هات چیپس کافی شاپی و طرز تهیه آن در منزل با مایکروفر و گاز

هات چیپس یا همان ترکیب چیپس و پنیر یکی از میان وعده های جذاب کافی شاپ ها به حساب می آید که خیلی طرفدار دارد، اما برای خیلی از ما پیش می آید بعد از رفتن به کافی شاپ و دیدن منو برایمان سوال می شود که مگر هات چیپس کافی شاپی چه چیزهایی دارد که قیمت آن اینقدر بالاست و از خوردن آن منصرف می شویم.

باید بگوییم که فکر شما کاملا درست است و شما به راحتی و با هزینه و قیمت بسیار پایین تر می توانید همان هات چیپس را در منزل خود تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید.

طرز تهیه هات چیپس کافی شاپی در منزل

هات چیپس در منزل

چیپس و پنیر علاوه بر اینکه یک ترکیب خوشمزه ای برای شما به همراه دارد به خاطر اینکه می توان آن را در موقعیت های مختلف مانند مهمانی ها یا جشن ها و همچنین به عنوان پیش غذا یا یک میان وعده استفاده کرد دارای محبوبیت بالایی می باشد.

طرز تهیه یک هات چیپس کافی شاپی نه کار سختی می باشد و نه نیاز به ترکیباتی عجیب دارد، تنها نیازمند رعایت تعدادی نکته می باشد که برای ایجاد یک طعم دلچسب باید آنها را رعایت کنیم تا شاید بتوانید با انواع روش تهیه قهوه آن را استفاده کنید.

اگر شما در منزل مایکروفر دارید کار شما کمی آسان تر می باشد اما اگر از گاز برای آماده کردن هات چیپس استفاده می کنید لازم است مواردی را رعایت کنید و به همین خاطر ما هر دو روش را به طور جداگانه برای شما به طور کامل توضیح می دهیم.

طرز تهیه هات چیپس با مایکروفر

هات چیپس با مایکروفر

در ابتدای کار لازم است که قبل از هر چیزی شما یک ظرف مناسب برای قرار دادن هات چیپس کافی شاپی خود درون مایکروفر انتخاب کنید و در ادامه مواد اولیه زیر را تهیه و آماده کنید.

پنیر پیتزا (رنده شده) 200 گرم
چیپس (سنتی یا مزه چیپس) 1 بسته
 قارچ (ورقه ای و نازک خرد کنید)  6 عدد
 فلفل دلمه ای (نگینی خرد کنید)  1 عدد
 کنسرو سبزیجات (یا کنسرو ذرت) 1 عدد
 ژامبون گوشت 150 گرم
 سس قرمز و سس تند و سس فرانسوی  به میزان لازم

شما در ابتدای کار لازم است که ژامبون گوشت خود، فلفل دلمه ای، و قارچ  خود را کمی در ماهی تابه تفت دهید و سرخ کنید، البته اینکار را باید به طور جداگانه انجام دهید، باید گفت تبریک میگیم شما هات چیپس خود را آماده کردید زیرا تنها کار آشپزی این دستور پخت همین کار بود. 🙂

شما در ادامه کافیست که یک لایه چیپس خود را درون ظرف مناسب خود بریزید و سپس بر روی آن مقداری پنیر پیتزا به همراه ژامبون و فلفل دلمه ای و کمی از قارچ وفلفل دلمه ای و سس فرانسوی را بر روی آن بریزید.

همین کار را آنقدر تکرار کنید تا مواد اولیه شما تمام شود، البته سعی کنید که طوری برنامه ریزی کنید که در پایان کار بر روی لایه آخر چیپس شما خالی نماند.

سپس کافیست مایکروفر خود را روی وضعیت کانکشن و قدرت 200 تنظیم کنید و ظرف را داخل آن قرار دهید، اگر دنبال این هستید که پنیر پیتزا یما کش بیاید قبل از اینکه رنگ آن کامل طلایی شود آن را خارج کنید که تقریبا زمان مناسب برای آماده شدن هشت دقیقه می باشد و بعد از آن هات چیپس کافی شاپی شما آمده است.

طرز تهیه هات چیپس کافی شاپی بر روی گاز

هات چیپس کافی شاپی

در صورتی که شما فر در دسترس ندارید می توانید همان ترکیب بالا و روش تهیه را به راحتی درون قابلمه یا یک تابه درب دار ریخته و آن را به مدت 15 الی 30 دقیقه با یک دمای کم بر روی گاز قرار دهید تا پنیر پیتزا شما به طور کامل ذوب شود.

اما شما می توانید برای تهیه کردن آن تغییرهایی ایجاد کنید که باعث ایجاد طعم متفاوتی در هات چیپس کافی شاپی شما شود.

به جای استفاده از ژامبون از مرغ پخته شده و ریش شده استفاده کنید و همچنین به جای سس فرانسوی از ترکیب سس هزار جزیره و سس مایونز به همراه کمی آب جوش و آویشن استفاده کنید.

بعد از آماده شدن و قبل از اینکه آن را بر روی گاز قرار دهید تقریبا 50 گرم پنیرگودا بر روی آن بریزید و سپس اجازه دهید به آرامی بر روی گاز آماده شود.

برای استفاده از فر نیز همین فرایندها را تکرار کنید و تنها کافیست دمای فر خود را روی 180 درجه قرار دهید و پس از گرم شده ترکیب خود را به مدل تقریبا 20 دقیقه درون فر قرار دهید، برای تستر نیز کافی می باشد دمای خود را روی 160 درجه تنظیم کنید و در پایان از رو هات چیپس کافی شاپی خود لذت ببرید.

 

 

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture