اثر ضد پیری قهوه! این نوشیدنی را بنوشید تا جوان تر بمانید!

آیا تا به حال شده است به پیری یا اینکه  فنجان قهوه ی صبح شما برای سلامتی شما مفید هست یا نه فکر کرده باشین؟ تحقیقات امروزی نشان می دهد که نه تنها نوشیدن قهوه به شما در افزایش طول مدت زندگی، بلکه برای آرامش شما و لذت بردن از زندگی کمک کند!
کافئین موجود در قهوه می تواند در کاهش سرعت اثرات پیری نقش مهمی داشته باشد و می تواند یک ماده ضد پیری قدرتمند باشد!
این حرف صرفاً از جنبه ظاهری و یک نوع زیبایی شناختی نیست! بلکه باعث بهبودهای احتمالی در سلامت قلب شما شده و خطر ابتلا به بیماری های قلبی ک باعث بسیاری از مرگ و میرهای امروزی می باشد را بسیار کاهش می دهد.
در ادامه ما به شواهد علمی برای تایید کافئین به عنوان یک ماده ضد پیری پرداخته ایم تا به شما کمک کنیم در مورد فواید بالقوه کافئین از دیدگاه ضد پیری اطلاعات بیشتری کسب کنید. ما همچنین بررسی کرده ایم که چگونه می توانید از کافئین برای بهبود سلامتی خود و کاهش سرعت پیری استفاده کنید! لطفا با ما همراه باشید 🙂

آیا کافئین اثرات پیری را کاهش می دهد؟

تاثیر کافئین

تا چند دهه پیش، علم، به مردم در مورد خطرات نوشیدن زیاد قهوه هشدار می داد، ولی امروزه تحقیقات جدید نشان می دهد که کافئین نه تنها باعث ایجاد بسیاری از بیماری هایی که قبلاً با به آن نسبت داده بودند نیست، بلکه مصرف کافئین در واقع می تواند باعث زندگی طولانی تر و سالم تری شود!
کافئین قهوه به عنوان یک ماده ضد پیری فواید زیادی دارد. اولین مورد این است: محافظت از بدن شما در برابر التهابات مزمن، شرایطی که با افزایش سن بیشتر می شود.
با افزایش سن، التهاب در بدن افزایش می یابد. اگرچه بین میزان زیادی التهاب و مرگ و میر هیچ ارتباط مستقیمی وجود ندارد، اما اعتقاد بر این است که التهاب به بیماری هایی مانند آلزایمر، فشار خون بالا، دیابت، سرطان و مشکلات قلبی کمک می کند.
محققان بر این باورند که با افزایش سن، بسیاری از این بیماری ها شایع تر و به طور بالقوه جدی تر می شوند.
دیوید فرمان از دانشگاه استنفورد، که به همراه تیم تحقیقاتی شان، در مورد تأثیر کافئین بر پیری و التهاب مطالعه می کردند، خاطرنشان کرد: بسیاری از بیماری هایی که در پیری با آنها روبرو می شویم “در واقع بیماریهای پیری نیستند، بلکه به خودی خود بیماری های التهابی هستند”!

نقش مصرف قهوه در محافظت از بدن در برابر اثرات التهاب!

نقش مصرف کافئین در محافظت از بدن در برابر اثرات التهاب،مطالعه دانشگاه استنفورد نشان داد که “هر چه مردم کافئین بیشتر مصرف کنند، از آنها در برابر التهاب مزمن محافظت می شود”! جالب اینجاست که این مطالعه هیچ گونه مرزی در مورد میزان استفاده از کافئین پیدا نکرد! در حقیقت، مصرف کنندگان زیاد کافئین، افرادی که روزانه 5 یا بیشتر فنجان قهوه می نوشند، کمترین میزان فعالیت ها در مسیر التهابی ژن را داشته اند!
در واقع دانستن این موضوع که التهاب لزوما چیز بدی نیست، اما بیشتر اوقات، بخش مهمی از سیستم ایمنی بدن شما است! با این حال، هرچه شما سن تان بالاتر و به سمت پیری پیش می روید، التهاب در بیماری های بی شماری نقش فزاینده ای ایفا می کند، که به نظر می رسد بسیاری از آنها توسط کافئین کاهش پیدا می کند.
بنابراین، می توان نتیجه گیری کرد که اگرچه کافئین ابزاری برای جلوگیری از بیماری نیست و تحقیقات در مورد نقش کافئین در پیشگیری هنوز قطعی نیست، اما به نظر می رسد که برای کاهش التهاب مفید عمل می کند!
مطالعات دیگر درباره تأثیر کافئین بر پیری نیز به یافته‌های مشابهی رسیدند. مطالعه ای در مورد نقش کافئین بر افزایش طول عمر در سال 2012 نشان داد که کافئین می تواند سیگنالینگ انسولین را کاهش دهد و باعث شود افراد کمتر غذا بخورند که دو عامل مهم برای زندگی طولانی تر و سالم تر به حساب می آید!
به طور خلاصه، در حالی که هنوز اثبات قطعی وجود ندارد، اما به نظر می رسد کافئین طیفی از عوامل مرتبط با پیری را کند می کند!

آیا کافئین موجود در قهوه در جوان تر یا پیر تر به نظر رسیدن تاثیر گذار است؟

جوانی؟

همه ما شنیده ایم که نوشیدن زیاد قهوه باعث کاهش اثرات پیری می شود! اما مانند بسیاری از “حقایق” مربوط به سلامتی و مراقبت از پوست، این تصور که کافئین در اثرات ظاهری پیری نقش دارد، توسط علم دقیقاً اثبات نشده است.
حتی ممکن است علم برعکس آن را اثبات کند! در حالی که نوشیدن کافئین به شکل قهوه اقدامات چندانی برای کمک به پوست شما نمی کند، اما محصولات پوستی که حاوی کافئین هستند دارای مزایای متنوعی است که می تواند به پوست شما در صافی، سالم تر ماندن و کاهش پیری آن کمک کند.

به طور موضعی، کافئین می تواند از پوست شما در برابر آسیب اشعه UV محافظت کند! آسیب اشعه ماوراء بنفش ناشی از نور خورشید، یکی از مهمترین عوامل محیطی موثر بر کاهش سلامت پوست ماست!

قهوه حاوی آنتی اکسیدان است!

قهوه بنوشید تا جوان بمانید!

همانطور که گفته شد، قهوه می تواند در کاهش برخی از علائم بصری پیری نقش داشته باشد. برخی از مطالعات همچنین نشان می دهد که کافئین می تواند تاثیر بسزایی و حتی درمانی، در برابر انواع خاصی از تحریکات پوستی انجام دهد!
در یک مطالعه در سال 1977 در مورد بیماران درماتیت، محققان دریافتند که استفاده قهوه به صورت مستقیم و موضعی بر روی پوست، به کاهش خارش، قرمزی، از بین رفتن پوسته پوسته شدن کمک می کند و چون کافئین به عنوان دیورتیک کار می کند، می تواند به کاهش تورم صورت کمک کند!
برخی از مطالعات همچنین نشان می دهد که اثرات دیورتیک کافئین می تواند به شما در حفظ چربی کمتری در سلول های پوستی کمک کند، و این روشی مفید برای مقابله با پف و چربی موضعی صورت شما است.
منبع: www.forhers.com

خرید قهوه استارباکس

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture