راهنما خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات : ذخیره، حفظ تازگی و کیفیت دانه های قهوه با تجهیزات مدرن

امروزه قهوه دومین تجارت بزرگ در جهان است. با روند روبه رشد آن، دانه های قهوه به جای کیسه یا کیسه های بزرگ در سیلو های قهوه ذخیره می شوند.

سیلو یک راه حل اقتصادی و منطقی برای ذخیره دانه های قهوه است. زیرا راحتی استفاده از قهوه ورودی و خروجی، کیفیت، تازگی و سالم ماندن دانه های قهوه حفظ می شود!

جزئی از تجهیزات مدرن در صنعت قهوه به شمار می آید که بنا بر کاربرد در سایزها و جنس های مختلفی برای محیط های متفاوت مثل کارخانه، کافی شاپ، فروشگاه ها و منازل  طراحی و ساخته می شوند.

سیلو قهوه یک قهرمان دیده نشده!

سیلو قهوهذخیره قهوه از مهمترین تجهیزات در سیستم های فرآیند تولید و نگهداری قهوه است. ذخیره دانه های قهوه چه سبز، رست شده و  تازه چیده شده به مهندسی و اجرای خوب نیاز دارد.

در این مطلب سعی شده است به دنبال راه حل هایی در مورد حفظ طراوت، گندزدایی، دانه و مخلوط قهوه و کنترل مصرف بهینه مصرف باشیم.

اصول تخلیه در سیلو  

سیلو قهوهفرض کنید قهوه سبز در یک سیلو آماده برای مصرف و رست دادن است. تخلیه قهوه در واقع پیچیده تر از نصب سیلو است.

مهندسان تولید سیلو، با بررسی علمی جریان ورود و خروج قهوه درون آن به نتایج خوبی در طراحی این وسیله مهم رسیدند! هر زمان که قهوه از آن خارج شود، جریان جمعی دارد. این امر به ویژه برای حفظ جریان قهوه از اهمیت برخوردار است.

فقط با مهندسی مناسب می توان جریان انبوه را بدست آورد. اگر یک سیلو یا هواپیما نتواند به جریان انبوه برسد، اپراتورها به آنچه که جریان سیلو نامیده می شود پایان می دهند.

جریان سیلو هنگامی است که تمام قهوه ها هنگام تخلیه در حال حرکت نیستند! لطفا به تصویر دقت کنید!

مسئله دیگر که ناشی از جریان سیلو است تفکیک می باشد. تفکیک همان الک کردن است، جایی که دانه های کوچکتر در حین تخلیه با سرعت های مختلف نسبت به دانه های بزرگتر حرکت می کنند.

برای مخلوط دانه ها این موضوع بسیار نامطلوب است. زیرا موجب می شود که دانه های ریز و درشت قهوه جدا و ناهماهنگی در فرایندهای بعدی استفاده از آنها مثل رست قهوه و دم کردن (در کافی شاپ) اتفاق بیافتد!

لطفا تصویر را ببینید! بنابراین مهندسان برای حل این مسائل به فکر طراحی با جنس ها و شکل های مهندسی افتادند تا بهترین بازدهی را در ذخیره قهوه داشته باشند.

جنس سیلو قهوه

سیلو قهوهسیلو برای محیط های کافی شاپ فروشگاهی اغلب جنس شیشه ای می باشد تا علاوه بر کارایی و حفظ عطر و بوی قهوه، زیبایی به محیط ببخشد!

در محیط های بزرگتر مثل کارخانه ها از جنس های فلزی و فولادی استفاده می شود تا ضد زنگ بوده و از مقاومت در برابر اکسیداسیون برخوردار باشد. فولاد ضد زنگ نیز گران است.

زاویه دیواره های خروجی

برای دستیابی به جریان انبوه باید دهانه های تخلیه سیلو زاویه دار باشند. این زاویه با یک اندازه ساده نیست که همیشه متناسب باشد.

جنس سیلو و اینکه آیا دانه قهوه جریان مداوم داشته باشد یا برای ذخیره باقی مانده باشد ،عواملی هستند که بر این مقدار تأثیر می گذارند.

صاف بودن دیواره ها

صافی سطح برای هر ماده ای برای اطمینان از جریان آن بسیار مهم است. به طور خلاصه، دیوارهای سیلو باید اصطکاک به اندازه کافی کم داشته باشند تا دانه قهوه در امتداد آنها جریان یابد.

سرعت تخلیه

سیلو قهوهبه طور خلاصه، خروجی سیلو به گونه ای بایستی تنظیم شده باشد که مطمئن شوید که این محصول از بین نمی رود و جریان خود را در صورت تخلیه قهوه حفظ می کند.

سرعت جریان باید با یک شیر خروجی در انتهای سیلو کنترل شود. همچنین مهم است که قطر دهانه خروجی باید متناسب با نیاز و مصرف شما باشد. به نظر می رسد چیز مهمی نیست، اما اغلب مورد غفلت قرار می گیرد.

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. مهدی بهرام چوبین می‌گوید

    سلام لطف کنید نحوه خرید سیلو و مدل های اون رو راهنمایی بفرمایید

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture