کالری موجود در قهوه: آنچه اضافه می کنید، کالری موجود در قهوه شماست!

من در حال تلاش برای کاهش وزن هستم آیا باید نوشیدن قهوه را قطع کنم؟ پاسخ این سوال بستگی به نوع قهوه ای که می نوشید دارد. مطابق با بانک اطلاعاتی مواد مغذی USDA آمریکا، یک فنجان قهوه دم کرده ساده تنها 2 (بله دو) کالری دارد! و این مقدار در سبد تغذیه تقریبا برابر با صفر کالری است!

کالری ها از مقدار کمی پروتئین و برخی روغن های اشباع نشده تشکیل می شوند. به یاد داشته باشید که وقتی صحبت از کاهش وزن می شود، همه حتی کالری مربوط به مایعات ساده هم شمارش می شوند.

وقتی در کافی شاپ هستید، قبل از سفارش، اطلاعات مربوط به تغذیه را بررسی کنید. برخی از نوشیدنی های قهوه بیشتر شبیه دسر هستند و می توانند صدها کالری داشته باشند.

چرا قهوه کالری ندارد!

قهوه کالری ندارد!اما چگونه یک نوشیدنی که انرژی زیادی به ما می دهد کالری ندارد؟ پاسخ درون دانه قهوه است! کافئین قهوه تا حدود زیادی مسئول احساس انرژی بخش قهوه است!

دانه های قهوه برای تولید و رشد در طبیعت به انرژی زیادی احتیاج ندارند، بنابراین کالری زیادی به فنجان های ما اضافه نمی کنند!

بنابراین، دانه های قهوه به خودی خود هیچ کالری ندارند و تنها ماده دیگری که برای دم کردن قهوه مورد استفاده قرار می گیرد، آب است که آن هم هیچ کالری ندارد.

در طبیعت، نقش دانه قهوه کمک به جوانه زدن گیاه جدید قهوه است. هنگامی که جوانه قهوه در بالای خاک قرار دارد، یک برگ دارد، سپس از طریق فتوسنتز انرژی مورد نیاز خود را برای رشد تولید می کند.

در این مرحله، یک ریشه کوتاه مواد مغذی مورد نیاز گیاه جوان را از خاک جمع می کند. از آنجا که هدف یک دانه قهوه، رشد جوانه است پس به انرژی بسیار کمی نیاز دارد.

این شیر و شکر قهوه است که چاق می کند!

شیر و شکر قهوه چاق می کند!نوشیدنی های قهوه به دلیل آنچه به قهوه اضافه می کنیم کالری بالایی دارند. کافئین یک ماده شیمیایی تلخ است بنابراین ما تمایل به شیرین کردن آن با شیر، شکر یا سیروپ داریم.

یک دانه قهوه دارای روغن هایی در آن است. به همین دلیل است که یک باریستا اغلب برای جلوگیری از ایجاد چربی باید ماشین اسپرسو خود را تمیز کند.

گاهی اوقات علت طعم یک قهوه واقعا بد می تواند به دلیل سفت شدن روغن های موجود در آن باشد. این اغلب از دانه های دارک رخ می دهد، که باعث انتشار روغن های مضر می شود.

تعداد موادی را که در قهوه خود اضافه می کنید را به حداقل برسانید تا مقدار قابل توجهی کالری را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

اسپرسو کم کالری ترین نوع قهوه است!

اسپرسو کم کالری!هر 6 قاشق چایخوری قهوه اسپرسو تنها 1 کالری دارد! نوشیدنی های اسپرسو نسبت به نوشیدنی های دم کرده کافئین کمتری دارند زیرا در طی دم کردن، آب برای مدت طولانی در تماس با قهوه است.

در اینجا چند نوشیدنی قهوه رایج و میزان کالری موجود در آنها آورده شده اند. اگر به دنبال کاهش وزن خود هستید، به قهوه سیاه یا اسپرسو بچسبید!

نوع قهوه

مقدار (قاشق چایخوری)

کالری

قهوه فوری

48

4

اسپرسو

6

1

قهوه دم کرده

48

2

کاپوچینو مک دونالد

96

130

لاته مک دونالد

96

180

موکا مک دونالد

96

330

یک قهوه عالی و کم کالری!

قهوه عالیشما با چند تنظیم ساده، مانند کاهش شیرینی قهوه  به 2 درصد یا شیر بدون چربی یا از بین بردن قند قهوه خود، می توانید تفاوت زیادی در تعداد کالری موجود در قهوه ایجاد کنید.

برای اینکه بفهمید چه مقدار کالری و گرم چربی به قهوه خود اضافه می کنید، این اعداد را در نظر داشته باشید:

12 قاشق چایخوری شیر بدون چربی، 22 کالری، و 0.1 گرم چربی اضافه می کند.

12 قاشق چایخوری شیر 2 درصد،30 کالری، و 1.2 گرم چربی اضافه می کند.

12 قاشق چایخوری شیر کامل، 38 کالری، و 2 گرم چربی اضافه می کند.

12 قاشق چایخوری خامه، 120 کالری، و 12 گرم چربی اضافه می کند.

1 قاشق چایخوری شکر، 16 کالری، و 0 گرم چربی اضافه می کند.

بنابراین شما می توانید نوشیدن قهوه خود را با لذت ادامه دهید و حتی برای تاثیر بیشتر بر چربی سوزی، خوردن قبل از ورزش تاثیر بسیاری خواهد داشت.

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. یسبشسیبشسیب می‌گوید

    asfasdfasdf

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture