قهوه افتر ایت با طعم نعنایی و نحوه تهیه آن در منزل! “After Eight Coffee”

قهوه افتر ایت یکی دیگر از نوشیدنی های دلچسب و لذیذ تهیه شده از قهوه فرانسوی و یا کپسول های نسپرسو می باشد، که با استقبال گسترده ای همراه شده است.

این قهوه در اروپا یکی از مهمترین نوشیدنی ها برای برگزاری جشن ها مخصوصا جشن کریسمس به حساب می آید.

ما در این جا سعی داریم روش تهیه قهوه افتر ایت نعنایی که می توان گفت مهمترین نوع قهوه افتر ایت به حساب می آید را، برای شما دوست داران قهوه توضیح دهیم، در ابتدا برای تهیه این قهوه به سراغ معرفی کپسول نسپرسو “کاپریسیو” می رویم.

 

معرفی کپسول قهوه “کاپرسیو” Capriccio

کاپرسیو

کپسول کاپرسیو یکی از مهمترین و معروفترین کپسول های قهوه نسپرسو به حساب می آید که بخاطر ویژگی های آن برای تهیه قهوه افتر ایت نعنایی بسیار مناسب می باشد.

کپسول کاپرسیو دارای اسیدیته کم و متعادل، طعم ظریف و یک دست، شیرینی متعادل و مناسب با رنگ لیمویی می باشد که برای ترکیب با طعم و رایحه تند نعناع در تهیه افتر ایت نعنایی آن را گزینه مناسبی می کند.

نحوه تهیه قهوه افتر ایت نعنایی

قهوه افتر ایت

امیدواریم با آموزش این نوشیدنی و استفاده آن مخصوصا در جشن ها و مهمانی های خانوادگی خود، نقش کوچکی در زیبا شدن جشن ها و مهمانی های شما داشته باشیم. 🙂

مواد لازم برای تهیه دو فنجان:

  • یک کپسول کاپرسیو (در صورت عدم دسترسی نصف فنجان قهوه فرانسوی)
  • دو قاشق غذاخوری شکر
  • سیروپ نعنا به مقدار کافی ( حدودا 4 قاشق غذاخوری)
  • چهار قطعه شکلات افتر ایت نعنایی
  • خامه زده شده 1.4 فنجان
  •  پودر کاکائو دو قاشق غذاخوری
  • نصف فنجان شیر

برای ایجاد زیبایی و به عنوان چاشنی می توانید از تعدادی برگ نعناع تازه بر روی نوشیدنی خود بعد از آماده شدن استفاده کنید.

مراحل تهیه افتر ایت نعنایی

افتر ایت نعناع

در ابتدای کار کپسول کاپرسیو خود را در یک فنجان آب داغ ریخته و آن مخلوط کنید تا آماده شود و در صورتی که از قهوه فرانسوی استفاده می کنید آن را دم کرده و به اندازه یک فنجان قهوه از آن تهیه کنید.

برای تهیه شیر کاکائو خود می توانید شیر را جوش آورده و سپس پودر کاکائو و شکر خود را به آن اضافه کنید، ولی برای انجام بهتر این کار باید در ابتدا مقداری از شیر سرد خود را جدا کنید و شکر را به آن اضافه کرده و مخلوط کنید تا شکر در آن حل شود.

در ادامه شیر باقیمانده خود را بر روی گاز حرارت داده تا به نقطه جوش برسد و مخلوط شیر و شکر بدست آمده از مرحله قبل را به آن اضافه کنید تا شیر کاکائو شما آماده شود.

در مرحله بعد قهوه دم کشیده خود و سیروپ نعناع را مخلوط کرده و به شیر کاکائو خود اضافه کنید (بهتر است مقداری از سیروپ خود را نگه داشته و به عنوان چاشنی در انتهای کار استفاده کنید)

مخلوط بدست آمده را درون دو فنجان ریخته و در ادامه خامه خود را که از قبل تهیه کرده اید به هم بزنید تا کاملا آماده شود، سپس خامه را به دو قسمت تقسیم کرده و آن را بر روی هر فنجان بریزید.

شکلات افترایت را بر روی فنجان های خود قرار دهید، بهتر است برای زیبایی کار خود آنها را به دو قسمت مثلثی تقسیم کنید و بر روی فنجان خود قرار دهید.

در ادمه سیروپ نعناع نگه داشته از مرحله قبل را بر روی خامه های خود ریخته، اینکار باعث ایجاد طعم جذابی در خامه شما می شود و در انتهای کار برگ های نعناع تازه خود را بر روی لیوان خود تزیین کنید.

 

  منابع:

  1. www.lovers.coffe
  2. www.nespresso.com
0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture