بهترین نوع فیلتر قهوه (کاغذی، فلزی یا فیلتر پارچه ای)

برای نوشیدن یک قهوه ملاک های بسیار مهمی برای افزایش کیفیت وجود دارد که یکی از این موارد انتخاب بهترین نوع فیلتر قهوه می باشد، فیلترهای متنوعی برای برای انتخاب وجود دارد، کاغذی، فلزی و فیلتر پارچه ای رایج ترین این موارد می باشد.

 

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

فیلترهای قهوه کاغذی تکه های بزرگ قهوه و روغن های یک فنجان را به طور کامل جدا می کند اما این موضوع در مورد فیلترهای قهوه فلزی کمی متفاوت است و قسمت های بسیار ریز قهوه را عبور می دهند و باعث ایجاد طعم سنگین تر و بافت بیشتری در قهوه شما می شود.

همچنین وقتی به سراغ فیلترهای پارچه ای می رویم می بینیم که به هیچ قطعه کوچک یا بزرگی از قهوه اجازه عبور نمی دهند اما  با عبور برخی روغن ها بافت بیشتری به قهوه شما می دهد.

فواید فیلترهای قهوه کاغذی

فیلتر کاغذی قهوه

اگر به دنبال استفاده راحت از فیلترهای قهوه باشید نمی توان گفت فیلترهای کاغذی در بالای لیست بهترین نوع فیلتر قهوه قرار می گیرد اما به طور قطع می توان گفت که استفاده از فیلترهای کاغذی بسیار آسان است، دانستن این موضوع را می توان در میزان استفاده از این نوع فیلتر دانست که بسیار رایج می باشد و به راحتی قابل دسترس می باشد.

خیلی از افراد وقتی برای نوشیدن قهوه به سراغ کافی شاپ ها می روند دنبال این موضوع می باشند که از قهوه کاغذی برای آماده کردن قهوه آنها استفاده نشده باشد چون بر این باورند که یک طعم و مزه خاصی به قهوه می دهد.

اما نکته ای که در اینجا پیش می آید این موضوع است که در واقع بسیاری از این افراد اصلا نمی توانند این طعم را بفهمند و در واقع فقط یک چیزی شنیده اند!

حتی اگر می خواهید از شر چنین عطر و طعم آزار دهنده ای به طور کامل خلاص شوید، راه حل این است که ابتدا مقداری آب دمای دم کرده (تقریبا جوش) از آن عبور داده و بگذارید قبل از ریختن قهوه و دم کشیدن آن، آب از فیلتر شما چکه کند.

فواید فیلتر قهوه فلزی

فیلترهای قهوه فلزی

فیلترهای فلزی از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند که البته در بعضی اوقات با یک پوشش نازک طلایی پوشانده می شوند که باعث می شود بتوانید سالها بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

هنگام انتخاب فیلتر فلزی دو نکته باید به خاطر داشته باشید اول اینکه متخلخل بودن آنها از کاغذ بیشتر است و باعث می شود قهوه با سرعت بیشتری در محفظه ها نفوذ کند، که این امر می تواند باعث شود دم کرده شما کمی ضعیف تر شود و به برخی از اسیدهای چرب طبیعی قهوه اجازه می دهد تا وارد دم کرده شما شود.

که البته شما می توانید با زیاد اضافه کردن قهوه آسیاب شده درون فیلتر از عبور سریع محلول قهوه از فیلتر جلوگیری کنید و قهوه غلیظ تری تهیه کنید.

اما دقت کنید که اسیدهای چرب قهوه که می تواند از فیلترهای قهوه فلزی عبور کند شامل کلسترول نیز می شود و توصیه می کنیم که اگر پزشک شما را از خوردن غذاهای چرب منع کرده سعی کنید به فکر استفاده از فیلتر دیگری باشید.

بیشتر بخوانید:

خرید دانه قهوه

فواید فیلتر قهوه پارچه ای

فیلترهای قهوه پارچه ای

شاید با شنیدن نام آن تصور کنید فیلترهای قهوه پارچه ای از مدل های جدید به حساب می آید در حالی که این نوع فیلتر قهوه از فیلتر کاغذی اختراع شد و بسیار استفاده می شد که با ورود فیلترهای کاغذی استفاده از آنها کمتر شد.

این نوع فیلتر بیشتر برای تهیه قهوه پور اور مورد استفاده قرار می گیرد که لازم است به این نکته دقت شود که از هر وسیله ای مثل جوراب برای این کار نمی توانید استفاده کنید.

جنس اصلی فیلترهای پارچه ای از پنبه می باشد که بسیاری از آنها از پنبه ارگانیک معتبر ساخته می شوند.

توصیه می شود فیلترهای پارچه ای خارج از جعبه به مدت چند دقیقه جوشانده شوند تا به درستی پاکیزه شوند و آلودگی های آنها از بین برود، دقیقا همان کاری که برای لباس هایمان استفاده می کنیم لازم است برای فیلتر پارچه ای نیز انجام دهیم.

از لحاظ نحوه فیلتر قهوه نیز باید بگوییم که اگر آسیاب قهوه شما به خوبی انتخاب شود کارایی آن بسیار مناسب تر از فیلترهای فلزی می باشد.

نکته مهم این است که پس از استفاده تنها کاری که باید انجام دهید این است که رسوب قهوه را تکان دهید، فیلتر را بشویید و خشک کنید.

فروشگاه قهوه کافی مافی

برای از بین بردن هرگونه تجمع روغنی بر روی آن هر چند ماه یک بار به آب جوش برای شستن نیاز دارید، اما به غیر از این موارد باید گفت جایگزین سازگار با محیط زیست برای کاغذهای یکبار مصرف در فیلترهای کاغذی هستند، آنها همچنین هیچ نوع طعم و مزه ای در قهوه شما ایجاد نمی کنند، مگر اینکه آنها را در مواد شوینده بشویید، که این کار را لطفا اصلا نکنید.

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture