کوکتل چیست؟ روش اصلی تهیه یک کوکتل میوه ای چگونه است؟

کوکتل یکی از نوشیدنی های محبوب فصل گرما می باشد که خیلی از مردم به نوشیدن آن روی می آورند، در ابتدا تعریف ساده ای از کلمه “کوکتل” به شما معرفی میکنیم:
مطابق فرهنگ لغت مریم وبستر کوکتل  “هر نوشیدنی مخلوط شده با مواد طعم دهنده که حالت یخی دارد” است، هرچند این یک تعریف کلی می باشد!

اولین کوکتل چه بوده است؟

کوکتل چیست؟
مردم قرن هاست که از مخلوط نوشیدنی ها استفاده می کنند، غالباً برای تهیه نوشیدنی ها با طعم های مختلف و همچنین تهیه  اکسیرهای دارویی! قرن هفدهم و هجدهم بود که از کلمه کوکتل، برای مخلوط نوشیدنی های مختلف استفاده شد و از آن زمان رواج پیدا کرد.
دستور العمل اصلی “کوکتل” که برای اولین بار استفاده شد، کوکتل “براندی” ترکیبی از کنیاک، طعم دهنده پرتقال (شیرین کننده) که با یخ (آب سرد) مخلوط می کردند و اصولا با لیمو سرو می شد.

طرز تهیه کوکتل میوه ای:

میوه در نوشیدنی

کوکتل میوه ای یکی از بهترین نوشیدنی ها برای استفاده در میهمانی ها و جشن های شما می باشد، که در اینجا سعی داریم روش تهیه کوکتل میوه ای کلاسیک را برای شما توضیح دهیم!

مرحله 1: میوه مناسب را انتخاب کنید!

طرز تهیه ککتل
در مورد مواد لازم برای کوکتل میوه شما هیچ قانون  و محدودیت سختی وجود ندارد، همه چیز در آن به تعادل مربوط است. منظور از تعادل یعنی شما باید سعی کنید  میوه هایی که در کنار هم استفاده کنید، مکمل یکدیگر باشند مانند توت فرنگی و موز یا خربزه و آناناس!
البته، برای به دست آوردن بهترین مواد تشکیل دهنده، میوه هایی را انتخاب کنید که متناسب با فصل هستند، به عنوان مثال در زمستان، از میوه هایی مثل کیوی پرتقال استفاده کنید و در تابستان سراغ میوه هایی مثل آلوهای آبدار، زردآلو و هلو بروید.

مرحله 2: تهیه یک سس زینگی!

تهیه سس برای نوشیدنی
تهیه این سس همان چیزی است که کوکتل میوه شما را خاص می کند، چیزی که در تهیه کوکتل میوه ای نباید از آن ترسید ترکیب مواد مختلف است!
سعی کنید تا می توانید از عصاره میوه های مختلف و همچنین موادی مثل وانیل استفاده کرده و از استفاده قند و شکر در آن خودداری کنید. اگر هم تمایل به نوشیدنی های شیرین دارید بجای استفده از قند و شکر سعی کنید از شربت استفاده کرده و ترکیب میوه های خود را به گونه ای انتخاب کنید که کوکتل شما شیرین شود.
با توضیحاتی که دادیم برای تهیه این سس ویژه شما مخلوطی از آب، عسل و آب لیمو تهیه کنید و درون این مخلوط مقداری زنجبیل تازه، پوست لیمو یا لیموترش رنده کنید،مخلوط بدست آمده را بجوشانید و آن را بگذارید تا خنک شود.

مرحله 3: میوه ها را به یک اندازه و یکسان خرد کنید!

کوکتل
سعی کنید که میوه های انتخابی شما کاملا یکسان خرد شوند این کار باعث میشود که بعضی از میوه های شما کاملا له شود و بعضی از آنها کاملا سالم باقی بماند.

مرحله 4: یک شب کوکتل را به حال خودش رها کنید!

موهیتو
در آخر اینکه میوه ها را با سسی که از قبل تهیه کرده اید کاملا بپوشانید، و کوکتل را ترجیحا یک شب در یخچال بگذارید تا کاملا سس شما و میوه ها با هم یکی شوند و طعم همدیگر را بگیرند.

این کار باعث می شود نوشیدنی شما کاملا طعم یک دست و دلچسبی پیدا کند و حتما سعی کنید که قبل از استفاده 15 دقیقه قبل آن را از یخچال بیرون آورده که در هنگام نوشیدن طعم یخ زدگی به کوکتل شما داده نشود.

مرحله 5: اضافه کردن خامه!

خامه بر روی نوشیدنی

اضافه کردن خامه یک مرحله اختیاری است که اگر شما دوست دارید کوکتل، شما غلیظ تر و حالت ژله ای بیشتر داشته باشد، استفاده از خامه بر روی آن گزینه بسیار مناسبی می باشد که طعم دلپذیری به کوکتل میوه شما می دهد.

نکته: استفاده از ترکیب دو آب میوه و ریختن تعدادی از تکه های میوه ها در داخل آن برای تهیه یک کوکتل میوه روش آسان و سریع برای تهیه یک نوشیدنی است که باید به آن توجه کرد که با روش اصلی و کلاسیک تهیه کوکتل میوه که در بالا توضیح دادیم، از لحاظ طعم و مزه بسیار متفاوت است!
منابع:

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture