قهوه صبحگاهی و بررسی 10 روش برای ارتقا قهوه خود! (بخش دوم)

در ادامه بررسی و بازگویی مراحل لازم برای ارتقا قهوه صبحگاهی خود و لذت بردن از آن 6 راهکار دیگر نیز به شما معرفی می کنیم تا بتوانید بهترین انتخاب را برای شروع روز خود داشته باشید.

در بخش قبلی صحبت ما مراحلی که بازگو کردیم بیشتر بر دانه های قهوه تمرکز داشتیم ولی در ادامه سعی داریم بر نحوه دم کردن و تجهیزات لازم تمرکز کنیم.

بیشتر بدانیم: قهوه صبحگاهی و بررسی 10 روش برای ارتقا قهوه خود! (بخش اول)

5. آب را در ذهن خود داشته باشید!

آب

در تهیه قهوه صبحگاهی مهم نیست که چطور آن را درست کنید، قهوه چیزی بیش از دانه های قهوه و آب نیست، هنگامی که در انتخاب دانه های قهوه خود دقت کنید، گام منطقی بعدی این است که به انتخاب آب خود نیز دقت کنید.

بهترین آب برای استفاده در هنگام دم کشیدن قهوه (یا چای) آب تمیز و سرد است، آب آشامیدنی بطری شرکتی یا آب لوله کشی تصفیه شده بهترین گزینه می باشند که اغلب باعث تهیه یک فنجان قهوه با طعم و عطر تمیزتر و بهتر می شوند.

خرید قهوه استارباکس

6. یک روش دم آوری متفاوت را امتحان کنید!

روش دم کردن

روش های زیادی برای دم کردن یک فنجان قهوه وجود دارد، و امروزه شما محدود به استفاده از یک دستگاه قطره چکان سنتی نیستید.

به عنوان مثال شما می توانید برای تهیه قهوه صبحگاهی خود از پور اور یا فرنچ پرس استفاده کنید، یا دستگاه هایی که برای تهیه اسپرسو بسیار مناسب می باشند، مانند موکاپات و  ائروپرس نیز گزینه های بسیار خوبی هستند.

هر کدام از این وسایل و روش هایی که گفتیم می توانند یک فنجان قهوه غنی و خوش طعم ایجاد کنند که نسبت به روش کلاسیک دم کردن چکه ای یا قطره ای گزینه مناسبتری می باشند، ممکن است کمی بیشتر وقت بگیرند و اغلب فقط چند فنجان دم کنند، اما نتیجه آنها اغلب ارزشمندتر است.

7. تجهیزات را تمیز کنید.

تمیز کردن تجهیزات

پات قهوه ظرف چدنی نیست که با باقیماندن عطر و طعم قهوه درون آن بهتر شود، به همین خاطر باقی ماندن قهوه  از فرآیند دم کردن، طعم قهوه شما را خراب می کند بنابراین تمیز کردن پات قهوه بسیار مهم است.

شستن پات ها در دستگاه های تهیه قهوه در منزل هفته ای یکبار می تواند گزینه مناسبی باشد، اما برای دستگاه های دم کردن قطره ای، باید قطعات داخلی را نیز تمیز کنید تا تجمع قهوه و مواد معدنی از بین برود.

ماده ای که برای این کار گزینه مناسبی می باشد ترکیب سرکه و آب به نسبته 1 به 2 می باشد و آن را از داخل دستگاه عبور دهید و سپس آنرا با آب دو یا سه بار بشویید تا آب شفاف شود و بوی سرکه از بین برود.

خرید اسپرسوساز

8. از قهوه قدیمی پرهیز کنید

قهوه قدیمی

قهوه تلخ و بد مزه غالباً محصول گرم شدن بیش از حد یا سوزاندن قهوه است، اصولا این اتفاق زمانی می افتد که پات را روی شعله بگذارید تا زمانی که خشک شود، بدتر از آن، عمل گرم کردن مجدد آن در مایکروویو است!

اگر می خواهید واقعاً از قهوه خود لذت ببرید، یک فنجان تازه دم کنید، بهتر است یک پات را بیش از یک ساعت روی شعله قرار ندهید، و اگر قهوه اضافه آمد و نمی خواهید آن را هدر دهید، آن را در یخچال قرار دهید و بعداً در طول روز از یک قهوه یخ زده لذت ببرید.

9. در انتخاب شیرین کننده ها و خامه قهوه خود دقت کنید.

 

هر فنشیرینی قهوهجان قهوه را می توان با انواع شیرین کننده ها و خامه ها نوشید، بعضی از افراد می گویند که یک فنجان قهوه خوب به مواد افزودنی احتیاج ندارد، اما این قهوه شماست بنابراین هرچه می خواهید و دوست دارید با آن مخلوط کنید! 🙂

یک تکه کره کوچک را به جای شیر یا خامه امتحان کنید، شاید دوست داشته باشید و همچنین دارچین جایگزین بسیار خوبی برای شکر می باشد و یا شربت ها و سیروپ ها نیز گزینه مناسبی برای تغییر در طعم قهوه شما و پیدا کردن طعم ایده آل شما می باشند.

خرید قهوه فرانسه

10. آموختن تهیه قهوه صبحگاهی سبک کافی شاپ ها

قهوه صبحگاهی

تماشا کنید که باریستا در کافی شاپ قهوه شما را چگونه تهیه می کند و با کمی دقت متوجه خواهید شد که کار سختی نیست. روش های زیادی وجود دارد که می توانید به راحتی در خانه نوشیدنی کافی شاپی ایجاد کنید.

به عنوان مثال، یک لاته فقط به فوم شیر، یک لیوان و پات نیاز دارد! اکثر نوشیدنی ها اغلب راحت تر از آن چیزی هستند که فکر می کنید و به محض اینکه روش تهیه آنها را یاد بگیرید، از ساخت آنها لذت خواهید برد و از لحاظ اقتصادی نیز بسیار صرفه جویی خواهید کرد.

منبع: www.thespruceeats.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture