کافه گلاسه چیست؟ طرز تهیه آن و هر آنچه که باید در مورد آن دانست!

کافه گلاسه یکی از نوشیدنی ها و دسرهای محبوب روزهای گرم تابستان می باشد، هرچند که ما اصولا آن را در کافی شاپ ها دیده ایم و سرو کرده ایم اما می خواهیم در این مقاله روش ساده ای از تهیه آن در منزل را برای شما توضیح دهیم.

معمولا یکی از بهترین همراهان قهوه در فصل گرم تابستان بستنی می باشد، مدل های مختلفی از نحوه استفاده بستنی در قهوه را قبلا توضیح داده ایم و در اینجا سعی داریم کافه گلاسه که ترکیبی از بستنی و شیر قهوه می باشد را برای شما تشریح کنیم.

تفاوت کافه گلاسه و گلاسه قهوه

گلاسه قهوه

قبل از نحوه تهیه کافه گلاسه شاید بد نباشد به این موضوع بپردازیم که بین این دسر و قهوه گلاسه تفاوت هایی وجود دارد که بهتر است آن را بدانید.

در تهیه گلاسه قهوه ما از هر نوع قهوه، قهوه فوری، نسکافه، کاپوچینو، قهوه دم کرده و… می توانیم استفاده کنیم در حالی که این موضوع برای کافه گلاسه کمی متفاوت است و فقط و فقط از قهوه اسپرسو در تهیه آن استفاده می شود.

این موضوع باعث می شود که اصولا کافه گلاسه نسبت به قهوه گلاسه رنگ تیره تر و مزه تلخ تری داشته باشد، و موضوع دیگری که در مورد این دسر متفاوت می باشد استفاده از نوع بستنی که در تهیه آنها استفاده می شود.

در گلاسه قهوه اصولا به جای استفاده از بستنی وانیلی در آن از بستنی قهوه استفاده می شود، البته این موضوع همیشگی و صدرصد نیست.

طرز تهیه کافه گلاسه در منزل

طرز تهیه دسر

ما چون در اینجا نحوه تهیه کافه گلاسه را در دستور کار خود قرار داده ایم به سراغ استفاده از اسپرسو می رویم و توصیه می کنیم از پودر نسکافه و قهوه فوری به خاطر راحتی در تهیه، استفاده نشود.

وسایل مورد نیاز: ما برای تهیه این دسر خوشمزه خیلی با کار سخت و تخصصی روبه رو نیستیم و به همین خاطر اینکار وسایل زیادی هم نیاز ندارد، برای تهیه کافه گلاسه ما به یک شیکر یا همزن، دستگاه آیرچینو و لیوان شیشه ای نیاز داریم.

مواد مورد نیاز

گلاسه

  • 2 شات اسپرسو (بسته به علاقه شما به طعم غالب تر قهوه به بستنی می تواند افزایش پیدا کند)
  • 20 میلی گرم سس کارامل
  • 10 میلی گرم سیروپ وانیل
  • 2 اسکوپ یا بیشتر بستنی کارامل
  • 100 میلی لیتر شیر
  • یخ خرد شده به مقدار کافی ( به اندازه حدودا دو قاشق کافی می باشد )

نکته: شما می توانید از پودر شکلات یا سس شکلات و خامه برای ایجاد طعم و تزیین بر روی دسر خود استفاده کنید ولی این کار برای تهیه کافه گلاسه خیلی انجام نمی شود و بیشتر برای تهیه گلاسه قهوه مورد استفاده قرار می گیرد ولی باز هم به سلیقه شما این کار اختیاری می باشد.

مراحل تهیه کافه گلاسه

گلاسه قهوه

ما  سعی می کنیم دو روش اصلی تهیه کافه گلاسه را برای شما توضیح دهیم و شما بسته به سلیقه خود یکی از این دو روش را انتخاب کنید:

روش اول: در مرحله اول ابتدا سس کاراملی که از قبل تهیه کرده اید را بر روی دیواره های لیوان شیشه ای خود از طرف داخل بریزید که یک جلوه زیبا به دسر شما می دهد.

در مرحله بعد اسپرسو آماده شده خود را که قبلا در مورد روش تهیه آن کاملا صحبت کرده ایم را به همراه سیروپ وانیل خود درون شیکر بریزید و آنها را کاملا مخلوط کنید.

در مرحله بعد می توانید اگر دوست دارید که فرم بستنی از بین برود و نوشیدنی یک دست داشته باشید آن را درون شیکر ریخته و با اسپرسو و سیروپ وانیل خود مخلوط کنید.

مخلوط به دست آمده خود را درون لیوان شیشه ای که با سس کاراملی آغشته شده بریزید و در ادامه تکه های یخ را به آن اضافه کنید و در مرحله آخر شیر خود را که درون یخچال گذاشته اید و خنک می باشد بر روی نوشیدنی خود بریزید.

روش دوم: برای حفظ حالت و فرم بستنی خود، ابتدا شیر و قهوه اسپرسو خود را مخلوط کنید و آن را بر روی شعله قرار دهید تا شیر قهوه شما آماده شود.

بعد از این کار میتوانید لیوان شیشه ای خود را با سس کارامل و شکلات تزیین کنید، در ادامه شیر قهوه آماده شده خود را که سرد شده است داخل لیوان ریخته و در ادامه یک اسکوپ بستنی را بر روی شیر قهوه خود قرار دهید و مقداری خامه برای ایجاد طعم و چاشنی بر روی بستنی خود بریزید.

منبع: www.nespresso.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture