لوازم قهوه،لیستی کامل از تجهیزات کافی شاپ تان که نیاز دارید،قسمت دوم

تجهیزات کافی شاپ و لوازم مورد نیاز تهیه قهوه شامل پخش های مختلفی می باشد. در قسمت اول دستگاه های اولیه و ضروری خدمتتان معرفی شدند.

در این قسمت به وسایل مورد نیاز برای پخت و پز و دستگاه های سرمایشی و نگه داری لازم پرداخته می شود.

وسایل پخت و پز

ممکن است شما یک وعده غذایی کامل را ارائه ندهید، اما این روزها کافی شاپ ها فقط برای قهوه یا حتی فقط برای نوشیدنی ها نیستند. خوراکی های پخته شده مانند ساندویچ های صبحانه و ناهار تازه جزء سرویس های کافی شاپ ها هستند.

تجهیزات پخت و پز ساده مانند اجاق ها و مایکروفرها روشی عالی برای متنوع سازی منو شما بدون ایجاد یک فضای بزرگ یا سرمایه گذاری مالی است.

تجهیزات کافی شاپ، سرمایشی و نگه داری

1. یخچال و فریزر

جایی که می توانید شیر اضافی، نوشیدنی خوراکی و مواد تشکیل دهنده اسموتی را در آن ذخیره کنید. یخچال شما بایستی دسترسی آسان به همه قسمت را داشته باشد و فضای کافی برای موارد مرتبط با نوشیدنی را در اختیار شما قرار دهد.

ما توصیه می کنیم نسبت به فضایی که در اختیار دارید برای خرید یخچال و فریزر قابل سرمایه گذاری کنید. حتی می توانید از فریزرهایی که قابلیت برنامه ریزی از نظر دمایی و زمانی دارند نیز استفاده کنید.

2. میز آماده سازی ساندویچ

اگر قرار است ساندویچ و سالاد ارائه دهید، یک میز جهت آماده سازی ساندویچ کوچک از اهمیت بالایی  در بین تجهیزات کافی شاپ شما برخوردار است. برای نظم و سرعت بخشیدن به ارائه خدمات تان به مشتریان استفاده از یک میز مناسب می تواند بسیار کمک کننده باشد.

3. دستگاه یخ

یخ یکی از عناصر اساسی در اسموتی ها، کافه های یخ و سایر نوشیدنی های مخصوص سرد است. بنابراین داشتن یک دستگاه یخ قابل اعتماد ضروری است. بهتر است دستگاه  زیر میز شما نصب شود تا هم هنگام کار مزاحمتی برای شما نداشته باشد و هم زیبایی محل شما حفظ شود.

4. قفسه های نمایش خوراکی ها 

شیرینی، دونات، کروسان و سایر محصولات پخته شده، میان وعده ای مناسب برای لذت بردن از یک فنجان قهوه خوشمزه هستند. بنابراین نمایش آنها حداکثر پتانسیل بازاریابی را به شما می دهد و فروش لحظه ای از این شیرینی ها را افزایش می دهد.

5. سینک و یا ماشین ظرفشویی

یک سینک ظرفشویی می تواند مستقیماً زیر پیشخوان شما قرار گیرد و فضای مناسب و کارایی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید وسایل دستی کوچک را بشویید.

برای حجم ظروف بالا با توجه به بودجه تان می توانید یک ماشین ظرفشویی متناسب تدارک ببینید.

6. تمپر قهوه

تمپر قهوه یک ابزار دستی کوچک است که برای فشرده سازی دانه های اسپرسو  دورن فیلتر قبل از دم کردن استفاده می شود. اكثر تمپرها از جنس فلز هستند و برخی نیز با دستگیره های تزئینی تهیه می شوند.

این مهم است که مطمئن شوید که اندازه تمپر و دستگیره آن با اندازه سبدهای فیلتر (صافی) در دستگاه اسپرسو شما مطابقت دارد. می توان تمپر را یکی از مهمترین تجهیزات کافی شاپ نامید.

به دلیل اینکه نیرویی که به وسیله تمپر بر پودر قهوه وارد می کنید تاثیر بسیاری در عطر و طعم نهایی اسپرسو شما دارد.

7. پارچ های مخصوص ریختن قهوه درون فنجان

برای ساخت نوشیدنی های خاص مانند لاته و کاپوچینو ضروری است، از پارچ های براق کننده بر روی دستگاه اسپرسو شما استفاده می شود تا شیر را که در طول فرآیند نوشیدن به اسپرسو اضافه می شود، کف کند.

علاوه بر آن به راحتی می توانید با استفاده از آن ضمن اضافه کردن شیر به اسپرسو با ساختن طرح های هنری در فنجان، خلاقیت شما نیز سهمی در لذت بردن مشتری داشته باشد.

8. ظرف جمع آوری باقیمانده قهوه

اگر می خواهید تمیز و حرفه ایی عمل کنید داشتن یک ظرف فلزی مخصوص برای جمع آوری باقیمانده قهوه ها درون فنجان ها و جدا کردن آنها با سایر زباله ها یک روش مناسب می باشد.

بهتر است یک ظرفی با یک دستگیره انتخاب کنید که حمل و استفاده آن آسان تر باشد.

9- قاشق و فنجان های اندازه گیری

داشتن مقدار مناسب از هر عنصر بسیار مهم است. بنابراین مطمئن شوید که مقدار زیادی فنجان و قاشق اندازه گیری خریداری می کنید. برخی از تولید کنندگان حتی قاشق های اندازه گیری را مخصوصاً برای کاربردهای قهوه درست می کنند.

10- ترازوی دیجیتال

 

مقیاس و میزان مواد اولیه یا قهوه های فله برای کیسه کردن و فروش و همچنین دقت در مقدار قهوه مصرفی برای هر وعده بسیار مهم است. مقیاس الکترونیکی ساده یا همان ترازوی دیجیتال بخش اصلی تجهیزات کافی شاپ می باشد.

11. پمپ های سیروپ


پمپ های سیروپ با کیفیت، شربت های طعم دهنده شما را روان نگه می دارند و به گونه ای طراحی شده اند که مقدار مشخصی از سیروپ را با یک پمپ خارج و استفاده کنید. همچنین به شما کمک می کند موجودی خود را بهتر مدیریت کنید.

12. دماسنج های شیشه ایی 

دماسنج های پارچی که به پارچ های شما وصل می شوند، برای یکی از انتخاب ها در بین تجهیزات کافی شاپ است.

آنها به طور خاص برای اتصال به پارچ های فرفورژه طراحی شده اند تا بتوانند در نظارت دقیق دما کمک کنند.

13. تایمر

تایمر زمانی مفید است که باریستاهای شما مجبورند چندین نوشیدنی را به طور همزمان تهیه کنند. آنها همچنین می توانند مورد استفاده قرار گیرند تا ببینند چه مدت پیش قهوه خاصی دم کرده است و هنگامی که زمان تهیه قهوه تازه است، به شما هشدار می دهند.

اگر نیاز دارید همزمان بسیاری از موارد مختلف را همزمان انجام دهید، به یک تایمربرای  برنامه ریزی نیاز دارید تا چندین “رویداد” مختلف را به طور همزمان مدیریت کنید.

اگر زمان در مدیریت بیزینس شما عنصر مهمی است پس تایمر لازم تان می کند.

14. ماگ های قهوه و فنجان های چای

در حالی که بسیاری از مشتریان قهوه وقت خود را برای رفتن می گذرانند، برخی دیگر ترجیح می دهند درکافی شاپ شما بنشینند و حین سرو قهوه یک کتاب را بخوانند.

این گونه مشتریان هستند که انتظار دارند شما قهوه خود را در ماگ های واقعی ریخته و با صداقت ارائه خدمات انجام دهید.

اندازه، شکل و رنگ ماگ ها می تواند متنوع باشند، اما داشتن اندازه مناسب مهم است. فنجان های اسپرسو کوچکتر از ماگ های سنتی هستند.

15. پک های طعم دهنده 

این لوازم جانبی با هدف تزریق طعم های خوشمزه به نوشیدنی ها و بدون اینکه هیچ گونه مواد زائد داشته باشند استفاده می شنود. می توانید از یکسری بسته های معطر چای و یا بعضی گیاهان معطر استفاده کنید.

16. شکر پاش

ساده و آسان برای استفاده،که اجازه می دهد تا مشتریان شیرینی خود را به نوشیدنی های خود اضافه کنند و در صورت کم شدن به راحتی قابل پر کردن مجدد هستند. در حالی که می توانید در هر میز یک شکرپاش قرار دهید.

گزینه دیگر این است که یک مکان مرکزی داشته باشید تا مشتریان بتوانند قبل از نشستن، به شکر و سایر چاشنی ها دسترسی پیدا کنند.

17. کرم قهوه

همه قهوه خود را متفاوت می نوشند، و قرار دادن کرم تازه در ایستگاه نگهدارنده یا میز روی شما مطمئناً حتی بر روی خاص ترین مشتریان شما نیز پیروز خواهد شد. کرم های متنوعی در بازار موجودند تا بتوانید با تهیه آن ها سبک مناسبی برای برند کافی شاپ خود پیدا کنید.

18. بگذارید قهوه شما همراه شود

نگهداری فنجان، درب ها و جعبه های سازمان یافته می تواند یک چالش باشد تا شما بتوانید ظزف ها و فنجان های مخصوصی برای در اختیار مشتریان خود قرار دهید. تا اگر فردی احساس کرد که میزان قهوه سفارش داده اش زیاد می باشد آن را درون این ظرف های مخصوصی که برند شما بر روی آن حک شده است بریزد و با خود به منزل ببرد و یا به دوستش در خیابان بدهد.

به نظر می سد می توانید یک بازاریابی غیرحضوری با برند خودتان انجام دهید.

19. برچسب زدن قهوه و نوشیدنی ها

چگونه مشتریان شما می توانند تصمیم بگیرند که اگر نمی دانند که چه اختیاری در کافی شاپ شما دارند و چه نوع قهوه می خواهند؟

برچسب ها نوشتن بر روی تخته سیاه برای تغییر در منوهای نوشیدنی اغلب مناسب هستند، در حالی که پایه های فلزی یا چوبی یک راه حل آسان برای برچسب زدن است.

20. پیش بند 

پیش بندها نه تنها از لباس باریستاهای شما محافظت می کنند بلکه ظاهری حرفه ای تر به باریستا می بخشد. آنها در رنگ ها و سبک های مختلفی موجودند که بهتر است متناسب ترین با تجهیزات کافی شاپ خود را انتخاب کنید.

21. دستگاه LED

یک دستگاه LED را در ورودی خود آویزان کنید تا مشتریان را به خود جلب کند تا وارد کافی شاپ شما شوند و از پیشنهادات شما لذت ببرند! گرافیک و نورپردازی روشن به جلب توجه رهگذران کمک می کند تا به جمع مردم کمک کند.

22. ارائه کالاهای دیگر مثل کتاب ها و کادوهای مناسبتی

فراتر از نوشیدنی ها، ساندویچ ها ، کافی شاپ ها به طور فزاینده گزینه های دیگری را برای تحقق هر سلیقه ارائه می دهند. یک کالای کوچک و مناسبتی در جلب رضایت و توجه  مشتریان بیش از هر چیزی می تواند برند شما را در ذهن مشتریان ثبت کند.

کافی مافی یک پیشنهاد شگفت انگیز برای شما دارد: فروش ویژه بسته های ولنتاین
برای مشاهده ادامه مطلب و تجهیزات کافی شاپ لطفا بر روی قسمت سوم کلیک کنید.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture