شارلوت چیست؟ یک دسر فرانسوی کلاسیک برای یک عصر دلپذیر!

شارلوت یک دسر کلاسیک فرانسوی است که می توان آن را سرد یا گرم سرو کرد. این کیک رو با طعم های مختلف مثلا شکلاتی یا میوه ای می توان درست کرد و برای تزئین آن هم معمولا از سس های مختلف استفاده می شود.

دسر شارلوت را در سراسر جهان می خورند، درست همانطور که غذاهای کلاسیک فرانسوی نیز در نقاط مختلف دنیا مورد استقبال قرار می گیرد و شما می تونید انواع  این مختلف از این کیک رو در همه جا از جمله اروپای مرکزی و شرقی پیدا کنید!

شارلوت یک دسر دوست داشتنی برای عصرهای خنک تابستانی و همینطور برای مناسبت ها و دورهمی های خاص و دوستانه است که می تونید اون رو با یک شربت خنک و یا حتی قهوه و چای میل کنید! لطفا با ما همراه باشید!

ملکه شارلوت انگلیس!

کیک شارلوتدر حقیقت، گفته می شود که کیک شارلوت توسط سرآشپز مشهور فرانسوی ماری-آنتوان کارمه (1784-1833) در اوایل قرن 19 (100 سال پیش) برای اولین بار درست شده است. اما شارلوت کی بود؟

برخی می گویند این دستور العمل نوعی دسر قدیمی است که برای ملکه شارلوت (1844 – 1744)، همسر جورج سوم انگلستان ایجاد شده است. با این حال، کسانی که در اردوگاه روسیه بودند، می گویند که این نام را به خاطر خواهرزن الکساندر اول، که تازه به دنیا آمده بود، به نام شارلوت نامگذاری شده است.

در روش های تهیه شارلوت، معمولا قالب کیکی ابتدا با دیواره های بسکویتی پوشانده می شود و سپس با خامه و تکه های میوه های فصلی در لابه لای لایه های آن پر و نیز تزئین می شود.

انواع کیک شارلوت،

انواع شارلوتبه دلیل آماده سازی ساده شارلوت ها، انواع مختلفی از آن تا به امروز ایجاد شده است که بیشتر آن ها خنک سرو می شوند، بنابراین در فصول گرم سال رایج تر هستند.

در مدل های میوه ای معمولاً یک پوره میوه را ترکیب می کنند و یا آن را با کاستارد یا کرم آن پر می کنند که برخی از طعم ها شامل توت فرنگی، تمشک، سیب، گلابی و موز است.

شارلوت شکلاتی که در آن از شکلات یا سیروپ آن را در بین لایه های آن پر می شود و یک نوع دیگر، شارلوت رویال است که تقریبا شبیه مدل ساده آن است، اما در آن، رولت های سوئیسی استفاده می شود.

شارلوت راس نیز یک دسر یا غذای آماده برای فروش در فروشگاه های آب نبات و ناهار خوری در پنج سطح شهر نیویورک بود که در دهه های 1930، 1940 و 1950 مشهور بود که  شامل یک فنجان کاغذی بود که با کیک زرد پر شده بود و کرم مخصوصی بر روی آن ریخته می شد.

یک گزینه مناسب برای فصل گرم تابستان، کیک شارلوت با توت فرنگی و انبه است که در تهیه آن از بیسکویت لیدی فینگر که در آب نارنج خیس شده اند استفاده می شود.

منابع: 

  1. www.thespruceeats.com
  2. www.en.wikipedia.org

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture