فلت وایت یا کاپوچینو ؟؟ کدام یک برای نوشیدن بهتر است؟

تا بحال برای شما پیش آمده است که وقتی به لیست نوشیدنی ها نگاه کنید و ندونید چه چیزی را انتخاب کنید؟ یا اینکه گاهی دوست داشته باشید چیز جدیدی را امتحان کنید؟ اگر بین فلت وایت یا کاپوچینو بخواهید انتخاب کنید و تفاوت آنها را بدانید که کدام گزینه بهتری است به چه مواردی باید دقت کنید؟

خرید قهوه لاوازا

اینکه کدام یک از این دو نوشیدنی برای شما و متناسب با سلیقه شما برای نوشیدن گزینه مناسب تری می باشد و چه تفاوتی در ساختار تهیه آنها وجود دارد، اینها مواردی می باشد که دوست داریم با شما در این مقاله از کافی مافی با هم بررسی کنیم.

فلت وایت (Flat White) و کاپوچینو (Cappuccino)

نوشیدن کاپوچینو

این نوشیدنی محبوب و دلچسب در سال 1984 در کشور استرالیا اختراع شد که البته بعضی از منابع کشور اول را نیوزلند میدانند.

اما این موضوع خیلی از اهمیت زیادی برخوردار نیست، مهم این است که یک نوشیدنی اختراع شد که امروزه تقریبا در سرتاسر جهان از نوشیدن آن لذت می برند و تقریبا می توان گفت که موفقیت آن بسیار شگفت انگیز بوده است.

اما در مورد کاپوچینو موضوع کمی متفاوت است، کمتر کسی می شود که این قهوه فوق العاده را نشناسد، قدمت آن به قرن هفدهم در ایتالیا بر می گردد که تقریبا از سال 1930 به اروپا و سایر نقاط جهان معرفی شد.

خرید دانه قهوه

اگر درون مغازه ها به دنبال قهوه بگردید قطعا کاپوچینو جز اولین مواردیست که می توانید آن را پیدا کنید و تقریبا همه جا هست.

تفاوت اصلی فلت وایت و کاپوچینو در چیست؟

تقاوت اصلی کاپوچینو با

وقتی شما دنبال این موضوع هستید که فلت وایت یا کاپوچینو کدام یک را انتخاب کنید باید به بررسی تفاوت های آنها بپردازید، اولین موضوع و مهمترین آن روش تهیه و مواد تشکیل دهنده این دو نوشیدنی می باشد.

در فلت وایت از دو شات اسپرسو (50 میلی لیتر) که البته در نسخه اولیه به جای اسپرسو از قهوه دم کرده استفاده می شد ولی امروزه اسپرسو جایگزین آن شده است، به همراه مقداری شیر جوشیده که صاف، خامه ای و یک دست می باشد.

اما در مورد کاپوچینو تنها یک شات اسپرسو (25 میلی لیتر) را با مقداری شیر جوشیده فوم دار تهیه می کنند و در واقع فوم نقش اساسی در آماده کردن این نوشیدنی دارد دقیقا بر عکس فلت وایت.

از لحاظ اندازه نیز فلت وایت بین 175 تا 225 میلی لیتر می باشد در حالی که کاپوچینو در حدود 150 تا 180 میلی لیتر می باشد.

خرید چای ماسالا

که با یک حساب ریاضی از میزان اسپرسو و حجم نوشیدنی ها که در بالا گفتیم می توانید میزان شیر استفاده شده در این دو نوشیدنی را حساب کنید، به طور کلی میزان استفاده شدن شیر در فلت وایت بیشتر از میزان شیر در کاپوچینو می باشد.

اما فراموش نکنید که هم حجم فلت وایت بیشتر بود و هم میزان اسپرسو آن که این موارد باعث میشود نسبت شیر به اسپرسو در کاپوچینو بیشتر از فلت وایت باشد، در کاپوچینو نسبت شیر به اسپرسو 4 به 1 می باشد ولی در فلت وایت 2 به 1 می باشد.

پس می توان نتیجه گرفت که در سه مورد، مقدار اسپرسو، مقدار شیر و بافت شیر این دو نوشیدنی متفاوتند که البته فراموش نکنید که همه این موارد در طعم و مزه نیز بسیار موثر می باشند.

کافئین فلت وایت یا کاپوچینو کدام یک بیشتر است؟

فلت وایت یا کاپوچینو

خب می توان گفت این موضوع تقریبا واضح است، فلت وایت بخاطر استفاده از  2 شات اسپرسو در اینجا برنده است و کافئین بیشتر دارد اما می خواهیم کمی در مورد سلیقه ها صحبت کنیم.

هر کسی تعداد جوانه های چشایی متفاوتی دارد (دامنه متوسط ​​بین 2000 تا 10000 است) و به همین دلیل است که ما غذا و همچنین قهوه را بسیار متفاوت درک می کنیم، لحظه نوشیدن یک جرعه قهوه، دهان شما پر از طعم و مزه می شود که طعم قهوه نتیجه سه عنصر اساسی است: احساس طعم تلخی، اسیدیته و شیرینی.

که اگر بخواهیم بزرگترین و مهمترین تفاوت را بین فلت وایت و کاپوچینو بیان کنیم باید به سراغ این موضوع برویم، یعنی مزه!

که اگر بخواهیم این موضوع را در یک جمله بیان کنیم باید بگوییم فلت وایت یک قهوه قوی و غنی از لحاظ طعم می باشد که دارای طعم و عطر بالای قهوه و اسیدیته مناسبی می باشد، در حالی که کاپوچینو دارای یک طعم شیرین، تازه و ملایم است که باری نوشیدن با ترکیباتی مثل بیسکوییت و کیک گزینه بسیار مناسبی می باشد.

 

خرید قهوه فرانسه

 

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture