جویدن دانه قهوه ؟!! بررسی کلی و بیان فواید و خطرات استفاده از آن؟

جویدن دانه قهوه شاید یکی از عادت هایی باشد که بعضی از دوست داران و فن های قهوه به آن وابسته می شوند، که ما در اینجا سعی داریم در این مقاله این کار را باهم بررسی کنیم.

همانطور که نوشیدن قهوه برای شما لذت بخش است، خوردن و جویدن آن نیز خوشمزه است!! 🙂

جویدن دانه های قهوه در میان وعده ها موضوعی است که شاید آن را شنیده اید و شاید بهتر باشد یک بار امتحان کنید و طعم آن را بچشید.

خوردن دانه قهوه

جویدن دانه قهوه

برای دوست داران قهوه یا همان معتادان قهوه پیدا کردن هر چیزی که با قهوه آماده شده باشد و قهوه در آن موجود باشد موضوع مهمی می باشد، تنقلات قهوه نیز یکی از این موضوعات می باشد.

خوردن و جویدن دانه قهوه موضوعی جدیدی نیست و حتی قبل از زمان دم کردن قهوه این کار شناخته شده بوده است،در گذشته دانه های قهوه را با چربی حیوانات مخلوط می کردند و به عنوان یک میان وعده عالی برای تقویت انرژی در هنگام مسافرت، کار و و یا شکار از آن استفاده می کردند.

استفاده از دانه های قهوه به روش های مختلفی می باشد، دو روش اصلی آن یکی اسفاده از شکلات برای تهیه آن می باشد (دراژه قهوه) روش دومم رست معمولی و بو دادن آن می باشد.

جویدن دانه قهوه و طعم آن!

 

جویدن دانه قهوه و طعم آن

در ابتدا باید بگوییم که خوردن دانه های قهوه در حالی که هنوز سبز و بدون چربی هستند اصلا توصیه نمی شود، اما دانه های رسیده و قهوه ای چه به صورت رست شده و چه به صورت خام مشکلی ندارد هرچند خوردن خام آن یکم سخت است و طعم خیلی خوبی ندارد.

دانه قهوه رست نشده، دارای طعم خاکی و گرس و کال می باشد و نسبت به دانه های قهوه بو داده اسیدی تر هستند، این امر به این دلیل است که فرآیند بو دادن و رست کردن چیزی است که طعم های خاکی، دودی ، کاراملی و چوبی را ترغیب به بیرون آمدن از دانه می کند.

البته باید به این موضوع نیز دقت کرد که میزان رست دانه قهوه در طعم آن بسیار موثر است ولی چیزی که بیشتر قهوه دوستان آن را می پسندد رست بالاتر قهوه می باشد، که بخاطر طعم قوی تر قهوه و چربی بالاتر آن می باشد.

بررسی سلامت خوردن دانه های قهوه

سلامت کافی

استفاده از دانه قهوه بخاطر طعم و عطر بالاتر قهوه شاید برای خیلی های بسیار جذاب باشد ولی بهتر است در مورد سلامت استفاده از آن نیز توضیحاتی بدهیم و فواید و مضررات آن را بیان کنیم و در  آخر انتخاب نهایی با خود شماست.

فواید و خواص

فواید کافی

طبق تحقیقاتی که متخصصان در مورد این موضوع داشته اند می توان در نتیجه گیری کلی گفت خواص خوردن دانه های قهوه از ضررهای آن بیشتر است، مهمترین فواید آن در دو موضوع می باشد:

اولین موضوع اینکه خوردن دانه قهوه مقدار بسیار زیادی فیبر برای بدن شما تامین می کند و دومین مورد داشتن مقدار زیادی آنتی اکسیدان می باشد که برای جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی و التهاب بسیار مهم و نقش مفیدی ایفا می کند.

خطرات و ضررها

دانه قهوه

نه تنها جویدن دانه قهوه و خوردن آن بلکه هر ماده غذایی دیگر در مورد عدم مدیریت مصرف و استفاده بالا باعث ایجاد عوارض در بدن انسان می شود، مخصوصا اگر شما فقط قصد دارید یکبار آن را امتحان کنید حتما در میزان استفاده خود مدیریت کنید.

از عوارض استفاده بیش از حد دانه های قهوه می توان به ایجاد سوزش در قلب و افزایش ضربان قلب می باشد، همچنین استفاده مدام و بالا دانه های قهوه ممکن است باعث ایجاد کلسترول در بدن شما شود.

توصیه می شود اگر دارای بیماری خاصی هستید که کافئین تاثیر منفی روی بدن شماست، و یا اینکه باردار هستید یا شیر می دهید استفاده از دانه های قهوه را در قطع و یا بسیار محدود کنید.

نکته مهم: خوردن و جویدن دانه قهوه میزان کافئین بالایی را داراست، تا این حد که میزان کافئین  آن از یک فنجان قهوه غلیظ و قوی نیز بیشتر است و میزان آن تقریبا 3.5 برابر حالت دم کرده همان حجم می باشد.

منبع: www.roastycoffee.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture