اسپرسو در مقایسه با کاپوچینو شما 1 اونس می باشد و تنها خودش می باشد در فنجان شما!

در واقع اگر اندازه سرو همان چیزی می باشد که شما به دنبال آن می باشد توصیه ما این است که قطعا کاپوچینو را انتخاب کنید.

منبع: www.coffeeandteacorner.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture