دانه های قهوه و مواردی که باعث بد شدن طعم آنها می شود!! (بخش اول)

دانه های قهوه و بررسی آنکه آنها چگونه می توانند بر روی طعم قهوه ما تاثیر گذار باشند موضوع مهمی می باشد که سعی داریم امروز آن را با هم بررسی کنیم.

وقتی قهوه در مکانی خشک و دور از آفتاب و گرما نگهداری شود، بد نخواهد بود. اگر قهوه خود را برای مدت زمان طولانی در یک محیط مرطوب نگهداری کنید، قهوه شروع به بو گرفتن و سست شدن می کند و به گونه ای باید از شر آن خلاص شوید.

اما واقعیت این است که اگر دانه های قهوه شما بد نشده است، تضمین نمی کند که فنجان قهوه ای که با آن دم می کنید در واقع خوشمزه و فوق العاده باشد بلکه این موضوع تنها یک شرط لازم برای وجود طعم خوب در یک قهوه است ولی شرط کافی نمی باشد.

نوشیدن قهوه می تواند یک نوشیدنی کاملا نشاط آور و آرامش بخش باشد، به خصوص اگر قهوه دم شده شما با کیفیت باشد.

و یکی از راه های اصلی برای اطمینان از خوب بودن دم شدن قهوه، اطمینان از خوب بودن دانه ها می باشد اما آیا می توان فهمید که چگونه دانه های قهوه شما دارای کیفیت کافی می باشند؟

خرید دانه قهوه عربیکا

دو سناریوی اصلی در مورد دانه های قهوه

دانه های قهوه

در کل در مورد بررسی دانه های قهوه دو سناریوی اصلی وجود دارد که برای جلوگیری از طعم بد دانه های قهوه باید به آنها دقت کنید:

سناریوی اول این است که شما در فروشگاه هستید و کیسه های قهوه را در معرض فروش می بینید و تعجب می کنید که چرا قیمت های قهوه های آن فروشگاه بسیار خوب و پایین می باشد!

شما به بسته بندی قهوه ها نگاه می کنید و بهترین تاریخ خرید را می بینید و با خود فکر می کنید، آیا این قهوه هنوز خوب است؟ چه مدت باید قبل از خراب شدن از آن استفاده کنم؟

سناریوی دوم این است که شما در خانه خود هستید و از آشپزخانه خود عبور می کنید و در قفسه متوجه یک کیسه قهوه می شوید که شاید یک یا دو بار استفاده شده باشد و برای شما این سوال پیش می آید که آیا هنوز قهوه شما خوب است؟

خرید دانه قهوه روبوستا

بین لذت بردن و قابل نوشیدن تفاوت است!

نوشیدن قهوه

دقت به این موضوع که بین یک فنجان قهوه خوش طعم و یک فنجان قهوه قابل نوشیدن تفاوت زیادی دارد بسیار مهم است، یک موضوع مهم در تهیه فنجان قهوه خوش طعم، قهوه ای است که تازه رست داده شده باشد، یعنی حداکثر 3 روز تا یک ماه از تاریخ رست آن گذشته باشد.

بعد از زمانی که ذکر کردیم آن قهوه شروع به از دست دادن طعم و مزه خود می کند و هرچه بیشتر منتظر بمانید قهوه با طعم کمتری خواهد داشت.

و اگر بخواهیم قهوه قابل نوشیدن را تشریح کنیم باید بگوییم قهوه ای است که به صورت آسیاب شده یا دانه کامل خریداری شده و پس از گذشت زمان بسیار زیادی از تاریخ رست آن استفاده شود.

چگونه دانه های قهوه را تازه نگه داریم؟

تازه نگه داشتن

ما قبلا در یک مقاله کامل این مورد را بررسی کرده ایم، اما به طور خلاصه، شما می خواهید قهوه خود را در یک ظرف ضد هوای دور از آفتاب و گرما نگه داری کنید و اینکار باعث می شود که قهوه به مدت طولانی تری نگهداری شود.

اما در کل باید به این مورد دقت کنید که اگر مثلاً قهوه را در ظرفی 6 ماه نگه داری کنید، قهوه بدون توجه به کاری که شما در نحوه نگهداری آن انجام می دهید قدیمی و بی مزه می شود و طعم خود را از دست می دهد.

با این حال شما همچنان می توانید با خیال راحت آن را بنوشید و برای مدت طولانی به همین ترتیب ادامه دهید اما مشکل اصلی اینجاست که قطعا دیگر از طعم آن لذت نخواهید برد.

به شما پیشنهاد کنیم مقاله بخش بعد همین موضوع را با ما باشید تا بطور کامل طعم بد دانه های قهوه را باهم بررسی کنیم>

منبع: www.craftcoffeeguru.com

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture