ائروپرس و بررسی 3 روش ساده برای دم کردن قهوه توسط آن! (بخش اول)

اگر از علاقه مندان به قهوه هستید و دنبال تهیه قهوه در منزل خود هستید، قطعا نام ائروپرس Aeropress را شنیده اید ائروپرس، در سال 2005 اختراع شد و دنیای قهوه را متحول ساخت، طراحی نوآورانه و ساده آن نظر بسیاری از کارخانه های تولید کننده قهوه و باریستاهای حرفه ای را به خود جلب کرده است!

ما در گذشته نحوه استفاده از این دستگاه را برای شما معرفی کرده ایم و در اینجا بیشتر سعی داریم روش هایی که می توان به راحتی برای دم کردن قهوه خود از ائروپرس استفاده کنید را برای شما بازگو کرده ایم.

دم کردن قهوه به وسیله ائروپرس

دم کردن

اولین قدم این است که بفهمید کدام روش دم کردن در آن را ترجیح می دهید، استاندارد (معمولی)، معکوس یا اسپرسو و مرحله بعدی آن یافتن اندازه آسیاب مناسب با آب مناسب است.

یکی از کلیدهای موفقیت ائروپرس قابلیت کاربردی بودن بالای آن است، همین موضوع عم باعث شده که بسیاری از باریستاهای حرفه ای در سراسر جهان آن را به عنوان وسیله اصلی دلخواه خود در مسابقات کنند که دلیل آن هم تطبیق پذیری بالای آن است.

دستور العمل این دستگاه

دستورالمل قهوه

در ابتدای کار باید گفت نکته مشترک اصلی ائروپرس و سایر دستگاه های برقی تهیه قهوه، فشار است، و تفاوت اصلی آن نیز استفاده از دستتان به جای نیروی برق می باشد.

مذیت این موضوع تنها آسان شدن استفاده نمی باشد، بلکه بر قابلیت انعطاف پذیری آن نیز افزوده می شود، در حال حاضر تنها دم کننده ای است که می تواند به روش های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد و بسته به سلیقه شما قوه شما را آماده کند.

برای مبتدیان دو روش وجود دارد که می توانید برای تهیه یک فنجان قهوه فیلتری معمول استفاده کنید: روش استاندارد و معکوس

نکته ای که باید در مورد این دستگاه به آن توجه کنید، تعدادی عدد مندرج در یک سمتش می باشد که اصولا این اعداد از 1 تا 4 وجود دارد و برای محاسبه و اندازه گیری میزان قهوه شما برای وعده های مختلف می تواند بسیار تاثیر گزار باشد.

به طور مثال اگر شما قصد دارید برای 4 نفر قهوه دم کنید این دستگاه کمک زیادی به شما برای انجام این کار خواهد کرد.

1. روش دم کردن استاندارد

ائروپرس

روش استاندارد یا همان معمولی در ائروپرس همان روش پیشنهادی توصیف شده در کیت دستورالعملهای این دستگاه می باشد که به طور واضح نیز نحوه تهیه قهوه توسط این دستگاه ذکر شده است.

برای انجام اینکار به مواد و وسایلی نیاز دارید که آنها را باهم یررسی می کنیم: قهوه تازه رست شده (در صورت امکان محلی)، آب تصفیه شده، فیلتر کاغذ یا فلز، گریندر (آسیاب کننده قهوه، ترازو، تایمر و همزن ائروپرس!

راهنمای گام به گام دم کردن استاندارد با ائروپرس

گام اول) 250 گرم آب را تا دمای 175 درجه فارنهایت یا همان 80 درجه سانتی گراد گرم کنید.

گام دوم) 17 گرم قهوه را انتخاب کنید و توسط گریندر یا همان خردکن خود در اندازه متوسط آسیاب کنید.

گام سوم) قهوه خود را درون ائروپرس خود بریزید و سپس آب خود را که از قبل کرده اید را بر روی آن بریزید.

گام چهارم) نزدیک به دو دقیقه ائروپرس را به آرامی به سمت پایین فشار دهید.

گام پنجم) قهوه را از ائورپرس خارج کرده و بعد از ریختن آن درون فنجان از نوشیدن قهوه خود لذت ببرید.

هنگامی که با روش استاندارد قهوه خود را دم کردید، بعد از آن روش معکوس را امتحان کنید و آنها را باهم مقایسه کنید.

تهیه قهوه با ائروپرس آسان است اما به دلیل نسبتاً جدید بودن آن، پیشنهاد می کنیم حداقل سه بار آن را انجام دهید تا بتوانید نتیجه دلخواه را بدست بیاورید و قادر باشید آن را قضاوت کنید.

منبع: www.craftcoffeeguru.com

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture