آئروپرس “Aeropress” و نحوه کار با آن چگونه است؟

در این مقاله سعی داریم یکی از وسایل پر استفاده در تهیه قهوه یعنی آئروپرس را که تقریبا می توان جز وسایل جدید در این حیطه به حساب می آید را برای شما معرفی کنیم و نحوه کار با آن را به شما آموزش دهیم.

این دستگاه جزو دستگاه های دم کردن قهوه به روش فیلتری می باشد که نحوه کار با آن به طور کامل دستی انجام می شود و تقریبا می توان عملکرد آن را با فرنچ پرس مقایسه کرد.

قهوه و اسپرسو ساز آئروپرس به سرعت قهوه خوشمزه و بدون تلخی درست می کند که از زمان معرفی و ورود به بازار، به قهوه ساز محبوب دوستداران جدی قهوه و حرفه ای های قهوه در سراسر جهان تبدل گشته است.

آئروپرس، را بیشتر بشناسیم:

آموزش کافی

آئروپرس در بین علاقه مندان به قهوه محبوبیت بسیاری دارد، نوعی از قهوه پرس ها است که از یک فرآیند سریع و کامل غوطه وری برای تهیه قهوه صاف، خوشمزه و با طعم کامل و بدون تلخی و با اسیدیته کم استفاده می شود.

خیلی از کارشناسان این وسیله را به عنوان نقطه ای برای خداحافظی با فرنچ پرس می دانند، تولید سریع آئروپرس از تلخی و اسیدیته بالای ایجاد شده در مدت زمان طولانی که در فرنچ پرس نیاز است جلوگیری می کند.

به علاوه میکروفیلتر استفاده شده در آن ناخالصی ها و لرد موجود در قهوه را جدا می کند و این کار باعث می شود زمان زیادی را بتوان در تهیه قهوه خود صرفه جویی کنیم.

این وسیله در زمانی کمتر از یک دقیقه می تواند در هر فشرده سازی 1 تا 3 فنجان قهوه آمریکایی تهیه کند، برخلاف فرنچ پرس می تواند اسپرسو بسیار مناسبتری برای استفاده در لاته ها، کاپوچینوها و سایر نوشیدنی های مبتنی بر اسپرسو قهوه تولید کند.

از ویژگی های ایده آل آن برای استفاده در آشپزخانه منزل می توان به سبک بودن، کم حجم بودن، قابل حمل و با دوام بودن آن اشاره کرد که این خصوصیات آن را برای کارهایی همچون مسافرت، کوه نوردی، قایقرانی و موارد دیگر نیز ایده آل کرده است!

کیفیت خوب مواد بکار رفته در آئروپرس که عاری از فتالات ها و بیسفنول آ (BPA) می باشد و همچنین قابلیت شستشوی بسیار راحت و آسان می باشد و می توان در کمتر از یک دقیقه آن را شست.

کار با قهوه ساز آئروپرس، چگونه انجام می شود؟

آئروپرس

در ابتدای برای از بین بردن طعم کاغذی میکروفیلتر لازم است که پیستون آئروپرس را برداشته و سرپوش مشبک را از آن جدا کنید و با قرار دادن میکروفیلتر داخل سرپوش و ریختن آب جوش بر روی آن اینکار را انجام دهید.

برای تهیه هر فنجان قهوه حدودا شما به یک پیمانه قهوه آسیاب شده احتیاج دارید که برای وجود طعم تازه بهتر است خودتان دانه های قهوه را آسیاب کنید و در ادامه پیستون آئروپرس را بر روی یک لیوان شیشه ای قرار دهید و جای آن را محکم کنید و قهوه خود را داخل مخزن آن بریزید.

آئروپرس

در ادامه کار خود آب جوش را داخل مخزد بریزید و به این نکته دقت کنید در این وسیله برای راحتی کار برای شما عددهایی بین 1 تا 4 قرار داده شده که هر کدام از این اعداد نشانگر آب جوش و قهوه مورد نیاز برای تهیه یک فنجان قهوه است.

عدد گذاری وسیله

در این مرحله شما لازم است ابتدا به وسیله پارویی آئروپرس قهوه و آب جوش را با هم کاملا ترکیب کنید و پیستون خود را درون محفظه قرار دهید و به آرامی آن را فشار دهید، بهتر است از قبل واشر سر پیستون را خیس کنید که این کار را راحتتر انجام دهید، که حدودا 20 ثانیه طول می کشد که شما کاملا پیستون را تا قهوه آسیاب شده خود برسانید.

منبع: www.amazon.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture