طرز تهیه موهیتو (کوکتل کوبایی) یکی از محبوبترین کوکتل های جهان!

موهیتو (کوکتل کوبایی) یکی از جذاب ترین و محبوب ترین نوشیدنی های جهان مخصوصا برای فصل گرماست، دلیل این موضوع هم ویژگی خاص این نوشیدنی در کاهش و رفع تشنگی می باشد.

که این موضوع نیز بخاطر عناصر تشکیل دهنده در تهیه این نوشیدنی می باشد که همه آنها کمک ویژه ای برای رفع تشنگی در انسان می کند. موهیتو به عنوان نماد طراوت در بین نوشیدنی ها می باشد، استفاده از نعناع و لیمو در این نوشیدنی این ویژگی خاص را به آن داده است.

تاریخچه کوتاه از موهیتو

تاریخچه لیمو نعناع

این نوشیدنی با ویژگی های خاصی که دارد در عین حال در روش تهیه بسیار ساده و آسان است و به راحتی می توانید آن را در منزل خود تهیه و سرو کنید.

در گذشته و در کشور کوبا بخاطر وجود مزارع نیشکر و هوای گرم و طاقت فرسا این کشور روی به مصرف یک نوشیدنی که از نعناع کوبایی، لیمو و شیره نیشکر تهیه می شد آوردند و اسم آن در زبان محلی معروف به “ال داک” شده بود.

این نوشیدنی آنقدر با استقبال و محبوبیت روبه رو شد که در یک مدت زمان کوتاه در سرتاسر جهان گسترش پیدا کرد و امروزه به نام موهیتو در بسیاری از کشورها با استقبال فراوان روبه رو شده است.

در بین طرفداران زیاد این نوشیدنی می توان به یکی از نویسنگان بزرگ و پدر ادبیات مدرن “ارنست همینگوی” اشاره کرد.

تهیه موهیتو در منزل

روش تهیه موهیتو

موهیتو با وجود طعم فوق العاده و خاص خود طرز تهیه آسانی دارد ما در اینجا نحوه تهیه این نوشیدنی را که مقدار کمی با روش اصلی آن بخاطر تفاوت فرهنگی متفاوت است.(عدم استفاده از مشروبات الکلی در آن)

مواد لازم

لیمو نعناع

  • دوقاشق چای خوری شکر (در صورت موجود بودن ترجیحا شکر قهوه ای)
  • 6 الی 8 برگ نعناع تازه
  • 60 تا 90 میلی لیتر نوشابه(تقریبا 1/4 لیوان و نوشابه بدون رنگ باشد مثل اسپرایت)
  • 1 لیمو متوسط (که به 4قسمت تقسیم شود)

یه تکه کوچک نعناع برای تزیین آن که به عنوان خوراکی استفاده می شود نیز تهیه کنید، و مقداری آب لیمو نیز در صورتی که

دوست دارید طعم ترشی موهیتو شما غالب باشد تهیه کنید.

مراحل تهیه موهیتو

کوکتل کوبایی

بعد از جمع آوری مواد مورد نیاز به سارغ تهیه این نوشیدنی می رویم، ابتدا شکر خود و برگه های نعناع تازه( بهتر است از مقداری کمی جوش شیرین نیز استفاده کنید که خاصیت اسیدی نوشدنی شما را کمی کنترل کند) را با همدیگر خوب بکوبید.

سعی کنید که بعد از کوبیدن با مقداری شکر نعناع های چسبیده شده به ظرف یا محل خود را کامل جدا کرده و برای موهیتو استفاده کنید. دقت کنید که سعی شود آنقدر کوبیدن ادامه پیدا کند تا طعم نعناع کاملا به مشام برسد.

دو قسمت از لیمو خود را درون یک ظرف بکوبید تا کاملا آب و تکه های آن له شود و سپس بعد از انجام این کار داخل لیوان بریزید و از یک تکه دیگر از لیموها فقط آب آن را گرفته و داخل لیوان بریزید وقسمت آخر لیمو را به عنوان تزیین روی لیوان و خوردن جداگانه خود نگه دارید.

بعد از تهیه لیمو و ترکیب نعناع و شکر آن ها را درون یک لیوان ریخته و نوشابه خود را بر روی مواد خود می ریزید حال اگر دوست دارید مقداری آب لیمو می توانید به آن اضافه کنید.

بعد از تهیه کامل می توانید چند ساعت بهتر است نوشیدنی شما درون یخچال باشد که علاوه بر خنک شدن طعم نعنا و لیمو کاملا آزاد شود و قبل از نوشیدن اضافه کردن یخ شکل ویژه ای به نوشیدنی شما می دهد.

نکته: می توانید بجای استفاده از شکر از سيروپ ها و یا شير نارگیل به عنوان شیرین کننده موهیتو خود استفاده کنید، و یا با اضافه کردن رنگ های خوراکی، جلوه ویژه ای به نوشیدنی خود بدهید.

منبع: www.thespruceeats.com

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture