چیکوری کافی یا همان قهوه کاسنی چیست و چگونه تهیه می شود؟

چیکوری کافی یا قهوه ریشه کاسنی بر خلاف اسم آن که بنظر یک قهوه جدید و امروزی به شمار می رود، یکی از قدیمی ترین قهوه های اروپا و آمریکا به حساب می آید که دارای قدمت بیش از 300 سال می باشد، البته در ابتدا این نوشیدنی به عنوان نوعی دم نوش در کشور فرانسه ابداع شد.

کاسنی در ایالات متحده به عنوان یک افزودنی برای قهوه زمانی به محبوبیت رسید که در طی جنگ داخلی آمریکا و بسته شدن بنادر، ورود قهوه به ایالات موتلفه متوقف شد.

البته بعضی از کارشناسان چیکوری کافی را به عنوان قهوه به حساب نمی آورند و آن را یک نوشیدنی جایگزین قهوه می دانند که به اشتباه جز قهوه ها محاسبه می شود.

که البته می توان گفت که نظر این کارشناسان زمانی صحیح است که نوشیدنی ما تنها شامل دم شده ریشه کاسنی (چیکوری) باشد نه ترکیب آن با قهوه که چیکوری کافی می باشد.

همچنین در طول جنگ جهانی دوم کاسنی به عنوان یک افزودنی برای صرفه جویی در مصرف قهوه مورد استفاده قرار گرفت، البته باید بگوییم که محبوبیت کاسنی برای استفاده در قهوه در سال های اخیر در آمریکا کمی کاهش پیدا کرده است.

اما همچنان کاسنی در بسیاری از ترکیبات قهوه مخصوصا قهوه ویتنامی مورد استفاده قرار می گیرد و در بعضی بخش های ایالت متحده مخصوصا “نیواورلئان” یا “لوئیزیانا” مورد استقبال قرار می گیرید.

خرید قهوه نسکافه

آیا چیکوری کافی، شامل کافئین می باشد؟

قهوه کاسنی

شاید این سوال برای شما کمی تعجب برانگیز باشد که چرا نباید این قهوه کافئین داشته باشد؟!! 🙂

این موضوع نیز بر میگردد به بحث جدا شدن نوشیدن چیکوری و چیکوری کافی از همدیگر که خیلی از موارد به جای هم استفاده می شوند.

چیکوری به خودی خود فاقد کافئین است ولی وقتی این نوشیدنی را با قهوه ترکیب می کنید قطعا کافئین به آن اضافه می شود البته اگر شما از قهوه دی کاف برای این کار استفاده نکنید ولی باز هم می توان گفت که قهوه شما با اینحال شامل 5 الی 15 گرم کافئین در یک فنجان خواهد بود.

ترکیبات مختلف قهوه کاسنی کدام است؟

چیکوری کافی

امروزه ترکیبات مختلفی از قهوه کاسنی در بازار جهانی موجود است که تفاوت آنها در میزان درصد ترکیب کاسنی در این قهوه ها می باشد، که این درصد در برندهای تجاری بین 10 تا 30 درصد است.

اما توصیه می شود برای تهیه این قهوه کاسنی را خریداری کرده و با قهوه تازه رست شده خودتان ترکیب و تهیه کنید تا از کیفیت بسیار بالاتر آن لذت ببرید.

کاسنی به عنوان چاشنی باعث می شود که از غلظت قهوه شما کاستی شود و طعم ملایم تری به آن بدهد، که این امر باعث می شود درصد اسیدی قهوه شما کاهش پیدا کند و برای برای معده شما حالت مناسب تری پیدا کند.

استفاده از کاسنی در قهوه شما باعث می شود که سلامت روده شما بهتر شود و باعث رشد باکتری های مفید در روده شما شود، علاوه بر آن کاسنی و ماده موثره اصلی این محصول ترکیب پربیوتیک اینولین است که به لحاظ حفظ فلور میکروبی مفید سیستم گوارش و کنترل پاتوژن ها موجب ارتقاء سیستم ایمنی افراد می شود.

در اروپا بسیاری از نوشندگان قهوه با کاسنی اخت شده‌اند و در بسیاری از قهوه‌فروشی‌های اروپا ریشه‌‌ی کاسنی برشته و ساییده شده هم عرضه می‌شود تا مصرف کنندگان قهوه آن ‌را به مقدار دل‌خواه به قهوه‌ی خود اضافه کنند.

می توانید در تهیه قهوه کاسنی از شکر و شیر به عنوان دو افزودنی بسیار مناسب استفاده کنید که طعم بسیار دلنیشینی برای قهوه شما ایجاد می کند.

منبع: www.espressocoffeeguide.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture