ژله قهوه و طرز تهیه یک دسر فوق العاده از آن (کافی ژلی)

ژله قهوه را می توان یکی از دلچسب ترین و در عین حال سالم ترین نوع دسرها دانست، دلیل این موضوع هم به استفاده کمتر از افزودنی هایی مثل شکر می باشد، اما این ژله علاوه بر اینکه به تنهایی و بعد از یک وعده غذایی قابل سرو می باشد، می توان از آن برای تهیه نوشیدنی های مختلفی استفاده کرد که ما در این مقاله از قصد داریم یکی از آنها به نام کافی ژلی که یکی از محبوب ترین دسرهای استارباکس می باشد نیز بپردازیم.

معرفی ژله قهوه و طرز تهیه آن

ژله قهوه

ژله قهوه که در دهه 60 میلادی اولین بار در کشور ژاپن تهیه شد توانست به سرعت دوست داران بسیاری را برای خود جذب کند، به طور قطع کسانی که عطر و مزه قهوه را دست داشته باشند عاشق این دسر خواهند شد.

این ژله امروزه در کشورهای اروپایی و آمریکا بسیار شناخته شده می باشد و به همین خاطر استارباکس که به طور قطع شناخته شده ترین فروشگاه های قهوه می باشد تصمیم گرفت از این ژله ها برای تهیه یک نوشیدن خاص برا فصل تابستان و هوای گرم استفاده کرد و دسر کافی ژلی را عرضه کرد.

ما در ابتدا روش تهیه ژله قهوه را برای شما آموزش می دهیم و سپس به سراغ دسر کافی ژلی خواهیم رفت و درست کردن آن در منزل خواهیم رفت.

طرز تهیه ژله قهوه

ژله قهوه

ژله قهوه به خودی خود یک ژله سبک می باشد که که میزان شیرینی آن کم می باشد، به خاطر همین دو ویژگی می توان گفت این دسر یک گزینه بسیار مناسب مخصوصاً برای بعد از شام می باشد زیرا نه هضم سنگینی دارد و نه کالری بالایی.

مواد لازم

  • دو فنجان قهوه (اسپرسو)
  • دو قاشق غذاخوری شکر
  • یک قاشق پودر ژلاتین
  • خامه زده شده (خامه پاکتی کاله)یا بستنی وانیل (بستنی کیلویی میهن) برای تزیین روی دسر (اختیاری)

شما می توانید برای تهیه این دسر از انواع قهوه دم کرده استفاده کنید، ولی بهترین گزینه برا اینکار اسپرسو می باشد، بعد از مخلوط کردن اسپرسو با شکر، آنها را بر روی حرارت قرار دهید تا به دمای جوش برسد.

در گام بعدی لازم است تا پودر ژلاتین را با 4 قاشق آب جوش ترکیب کنید و سپس مخلوط بدست آمده را به قهوه و شکر اضافه کنید و حرارت زیر آن را خاموش کنید.

سپس دسر خود را درون فنجان ها ریخته وبه مدت 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا خنک شود، پس از خنک شدن اگر می خواهید ژله قهوه را به تنهایی نوش جان کنید می توانید با اضافه کردن خامه و بستنی به آن طعم متفاوتی بدهید اما اگر قصد دارید که کافی ژلی استارباکس را تهیه کنید فعلاً چیزی به آن اضافه نکنید.

طرز تهیه کافی ژلی

کافی ژلی

کافی ژلی این دسر قهوه که یکی از نوشیدنی های فوق العاده برای تابستان می باشد از سه بخش اصلی تشکیل می شد: ژله قهوه، آیس کافی و خامه زده شده

گام اول

در قسمت قبل ما روش تهیه ژله قهوه را به طور دقیق برای شما بیان کردیم، اما برای اینکه بتوانیم از آن برای کافی ژلی استفاده کنیم لازم است چند تغییر کوچک در آن ایجاد کنیم:

اول اینکه قهوه ای که برای تهیه ژله استفاده می کنید بهتر است کمی رقیق باشد، به همین خاطر اسپرسو را قبل از استفاده کمی با آب داغ رقیق کنید، تقریباً شبیه به قهوه امریکانو

دوم اینکه بهتر است ژله شما شیرین نباشد و به همین خاطر توصیه می کنیم شکر را از مواد اولیه حذف کنید.

گام دوم

کافی ژلی

برای آنکه شما بخواهیم آیس کافی مناسب برای تهیه این دسر را آماده کنید با کار سختی رو به رو نیستید و تنها مرحله سخت کار جمع کردن مواد اولیه لازم می باشد.

  • 10 کیوب (تکه مکعبی شکل) یخ
  • 2 فنجان قهوه
  • 4 قاشق غذاخوری خامه
  • ۲ قاشق چایخوری شکر
  •  2 قاشق چایخوری سیروپ وانیل
  • سس شکلات به مقدار دلخواه

این مقدار مواد اولیه ای که در اینجا برای شما معرفی کردیم برای تهیه کافی ژلی دو نفره می باشد، حال روش تهیه این آیس کافی با چیزی که در روش اصلی انجام می شود متفاوت است، شما در اینجا کافیست تمام مواد اولیه را درون مخلوط کن بریزید و کاملاً ترکیب کنید.

فراموش نکنید که قهوه شما برای انجام اینکار باید از قبل تهیه شده و آماده باشد و زمانی که هنوز قهوه داغ است شکر را به آن اضافه کنید و پس از هم زدن و حل شدن شکر اجازه دهید که ترکیب شما سرد شود و بعد از انجام اینکار می باشد که شما باید مواد را درون مخلوط کن بریزید.

مورد دیگری نیز که لازم است به آن اشاره کنیم این است که شما می توانید از قهوه فوری نیز برای تهیه آیس کافیِ ژله قهوه استفاده کنید، دو لیوان آب جوش تهیه کنید و به ازای هر لیوان آب یک قاشق چایخوری قهوه فوری درون آن بریزید.

 گام سوم

کافی ژلی

در گام سومی به سراغ آماده کردن خامه زده شده می رویم. برای تهیه خامه زده شده کار سختی ندارید و تنها کافیست 4 قاشق غذا خوری خامه صبحانه پاکتی را با مقدار خیلی کم شکر مخلوط کنید و اینکار را تا جایی انجام میدهید که هوا به داخل خامه شما نفوذ کند و کمی حجم بگیرد.

گام چهارم

ژله قهوه

در گام چهارم و پایانی کار نوبت به ترکیب و استفاده از مواد تهیه شده میرسد، شما در 3 گام نخست، ژله قهوه ، آیس کافی و خامه زده شده را تهیه کردید حال باید 2 ماگ شیشه ای زیبا را از قبل آماده کنید.

ژل قهوه آماده شده را به اندازه مساوی کف ماگ ها بریزید تا تقریباً 1/3 ا حجم لیوان شیشه ای شما را پر کند، سپس بر روی ژل را با یک قاشق از خامه زده شده بپوشانید و بعد از آن آیس کافی را بر روی خامه بریزید.

در پایان کار نیز خامه زده شده را بر روی آیس کافی ریخته و سطح دسر قهوه خود را بپوشانید، در این مرحله می توانید از مقداری پودر شکلات به عنوان افزودنی و چاشنی بر روی خامه بپاشید.

کافی ژلی شما آماده سرو می باشد و می توانید با یک نوشیدنی فوق العاده که با ژله قهوه آماده شده است در هوای گرم تابستان لذت ببرید.

 

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture