قهوه فیلتری: سالم ترین نوع قهوه تا زمانی که ویروس کرونا وجود دارد!

بر اساس به روزترین مطالعات علمی سال 2020،  برای بررسی ارتباط بین روش های دم آوری قهوه و خطرات حملات قلبی و مرگ به این نتیجه رسیده اند که روش دم کردن فیلتری بهترین روش برای تهیه سالم ترین قهوه به خصوص این شرایط حضور ویروس کرونا می باشد!

سوفیا آنتیپولیس، محقق فرانسوی می گوید: همه ما ممکن است بیشتر قهوه بنوشیم تا به ما کمک کند تا از بیماری  COVID-19 جان سالم به در ببریم: و امروز دانشمندان سالم ترین روش دم قهوه را اعلام کردند.

اولین مطالعه برای بررسی ارتباط بین روش های دم آوری قهوه و خطرات حملات قلبی و مرگ به این نتیجه رسیده است که دم کرده فیلتر شده بی خطرترین است. این تحقیق امروز در مجله European Cardiology of Preventive Cardiology، مجله ای از انجمن قلب اروپا (ESC) منتشر شده است.

پروفسور داگ اس. تیل از دانشگاه گوتنبرگ سوئد:

“مطالعه ما شواهد محکم و قانع کننده ای در مورد ارتباط بین روش های دم کشیدن قهوه ، حملات قلبی و طول عمر ارائه می دهد.”

“قهوه بدون فیلتر حاوی موادی است که کلسترول خون را افزایش می دهد. استفاده از فیلتر، این موارد را از بین می برد و احتمال حملات قلبی و مرگ زودرس را کاهش می دهد. “

چرا قهوه فیلتری، سالم ترین است؟

چرا قهوه فیلتری، سالم ترین است؟قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان و بیشترین محرک مورد استفاده است. 30 سال پیش پروفسور تیل کشف کرد که نوشیدن قهوه با افزایش کلسترول کل و کلسترول LDL “بد” ارتباط دارد، تا حدی که احتمالاً پیامدهای مخربی برای سلامت قلب دارد.

آزمایش ها مواد مضر موجود در قهوه را شناسایی کرده و دریافتند که می توان با استفاده از فیلتر آنها را از بین برد. یک فنجان قهوه فیلتر نشده در مقایسه با قهوه فیلتر شده، حدود 30 برابر غلظت مواد افزایش دهنده چربی دارد.

وی گفت: “ما از خود می پرسیدیم كه آیا این تأثیر بر كلسترول منجر به حملات قلبی و مرگ ناشی از بیماری قلبی می شود؟ اما انجام آزمایش کارآزمایی تصادفی افراد برای نوشیدن قهوه یا عدم نوشیدن آن غیراخلاقی بود. بنابراین ما یک مطالعه گسترده در مورد جمعیت راه اندازی کردیم و چندین دهه بعد نتایج را گزارش می دهیم. ”

بین سال های 1985 و 2003، این مطالعه یک نمونه نماینده از جمعیت نروژ را شامل می شود: 508.747 زن و مرد سالم 20 تا 79 ساله. شرکت کنندگان پرسشنامه ای را در مورد مقدار و نوع قهوه مصرفی تکمیل کردند.

همچنین داده ها در مورد متغیرهایی که می توانند بر مصرف قهوه و بیماری های قلبی تأثیر بگذارند مانند سیگار کشیدن، تحصیلات، فعالیت بدنی، قد، وزن، فشار خون و کلسترول جمع آوری شد، به طوری که می توان این موارد را در تجزیه و تحلیل نتایج حاصل محاسبه کرد.

شرکت کنندگان به طور متوسط ​​20 سال پیگیری شدند. در مجموع 46341 شرکت کننده درگذشتند. از این تعداد، 12،621 مرگ به علت بیماری های قلبی عروقی بوده است. از مرگ و میرهای قلبی عروقی، 6202 مورد ناشی از حمله قلبی بوده است.

خرید دانه قهوه روبوستا

کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری ها با نوشیدن قهوه فیلتری

کاهش مرگ و میر ناشی از بیماری ها با نوشیدن قهوه فیلتریبه طور کلی، نوشیدن قهوه یک عادت خطرناک نیست. در حقیقت، نوشیدن قهوه فیلتر شده از هر نوع قهوه ای ایمن تر است. نتایج تحقیقات نشان از این دارد که در مقایسه با عدم استفاده از قهوه، دم کرده فیلتر شده با 15 درصد کاهش خطر مرگ به هر علتی، در ارتباط بود.

برای مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی، دم کرده فیلتر شده با 12٪ کاهش خطر مرگ در مردان و 20٪ کاهش خطر مرگ در زنان در مقایسه با عدم استفاده از قهوه همراه است. کمترین میزان مرگ و میر در بین مصرف کنندگان 1 تا 4 فنجان قهوه فیلتر شده در روز است.

پروفسور Thelle می گوید:

“این یافته که کسانی که نوشیدنی فیلتر شده می نوشند کمی بهتر از کسانی که قهوه نمی نوشند بهتر است، توسط هیچ یک از متغیرهای دیگر مانند سن، جنس یا عادت های زندگی قابل نقض شدن نیست. بنابراین ما فکر می کنیم این مشاهدات درست است. “

قهوه فیلتری نیز از نظر مرگ و میر ناشی از هر علت، مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی و مرگ ناشی از حملات قلبی ، خطر کمتری داشته و سالم ترین راه برای تهیه قهوه است. پروفسور تیل گفت: “تجزیه و تحلیل ما نشان می دهد که این امر تا حدی به دلیل افزایش اثر کلسترول قهوه بدون فیلتر بود.”

پروفسور تیل خاطرنشان کرد که قهوه فیلتر نشده در مقایسه با پرهیز از قهوه، خطر مرگ را افزایش نمی دهد، به جز در مردان 60 ساله و بالاتر، که قهوه دم شده بدون فیلتر، با افزایش مرگ و میر قلبی عروقی مرتبط است.

خرید سیلو قهوه و سیلو شکلات

نتیجه: قهوه فیلتری را با خیال راحت بنوشید!

نتیجه: قهوه فیلتری را با خیال راحت بنوشید!بر اساس نتایج و گزارشات حاصل از این بررسی های علمی، زنان و مردان جوان تر که قهوه بدون فیلتر می نوشند، در حال تغییر روش های خود به استفاده از قهوه فیلتری هستند و در نتیجه قدرت ارتباط با مرگ و میر قلبی عروقی را کاهش می دهند، در حالی که مردان مسن تمایل کمتری برای تغییر عادت های خود دارند. ”

پروفسور تیل تأكید كرد كه این داده های مشاهده ای است، اما اگر مقامات بهداشت عمومی از او راهنمایی بگیرند این چنین خواهد بود: با تهیه قهوه خود با روش های فیلتری، قهوه خود را با خیال راحت بنوشید.” قهوه دمی یکی از معروف ترین و بهترین روش های پیشنهادی به شما بزرگواران می باشد که در آن معمولا از فیلتر کاغذی استفاده می شود و یا همچنین، طرز تهیه قهوه با کمکس (Chemex) به همراه تصویر است.

منبع: www.comunicaffe.com

 

 

0/5 (0 نظر)

پرسش ، پاسخ ، دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Play All Replay Playlist Replay Track Shuffle Playlist Hide picture