منوی کافی شاپ حرفه ای و بررسی ویژگی های لازم آن!

اگر بخواهیم یکی از مهمترین مواردی که در یک کافی شاپ لازم است در آن رعایت کنیم و بهش اهمیت بدهیم منو می باشد که هر چقدر این منوی کافی شاپ حرفه ای باشد برای پرستیژ کاری ما بسیار ارزشمند تر خواهد بود، مواردی همچون منو با لیست قیمت و طرز تهیه آن نوع طراحی و…

ما در این مقاله از کافی مافی سعی داریم که مهمترین مواردی که لازم اسد منوی کافی شاپ حرفه ای رعایت شود را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید با انجام این موارد نسبت به سایر رقبای خود پیشی بگیرید.

تکنیک های کلی برای طراحی منوی کافی شاپ حرفه ای

تکنیک کافی شاپ

ما در ابتدای کار سعی داریم موارد ریزی را برای شما بازگو کنیم که شاید خیلی از کافی شاپ ها در منوی خود آنها را رعایت نمی کنند در حالی که می توان گفت تاثیر بسیار چشم گیری در جذب مشتری برای انتخاب موارد مختلف دارد.

رعایت موارد گرافیکی در طراحی منوی کافی شاپ

تخته سیاه کافی شاپ

لازم است در طراحی خود برای منو به موارد مختلفی توجه کنید، اولین موضوع این است که جنس منوی شما چگونه باشد، کاغذی باشد؟ روی برد و تخته سیاه بنویسید یا ترکیبی از این موارد استفاده کنید.

که این موضوع بسیار وابسته به دکور و طراحی کافی شاپ شما دارد که کدام گزینه برای کار شما مناسب تر است، به طور مثال کفی شاپ هایی که تم سنتی دارند تخته سیاه بسیار گزینه مناسبی برای استفاده می باشد.

موضوع بعدی رنگ انتخابی منوی شما می باشد، شما لازم است برای داشتن یک منوی حرفه ای از رنگی استفاده کنید که با کافی شاپ شما هم خوانی داشته باشد، فراموش نکنیم که استفاده از فونت مناسب برای نوشتن منو نیز می تواند در حفظ هارمونی کار شما بسیار موثر باشد.

نکته ای که لازم است در انتخاب فونت به آن دقت کرد خوانایی می باشد، گاها زیاد مشاهده می شود که طراح از فونتی استفاده می کند که هرچند شاید به نظر خیلی خاص و ویژه به حساب بیاید ولی اصلا خوانایی ندارد، فراموش نکنید که هدف شما جذب سفارش است نه حل معما توسط مشتری که بخواهد زمان زیادی برای فهمیدن نوشته شما بر روی منو کند!!

دسته بندی و مرتب بودن منو

منوی خوب کافی شاپ

رعایت نظم و گیج نشدن مشتری یکی از موارد بسیار مهمی می باشد که باید در منو رعایت کنید، از شلوغ کردن منو با تصاویر مختلف جدا پرهیز کنید، البته منوی شما نباید خیلی هم ساده و بی روح باشد.

جدا کردن قسمت های مختلف خدماتی که شما ارائه می دهید مثل لیست نوشیدنی ها، نوشیدنی های سرد، نوشیدنی های گرم، غذاها، دمنوش ها و…. از مهمترین کارهایی می باشد که لازم است انجام دهید.

در منوی کافی شاپ های حرفه ای موضوعی که شاید خیلی مشخص باشد استفاده از مشخص سازی و بلد شدن محصولات می باشد به گونه ای که مصرف کننده به راحتی آنها را ببیند و به گونه ای جذب آن شود، به طور مثال استفاده از فونت های برجسته!

مورد دیگری که لازم است رعایت کنید این است که فراموش نکنید خیلی از محصولات و نوشیدنی ها مثل اسپرسو لازم نیست در منوی شما در بالای لیست قرار بگیرد زیرا مشتریان برای پیدا کردن آن جستجو می کنند و پیدا می کنند، سعی کنید خدماتی که مختص شماست و می دانید از کیفیت بالایی برخوردار می باشند را بالای منوی خود بنویسید.

به روز بودن منوی کافی شاپ

به روز بودن منو

در خیلی از موارد مشاهده می کنیم که یک کافی شاپ سالیان سال از یک منو استفاده می کند، فراموش نکنید این یکی از بدترین کارهایی می باشد که شما می توانید انجام دهید.

وقتی شما محصولاتی درون منوی کافی شاپ نوشته اید که مدت طولانی می باشد که توسط باریستا شما اصلا ارائه نمی کنید کافی است که یک مشتری بعد از دوبار مراجعه به شما آن را از شما بخواهد ولی شما از عرضه کردن آن عاجز باشید، مشتری شما دیگر مواردی که شما دارید را دقت نمی کند و فقط با خود می گوید که “این چه کافی شاپیه هیچی ندارد!!”

از موارد دیگری که در عدم به روز شدن منوی کافی شاپ برای شما به وجود می آورد قیمت گذاری می باشد، فراموش نکنید که اگر قیمت محاسبه شده توسط شما با لیست قیمت درون منو کمی متفاوت باشد اعتماد مشتری نسبت به شما از بین می رود.

عدم استفاده از منوی طولانی و رعایت سادگی

 

مومنوی سادهرد دیگری که در طرز تهیه منو گاهی مشاهده می شود این است که درون کافی شاپ ها از منوی چند صفحه ای استفاده می شود که خیلی طولانی می باشد.

شاید در ابتدا فکر کنید که هرچی منو طولانی تر و شلوغ تر باشد نشان دهنده حرفه ای بودن شما می باشد، اما فراموش نکنید این موضوع مشکلات زیادی نیز برای شما به همراه می آورد.

وقتی عرضه محصولات شما خیلی خیلی زیاد باشد در حالی که واقعا آنقدر مشتری ندارید باعث می شود که هدر رفت شما در مواد اولیه ای که تاریخ مصرف دارند و خراب می شوند بالا می رود و باعث ضرر دهی شما می شود.

فراموش نکنید عرضه نکردن یک محصول بسیار بهتر از ارائه بی کیفیت آن می باشد، از لیست ساده شروع کنید و به مرور در صورت داشتن مشتری منوی خود را به روز و پربارتر کنید.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture