پانچ میوه ای و معرفی 5 نوع جذاب آن برای روزهای گرم

پانچ میوه ای یکی از گزینه های جذاب و بسیار ایده آل می باشد که به خاطر وجود و استفاده از انواع میوه ها درون خود  تبدیل به یک نوشیدنی محبوب در کشورهای خارجی شده است. اما استفاده از این نوشیدنی هنوز در ایران ما به اندازه کافی شناخته شده و رایج نشده است، شاید دلیل آن هم وجود الکل به عنوان یکی از مواد اصلیه این نوشیدنی می باشد که البته ما برای آن نیز راه حلی به شما معرفی کرده ایم.

ما در این مقاله از کافی مافی سعی داریم به طور کامل نوشیدنی پانچ میوه ای را برای شما معرفی کنیم و سپس به بررسی روش تهیه 5 نوع از اصلی ترین انواع این نوشیدنی خواهیم رفت، پس توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

پانچ میوه ای چیست؟

مرکبات میوه

می خواهیم در مورد نوشیدنی صحبت کنیم که با شنیدن نام آن در ابتدا شاید فکر کنیم که این نوشیدنی مخصوص کشورهای اروپایی می باشد اما جالب است بدانید که نام پانچ میوه ای دارای ریشه سانسکریتی و به معنای همان “پنج” ما ایرانی ها می باشد و در ابتدا در کشور هندوستان برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفته است.

نوشیدنی پانچ میوه ای از لحاظ ساختاری جز آبمیوه های طبیعی به حساب می آید که از ترکیب میوه های مختلف و موارد دیگر تهیه می شود، اما در ساختار این نوشیدنی 5 ماده اولیه همیشه استفاده می شوند و نقش اصلی را در آماده کردن آن دارا می باشند؛ الکل، شکر، لیمو، آبمیوه و ادویه (معمولا زنجبیل و دارچین)

در بین مواد اولیه پانچ میوه این نام الکل را مشاهده می کنیم که ما ایرانی ها به خاطر اعتقادات مذهبی خود از خوردن آن امتناع می کنیم پس باید به فکر جایگزینی برای آن در ساختار این نوشیدنی باشیم که بهترین گزینه برای اینکار آب گازدار می باشد که نتجه ای بسیار شبیه به پانچ میوه ای الکلی برای شما به همراه دارد.

همانطور که احتمالاً باید حدس زده باشید این نوشیدنی به خاطر وجود استفاده از لیمو و آب آن در خود دارای طعم و مزه ای ترش می باشد و اگر شما دنبال نوشیدنی های ترش مزه می باشید می توانیم بگوییم که پانچ ب طور قطع میتونه یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد که در ادامه مدل های مختلفی از آن را برای شما معرفی خواهیم کرد.

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

انواع نوشیدنی پانچ میوه ای

پانچ میوه ای

بعد از آنکه به معرفی کامل و کلی در مورد پانچ میوه ای انجام دادیم لازم است که به معرفی انواع اصلی این نوشیدنی بپردازیم و آنها را برای شما معرفی کنیم.

قبل از اینکه بخواهیم اینکار را انجام دهیم لازم است بدانید که در روش های تهیه ایرانی این مدل ها ما از آب گازدار استفاده کردیم و اگر دنبال روش تهیه اصلی آنها می باشید تنها کافیست به جای نام آب اکسیژنه از نام الکل استفاده کنید و سایر موارد باهم یکسان می باشد.

این پانچ های میوه ای برای کسانی که دنبال یک رژیم غذایی سالم و استفاده از یک نوشیدن طبیعی می باشند، می تواند از بهترین گزینه هایی باشد که می توانید آنها را انتخاب و استفاده کنید.

1. پانچ هندوانه و خیار

آبمیوه هندوانه خیار

از آنجایی که در حال نزدیک شدن به فصل گرما و هوای گرم تابستان می باشیم سعی کردیم اولین گزینه ای که برای معرفی در بین انواع پانچ میوه ای انتخاب می کنیم متناسب با این موضوع باشد.

نوشیدنی پانچ هندوانه و خیار را می توان یک گزینه ایده آل برای رفع تشنگی و عطش در فصل گرما معرفی که روش تهیه آن نیز بسیار ساده می باشد و مواد اولیه آن نیز برای تهیه گزینه های بسیار رایج و در دسترس می باشد.

در طرز تهیه این نوشیدنی کافیست که چند قاچ هندوانه را با تعدادی اسلایس خیار با هم ترکیب کنید و سپس به ترکیب آنها شکر، آبلیمو، ادویه و آب گازدار را اضافه کنید.

برای آنکه این نوشیدنی برای مصرف در هوای گرم مناسب تر شود بهتر است آن را چند ساعت درون یخچال قرار دهید تا خنگ شود و یا می توانید از چند تکه یخ نیز برای اینکار استفاده کنید.

2. نوشیدنی پانچ میوه ای انگور

پانچ میوه ای

به سراغ دومین نوع پانچ میوه ای میرویم که باز هم برای نوشیدن در فصل گرما گزینه بسیار ایده آلی می باشد، آن هم با میوه فوق العاده خوشمزه و محبوب انگور که همیشه نوشیدنی های ان مورد استقبال قرار میگرفته است. 🙂

برای طرز تهیه این نوشیدنی نیز با کار سختی رو به رو نمی باشید و برای درست کردن آن کافیست که آب دو میوه انگور (بهتر است انگور سیاه باشد) و گریپ فروت را تهیه کرده و آن ها را باهم مخلوط کنید و سپس شکر، آبلیمو، ادویه و آب گازدار را به آنها اضافه کنید و سپس ترکیب آنها را درون یخچال قرار دهید.

فراموش نکنید که زیبایی و تزیین می تواند به لذت نوشیدنی های شما جلوه ویژه ای ببخشد و برای این پانچ میوه ای شما می توانید از دانه های انگور و برش های لیمو برای تزیین استفاده کنید.

خرید دانه قهوه

3. طرز تهیه پانچ مرکبات

پانچ مرکبات

بعد از معرفی دو آبمیوه طبیعی جذاب برای تابستان به سراغ گزینه ای می رویم که برای فصل پاییز بسیار ایده آل می باشد، یک از مهمترین مزایای پانچ میوه ای این می باشد که می تواند متناسب با فصل و ذائقه شما گزینه های مختلفی را برای شما به همراه بیاورد.

برای تهیه پانچ مرکبات شما برخلاف دو گزینه قبل به میوه های بیشتری برای اینکار احتیاج دارید که 4 میوه، آناناس، پرتقال، نارنگی و گریپ فروت مهمترین و گزینه های اصلی اینکار می باشند که شما می توانید متناسب با ذائقه خود در بین این گزینه ها مواردی را حذف یا اضافه کنید.

برای طرز تهیه این نوشیدنی کافیست که به اندازه نصف پیمانه از آب هر یک از این میوه ها را باهم ترکیب کنید و سپس شکر، آبلیمو و آب گازدار را به آنها اضافه کنید.

به این موضوع توجه کنید که مقدار مواد اولیه متناسب با ذائقه شما می تواند کاملاً متغیر باشد و به همین خاطر است که ما مقداری مشخص برای هر کدام از آنها معرفی نمی کنیم، به طور مثال طبیعیست افرادی که دوست دار نوشیدنی های ترش می باشند مقدار بیشتر آبلیمو را ترجیح می دهند تا شکر!

4. پانچ چای و آموزش نحوه درست کردن

در بین پانچ هایی که تا اینجای کار برای شما معرفی کردیم موضوع مشترکی که در بین همه آنها وجود داشت، زمان کوتاه تهیه کردن آنها می باشد. اما می خواهیم بعد از پاچ های میوه ای به سراغ گزینه برویم که برخلاف موارد قبلی مدت زمان زیادی برای آماده شدن نیاز دارد و آن هم پانچ چای می باشد.

مواد اولیه ای که برای این چای نیاز است، چای دم کرده، نعناع، چوب دارچین، شکر، آبلیمو و آب گازدار (اختیاری) می باشد

در درست کردن پانچ چای باید چای دَم‌کرده را کنار بگذارید تا سرد شود. سپس چای را از صافی عبور داده و آن را با آبلیمو، شکر، چند برگ نعنا، یک چوب دارچین و آب گازدار (در صورت تمایل) مخلوط کنید.

روی لیوان را با یک سلفون پوشانده و چند ساعتی داخل یخچال بگذارید. پس از گذشت چند ساعت محتویات لیوان را از یک صافی عبور داده و با چند تکه یخ، برگ نعنای تازه و چند برش لیمو و پرتقال سرو کنید.

5. پانچ میوه ای آنانس برای لاغری

آبمیوه آناناس

آخرین گزینه ای که قصد داریم در بین انواع پانچ میوه ای برای شما معرفی کنیم پانچ آناناس می باشد که یک گزینه فوق العاده برای کسانی می باشد که دنبال نوشیدنی های کم کالری برای جلوگیری از چاق شدن می باشند.

اگر جز افرادی می باشید که خیلی به رژیم غذایی خود اهمیت می دهید، به طور قطع این نوشیدنی برای شما بسیار مناسب می باشد، و برای درست کردن آن کافیست به شکل زیر عمل کنید:

دقیقاً مانند روش های گذشته طرز تهیه پانچ آناناس ساده است. یک لیوان آب اناناس را با آبلیمو و سایر مواد لازم مخلوط و درنهایت پانچ خود را با برش‌های آناناس و لیمو تزیین کنید.

ما در این مقاله از کافی مافی سعی کردیم بهترین پانچ میوه ای که در دنیا در حال نوشیدن می باشد را برای شما معرفی کنیم، اگر شما نیز گزینه هایی از این نوشیدنی فوق العاده می شناسید در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید.

خرید چای ماسالا

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture